![В ОДА говорили про результати розслідування «майданівських справ»](http://www.oda.ck.ua/images/news/2015/257/127.jpg)
У день річниці першого штурму обласної державної адміністрації у прес-центрі ОДА зібралися прокурор області Юрій Шеремет, начальник слідчого управління прокуратури Валерій Барбаш, начальник УМВС в області Владислав Пустовар та його перший заступник Валентин Кожухівський. Круглий стіл провели під керівництвом заступника голови – керівника апарату облдержадміністрації Віталія Коваля, щоб дати фахову оцінку процесу розслідування минулорічних подій під час Революції гідності.
У ході конференції Віталій Коваль нагадав, що брав активну участь у подіях Майдану і нині, будучи вже представником діючої влади, як і всі інші, зацікавлений у розкритті порушених справ під час Революції: 2 штурми, розстріл блокпосту, події, які стались з Олею Галушко та інші. Розповідає, що і сам допомагав у розслідуванні – після того, як на посаду прокурора, за погодженням Народної ради, був призначений Віктор Миколенко, він проявив власну громадянську позицію – виступив свідком, був у прокуратурі та з усіх питань дав відповідні свідчення.
Віталій Володимирович зауважив, що, не дивлячись на напружену ситуацію та дії, які були спровоковані тодішньою владою під стінами ОДА, громадськість, особливо активісти, проявили максимум толерантності та виваженості, й не дозволили тоді чинити подібні дії відносно таких силових структур, як: міліція та прокуратура.
Відповідаючи на питання представників громадськості, присутніх на зустрічі, про відповідальність за діяльність та бездіяльність працівників правоохоронних органів під час трагічних подій 2014 року, прокурор області Юрій Шеремет зазначив: «Звичайно, не лише ті люди, які вчиняли активні дії під час розгону акцій протесту повинні відповідати за свої дії, а, в першу чергу, ті особи, які зобов’язані контролювати поведінку своїх підлеглих, розробляти тактику й стратегію щодо забезпечення громадського порядку. Приміром, щодо подій на дамбі, нещодавно ми пред’явили підозру командиру підрозділу, який мав забезпечувати в той час громадський порядок. Проведена колосальна робота, відтворені події, встановлено коло працівників міліції, котрі знаходилися в автобусах. Досудове розслідування з приводу всіх вчинень щодо протиправних дій працівниками міліції проводить слідча прокуратура».
Перший заступник начальника УМВС в області Валентин Кожухівський зазначив, що стосовно дій міліції під час Революції гідності, Міністерством внутрішніх справ України була проведена службова перевірка щодо всіх дій і бездіяльності працівників міліції, матеріали перевірки – близько 900 аркушів – направлені в прокуратуру для визначення наявності чи ненаявності складу злочину.
На питання, чому досі не розкриті порушені справи, Юрій Шеремет пояснив: «Для того, щоб притягнути особу до кримінальної відповідальності, має бути зібрана достатня кількість доказів. Процес іде, встановлюється хронологія подій. Можу запевнити, що ми докладемо максимум зусиль, аби зібрати всі можливі докази. Без них направляти провадження в суд не маємо права, інакше вийдемо за межі своїх повноважень».
Юрій Шеремет також сказав, що практично всі провадження забрав до прокуратури. Для об’єктивності та перевірки всіх цих обставин підписав Постанову про визначення підслідності за слідчими прокуратури. Він наголосив: «Розкриття усіх цих злочинів, притягнення винних до відповідальності забезпечить повернення довіри громадян до правоохоронних органів».
Разом із тим, Юрій Шеремет закликав представників громадськості й надалі допомагати в розслідуванні, звертатись до слідчого управління: «Чим більше буде свідчень, тим швидше проводитиметься розслідування», – додав прокурор.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "В ОДА говорили про результати розслідування «майданівських справ»"