![Черкаська обласна лікарня здатна забезпечити лікуванням всіх хворих на ниркову недостатність](http://www.oda.ck.ua/images/news/2015/Rom/129.jpg)
Лікування хворих із хронічною нирковою недостатністю методом гемодіалізу на сьогодні є вартісним. Україна, на жаль, за міжнародними стандартами не входить у перелік країн світу з високим рівнем надання медичних послуг.
За словами директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Анатолія Ситника, в Черкаській області, як і в ряді інших областей України, кожного року кошти на галузь охорони здоров’я виділяють недостатні. У середньому на медичну допомогу для одного жителя приходиться від 697 (Волинська область) до 1 168 грн. (Херсонська область). У Черкаській області ця сума становить 1 131,27 грн.
– У 2015 році 90,7 млн грн. спрямовано на придбання медикаментів, зокрема: для забезпечення лікування в КЗ «Черкаська обласна лікарня ЧОР» хворих на хронічну ниркову недостатність – 24 млн грн., на цукровий діабет – 28,4 млн грн., для лікування інших хвороб – 11 млн грн. Також закуплено ліки для КЗ «Черкаська обласна дитяча лікарня» ЧОР – на 2,2 млн грн., КЗ «Черкаський обласний госпіталь для ІВВ» ЧОР – на 3,4 млн грн., КЗ «Черкаський обласний онкологічний диспансер» ЧОР – 10 млн грн., Черкаського обласного кардіологічного диспансеру – 2,8 млн грн., – повідомив Анатолій Ситник.
Очільник медичної галузі області наголосив, що при такому фінансуванні, звичайно, важко забезпечити населення повноцінним медичним обслуговуванням, особливо тяжкохворих, однак керівництво області намагається покращити роботу в цьому напрямку.
– Хворі отримають потрібні послуги в комунальних закладах охорони здоров’я на теренах нашої області, – запевнив він.
Особливо це стосується пацієнтів із хронічною нирковою недостатністю, зокрема і тих, які лікуються в ТОВ «Фрезеніус Медікал Кер Україна». Вже вчора під час чергової сесії обласної ради ухвалено рішення про виділення цій клініці на послуги гемодіалізу 11,3 млн грн. Із зазначеної суми 3 млн грн. підуть на погашення боргів, а 8 млн грн. – на фінансування лікування. Решту потрібних коштів мають надати районні та міські ради.
Нагадаємо, що в області станом на 1 березня на обліку перебуває 227 хворих на хронічну ниркову недостатність (147 із них отримують лікування в Черкаській обласній лікарні та її філіях, 80 – у клініці «Фрезеніус»).
У цьому році, враховуючи значне зростання вартості витратних матеріалів та лікарських засобів, на гемодіаліз для цих хворих потрібно, за попередніми розрахунками, близько 66 млн грн. На сьогодні є кредити в сумі 32 млн. грн. (це без врахування заборгованості).
Проте, як запевняє директор Департаменту, технічні можливості Черкаської обласної лікарні та її філій дозволяють лікувати всіх хворих на ниркову недостатність. Для цього в лікарні є 31 діалізний апарат. Так, у відділенні гемодіалізу функціонує 17 місць, до кожного з яких підключено апарат, що дає змогу надати медичну допомогу 102 особам – у 3 зміни, 136 особам – у 4 зміни. У філії відділення на базі Уманської центральної районної лікарні функціонує 9 діалізних місць на 8 апаратів. При режимі роботи в дві зміни там можуть обслуговувати 36 хворих, у три зміни – 54.
На базі Звенигородської ЦРЛ філія відділення гемодіалізу має 6 діалізних місць та 6 діалізних апаратів, що дає змогу надати допомогу у дві зміни 24 хворим, у 3 зміни – 36.
– Виходячи з вищезазначеного, обласний заклад здатен забезпечити лікуванням 226 хворих, – підсумував Анатолій Ситник. – Крім того, в рамках обласної програми надання медичної допомоги хворим нефрологічного профілю, в 2015 році передбачено відкриття двох відділень гемодіалізу на базі Золотоніської ЦРЛ та в м. Сміла, що дозволить наблизити медичну допомогу до хворих цих та навколишніх регіонів.
За інформацією прес-служби Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Черкаська обласна лікарня здатна забезпечити лікуванням всіх хворих на ниркову недостатність"