![СНІД – невиліковна, але не смертельна хвороба](http://www.oda.ck.ua/images/news/2015/Rom/438.jpg)
Про це наголосили учасники прес-конференції, присвяченій Дню пам’яті людей, які померли від СНІДу. Цьогоріч жертв пандемії вшанують кампанією під гаслом «Нуль дискримінації», яку проведуть у всьому світі. Вона покликана нагадати про право кожної людини прожити повноцінне життя. Участь у заході взяли і фахівці Департаменту охорони здоров’я Черкаської ОДА.
Черкащина – друга область після Дніпропетровської за рівнем поширення ВІЛ/СНІД. Саме тому в регіоні працює 19 центрів отримання антиретровірусної терапії хворим на ВІЛ/СНІД.
В Україні 264 489 офіційно зареєстрованих випадків ВІЛ-інфекції, СНІД - 75 577 осіб. Перебувають під медичним наглядом в закладах охорони здоров’я ВІЛ-інфікованих 137 970 осіб, хворих на СНІД – 33 279 осіб. На Черкащиніомерли від СНІДу 904 особи, у т. ч. 16 дітей.
Проте, СНІД – це не вирок, запевняють медики.
- Ми говоримо про те, що «не бути нулем» - це значить заявляти про свою позицію небайдужості, толерантності, відповідальності. Ми кажемо про те, що разом ми - велика сила, але лише d тому разі, якщо кожен з нас «не нуль». Ми підкреслюємо те, що нуль може бути лише в одному випадку - «Нуль дискримінації», - зазначила голова Черкаського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Олена Стрижак.
До прес-конференції організатори підготували стенд, на якому виклали чевону стрічку з метеликів. «Метелик – це лише один день життя». Такий головний меседж зібрання.
- Як багато він встигає зробити за своє життя, який красивий та легкий, здатний до переродження, тендітний та сильний в водночас. Ми можемо витратити один день життя для того щоб, об’єднавшись, зробити можливим вшанування пам’яті людей, які через СНІД пішли з життя. Ми можемо зібратись разом, щоб, побачивши один одного, ще раз зрозуміти: ми сильні, ми готові до змін, - додала вона.
В рамках Всеукраїнських заходів присвячених Всесвітньому дню пам’яті людей, які померли від СНІДу, 16 травня в парку 50-річчя відбудеться акція інформування та профілактики епідемії ВІЛ/СНІД.
- Ми повинні зробити так, аби зупинити цю страшну хіоробу, - зазначила в своєиу виступі начальник управління надання медичної допомоги матерям та дітям Департаменту охорони здоров’я Наталя Лакуста. - За період з 1987 року по 1 квітня 2015 року в області офіційно зареєстровано 6 тисяч 119 ВІЛ-інфікованих осіб, захворіли на СНІД більше тисячі. З чого все починалося? З ін’єкційного шляху поширення інфекції, нині ситуація змінилася – це статевий шлях передачі. Важливо, що 18% зараження ВІЛ – від матері до дитини. Прикро, що почасти жінки пізно звертаються по допомогу.
В групі ризику – кожен з нас, наголосили спікери. Головний лікар Обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Петро Левченко повідомив, що СНІД – аж ніяк не чума ХХ століття, а невиліковне хронічне захворювання, яке не є смертельним. За його словами, статистика переконує, що після інфікування при адекватній терапії людина може прожити ще 49 років.
Олена Стрижак висловила подяку депутатам міської ради Черкас за позицію щодо виділення коштів на лікування ВІЛ-інфікованих дітей, оскільки Глобальний фонд цю статтю видатків більше не фінансує. Так, на ці потреби за програмою «Турбота» спрямують 40 тис грн.
- Депутати надали фінансову підтримку на функціонування центру денного перебування таких дітей. Під час формування міського
бюджету представники мережі ЛЖВ звернулися з цим проханням, - сказав депутат Черкаської міської ради Андрій Більда. - Вдячний колегам-депутатам, що відгукнулися на цю проблему та віднайшли необхідну суму коштів. З 2017-го року фінансування таких закладів буде покладене на місцеві бюджети. В Черкасах міська рада вже цього року зробила крок вперед і допомогла дітям з ВІЛ-СНІД. Закликаю й інших переймати цей досвід та не лишати без допомоги цю категорію наших громадян.
Якщо гуртом вирішувати проблему, то в бюджетах усіх рівнів знайдуться кошти, резюмували учасники прес-конференції.
За інформацією Департаменту охорони здоров’я Черкаської ОДА
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "СНІД – невиліковна, але не смертельна хвороба"