![Запровадження європейських стандартів – якісна вітчизняна продукція на внутрішніх та зовнішніх ринках, – Віталій Коваль](http://www.oda.ck.ua/images/news/2015/Rom/276.jpg)
Меморандум про співпрацю обласної державної адміністрації з ДП «Черкасистандартметрологія» підписали в ОДА – задля прискорення впровадження законів євроінтеграції, законів з технічного регулювання та допомоги вітчизняному виробнику.
Це відбулося в рамках проведеної обласною адміністрацією спільно з ДП «Черкасистандартметрологія» розширеної наради-семінару з питань прискорення впровадження євроінтеграційних законів у сфері технічного регулювання та дерегуляції розвитку бізнесу.
– Підписавши Угоду з Євросоюзом, ми взяли на себе зобов’язання не лише виконати основні завдання її політичної частини, а й найбільшої – економічної, – зазначив на початку заступник голови – керівник апарату ОДА Віталій Коваль й додав, що нині ми маємо визначити, що на сьогодні зроблено, та які завдання визначено на перспективу – стосовно наближення якості та безпечності продукції, що виробляється на території Черкащини підприємствами та виробниками, до європейських стандартів.
– Торік Верховна Рада України ухвалила важливі закони, а саме: «Про стандартизацію», «Про метрологію та метрологічну діяльність». Цього року вже прийнято Закон «Про технічні регламенти та оцінку відповідності», покликаного прибрати всі суперечливі вимоги до продукції. У результаті, замість неузгоджених документів, як з українського, так і з європейського боку, виробник отримає чіткі вимоги, а разом із тим, реалізувавши їх, матиме доступ до європейських ринків для представлення своїх товарів.
Насправді для досягнення цього необхідно плідно попрацювати. Зокрема, нині варто визначити основні напрямки, які мають своє відображення в програмі діяльності Кабінету Міністрів України. Вартим уваги є і той факт, що на рівні області після майже 5-місячного обговорення прийнято Стратегію розвитку області – 2020, яка містить задачі щодо впровадження на підприємствах області сучасної системи управління якістю в контексті підвищення конкурентоспроможності черкаського регіону. Торік обсяг експорту наших товарів до країн Європейського Союзу становив 35 %, в той час, як у 2013 – 23 % (експорт зріс у 2 рази – до Італії, до Польщі – на 40 %, до Німеччини – на 20 %). Поряд із тим, до Росії – скоротився на 40 %.
«Маємо активізувати діяльність, – каже Віталій Володимирович, – довести продукцію до вимог європейських стандартів, що зумовить більш швидше просування товарів на закордонні ринки. Значна кількість підприємств вже розпочала цю роботу. Нині вже більше 80 підприємств області запровадили нові системи управління, на більш ніж 30 підприємствах харчової промисловості запроваджено систему управління безпечністю харчових продуктів. Проте це лише 40 % підприємств від загальної кількості».
Таким чином, підписання Меморандуму – це заява всім виробникам, що адміністрація та Черкасистандартметрологія об’єднують зусилля для допомоги їм. Віталій Коваль запевнив, що ОДА й надалі докладатиме максимум зусиль, аби підтримати внутрішнього та зовнішнього інвестора, а це дасть можливість підвищити рівень економіки України.
Отже, для досягнення поставленої мети сторони домовились: впроваджувати заходи щодо насичення споживчого ринку якісними та безпечними товарами, роботами, послугами; сприяти створенню на підприємствах та організаціях регіону необхідних умов для підвищення якості та конкурентоспроможності продукції; задля виходу місцевих виробників харчової продукції на європейські ринки, створити консультаційний пункт стосовно європейського законодавства в сфері оцінки відповідності продукції вимогам Європейських Директив та Технічних регламентів тощо.
У ході семінару директор Департаменту розвитку бізнес-клімату Мінекономрозвитку Ігор Шевердін поінформував присутніх про систему ринкового нагляду, покращення надання адміністративних послуг та ін. Директор Департаменту технічного регулювання Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Леонід Віткін ознайомив детально з напрацюваннями в напрямку впровадження нових Законів та наголосив, що головна задача в тому, щоб наші підприємства, керуючись нормами ЄС, випускали якісну продукцію. Мінекономрозвитку працює над впровадженням відповідних законів та нормативних актів. «Наша мета – досягти визнання нашої системи технічного регулювання на міжнародному рівні», – наголосив Леонід Михайлович.
До слова долучився і директор ДП «Черкасистандартметрологія» Михайло Чорнопищук. Він, зокрема, повідомив про роботу державного підприємства, здобутки та досягнення і наголосив на готовності всіляко підтримувати вітчизняні підприємства та співпрацювати.
Участь у нараді-семінарі взяли голови райдержадміністрацій і міст обласного значення, керівники управлінь (відділів) економіки, керівники підприємств різних форм власності та представники громадських об’єднань (бізнес-асоціацій).
У подальшому планується довести інформацію до усіх підприємців та виробників області шляхом проведення подібних семінарів та спільними зусиллями досягти поставлених цілей.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости " Запровадження європейських стандартів – якісна вітчизняна продукція на внутрішніх та зовнішніх ринках, – Віталій Коваль"