Про окремі питання подання та заповнення звіту про контрольовані операції
Опубликовано: Кам’янська об’єднана ДПІ
Державна фіскальна служба України нагадує, що відповідно до п.п.39.4.2 п.39.4 ст.39 Податкового кодексу України всі платники податків, обсяг контрольованих операцій яких з одним контрагентом протягом 2015 звітного року перевищів 5 млн гривень (без урахування податку на додану вартість), зобов'язані подавати звіт про контрольовані операції (далі – Звіт).
Враховуючи, що у 2016 році останній день строку подання Звіту (30.04.2016 р.) припадає на вихідний день, із врахуванням вимог п. 49.20 ст. 49 Кодексу останнім днем строку вважається 04 травня 2016 року.
Звіт за 2015 рік подається засобами електронного зв'язку в електронному вигляді за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 18.01.2016 № 8.
Одночасно інформуємо щодо окремих питань заповнення Звіту:
1. Щодо заповнення графи 23 «Цифрове значення показника рентабельності» розділу «Відомості про контрольовані операції» додатка до Звіту:
- у графі зазначається цифрове значення показника рентабельності контрольованої операції, а не відповідний показник рентабельності усієї господарської діяльності підприємства за звітний період;
- цифрове значення показника рентабельності наводиться у відсотках. Наприклад, якщо значення показника рентабельності для контрольованої операції становить 25%, то у графі 23 зазначається «25»;
- у разі якщо показник рентабельності обчислюється для сукупності контрольованих операцій, здійснених платником протягом року, але правила групування згідно розділу V Порядку складання Звіту не дозволяють відобразити таке групування одним рядком, відповідний показник рентабельності (гр.22) та його цифрове значення відображають у кожному з рядків, які відображають сукупність таких операцій.
2. У графі 17 «Кількість» розділу «Відомості про контрольовані операції» додатка до Звіту у разі якщо предметом контрольованої операції є фінансові послуги із надання/отримання кредиту, депозиту, позики зазначається сума відсотків, нарахованих (сплачених) або отриманих під час відповідної контрольованої операції у валюті контракту.
3. У графі 20 «Загальна вартість операції (без вирахування непрямих податків (грн)» розділу «Відомості про контрольовані операції» додатка до Звіту зазначається загальна вартість контрольованої операції (за вирахуванням непрямих податків) у гривнях, за якою відповідна операція відображена в бухгалтерському обліку платника податку, як це передбачено п. 23 розділу IV Порядку заповнення Звіту.
4. У разі здійснення господарських операцій із придбання (продажу) товарів (робіт, послуг) з пов'язаними особами – нерезидентами із залученням непов’язаних осіб, відповідно до п.п 39.2.1.5 п.п 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Кодексу в Звіті (зокрема у розділі «Відомості про особу, яка бере участь у контрольованих операціях» додатку) зазначається інформація щодо такого нерезидента-пов’язаної особи ( код підстави віднесення операції до контрольованої - «015»). Разом з цим, у розділі «Відомості про контрольовані операції» додатка до Звіту зазначається інформація відповідно до первинних документів щодо операції придбання - продажу товарів (робіт, послуг) із залученою непов’язаною особою.
5. Під час заповнення Інформації про пов’язаність осіб при розкритті інформації за кодом пов’язаності «502» у графах «Розмір володіння», «Володіння: безпосереднє/опосередковане» зазначається інформація стосовно платника податків, який здійснює контрольовані операції.
Крім того, повідомляємо, що Державна фіскальна служба України своїм листом від 14.04.2016 №13362/7/99-99-19-02-02-17 роз’яснила актуальні питання застосування норм податкового законодавства щодо трансфертного ціноутворення (лист розміщено за адресою http://sfs.gov.ua/diyalnist-/transfertne-tsinoutvorenn/listi-rozyasnennya/67805.html)
Добавить комментарий к новости "Про окремі питання подання та заповнення звіту про контрольовані операції "