Чим більше людей прийде оформлювати субсидії сьогодні, тим більше людей зможуть заощадити сімейні видатки на оплату комунальних послуг. На цьому наголошує Міністр соціальної політики України Павло Розенко.
Для підтримки сімей з низькими доходами при оплаті житлово-комунальних послуг у зв'язку з підвищенням цін і тарифів Урядом прийнято рішення щодо удосконалення порядку призначення житлових субсидій, що передбачає новий механізм розрахунку обов'язкового відсотка платежу (розраховується індивідуально для кожної сім'ї і залежить виключно від доходів). Також встановлено соціальну норму житла та соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами, що дозволить громадянам сплачувати за послуги відповідно до фактичних обсягів споживання кожного виду послуг, а державі, відповідно, забезпечувати соціальну підтримку на оплату реальних обсягів споживання цих послуг.
У Черкаській області у грудні 2014 року субсидіями на оплату житлово-комунальних послуг скористалося 55 тисяч сімей, що на 1,2 тисячі більше порівняно з 2013-м. Загальна сума нарахувань із цього виду допомоги за січень-грудень 2014 року становить майже 92 мільйони гривень, тоді як у 2013 році – 74,3 мільйони гривень.
Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації закликає жителів Черкащини оформлювати субсидії вже сьогодні. Адже, як зазначає директор Департаменту Руслан Чикало, це забезпечить стабільність витрат черкащан на оплату житлово-комунальних послуг незалежно від зміни цін і тарифів. А в разі зміни тарифів не потрібно буде звертатися до управлінь соціального захисту – платежі будуть перераховані в автоматичному режимі, а родина сплачуватиме сталий розмір обов’язкового відсотку своїх доходів.
Нагадуємо, що для призначення субсидії громадянам необхідно надати органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання заяву, декларацію про доходи та майновий стан і довідки про доходи. Зазначені документи можуть бути надіслані поштою до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації заявника. Інші відомості, що необхідні для призначення житлових субсидій (про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами), надають організації, які забезпечують ці послуги, на запит органів праці та соціального захисту населення.
Оскільки субсидія призначається, виходячи із соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами, перерахунок її розміру за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюється.
Це значно спрощує процедуру призначення житлової субсидії. Крім цього, такий підхід стимулюватиме отримувачів субсидій до енергозбереження, оскільки сума субсидії, перерахована органами соціального захисту населення на рахунки надавачів комунальних послуг, внаслідок економного споживання послуг (менше нормативів), зараховуватиметься як плата за послуги на наступний розрахунковий період.
За інформаціє Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Оформлення субсидії на ЖКП дозволить зекономити сімейні видатки"