![На Черкащині обговорили питання про порядок госпіталізації учасників АТО в медичних закладах області](http://www.oda.ck.ua/images/news/2014/Goncharenko/3524.jpg)
Днями Департамент охорони здоров’я Черкаської ОДА спільно з представниками Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області, Черкаського обласного військового комісаріату Міністерства оборони України, Черкаського зонального відділення військової служби правопорядку, Черкаського «Центру допомоги армії» та медичного пункту «Автобат» ВЧ ППВ 5919 провели нараду. Основною темою обговорення стало: порядок направлення та забезпечення медичною допомогою учасників антитерористичної операції, які потребують лікування та реабілітації, в умовах закладів охорони здоров’я області.
Так, на початку наради директор Департаменту Анатолій Ситник зазначив, що основна мета сьогоднішнього зібрання – це узгодити та вирішити питання надання планової медичної допомоги учасникам АТО у медичних закладах області. Адже військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані та працівники Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ і т.д.), а також, працівники підприємств, установ та організацій, які залучалися і брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення, які отримали поранення або були травмовані на сході України зазвичай отримують спеціалізовану медичну допомогу у військових госпіталях.
– У разі потреби в учасника АТО ургентної, невідкладної медичної допомоги він може отримати її в лікувальному закладі області за місцем проживання. Питання виникає щодо правомочності і порядку надання планової медичної допомоги військовослужбовцям у закладах охорони здоров’я області, у тому числі за самозверненням, коли у зазначеної особи відпустка, – підкреслив Анатолій Ситник.
Начальник медичної служби Черкаського обласного військового комісаріату Міністерства оборони України Лариса Савенкова погодилась із директором Департаменту щодо актуальності зазначеного питання, але все ж таки висловила побажання щодо регулярного отримання інформації від лікувальних установ про перелік осіб – учасників АТО, які перебувають на лікуванні в закладах охорони здоров’я області в ургентному, або плановому порядку.
У свою чергу, як відзначив головний лікар КЗ «Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради», медичні працівники не мають право розголошувати дані про хід лікування пацієнта. Тому, якщо учасник АТО не повідомляє про свій військовий стан, ми йому надаємо медичну допомогу згідно з медичними стандартами і протоколами.
До розмови долучилась і керівник Черкаського «Центру допомоги армії» Оксана Циганок. Зокрема виступаючи, вона зазначила, що питання щодо планової госпіталізації до лікувальних закладів області є актуальним, але бракує нормативних документів і роз’яснень щодо зазначеного питання.
– Також, користуючись нагодою, хочу висловити подяку Департаменту охорони здоров’я та усім медикам області за підтримку і допомогу бійцям на сході України, а саме: за закупівлю лікарських засобів, перев’язувальних матеріалів, води, теплих речей, кисневий концентратор для медичного закладу міста Щастя Луганської області та печені домашні пиріжки, – наголосила Оксана Циганок.
У ході проведення спільної наради кожен мав право висловити свою думку з даної теми.
У підсумку зібрання заступник директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Олег Найдан, враховуючи виступи кожного, озвучив відповідне рішення про порядок госпіталізації учасників АТО в умовах медичних закладів області, а саме:
1. Планова госпіталізація до лікувально-профілактичних закладів області учасників АТО здійснюється за направленням військових частин або військових госпіталів.
2. У разі відсутності направлення на лікування, зазначеного у пункті 1 даного рішення, учасник АТО за результатом звернення до лікувально-профілактичного закладу області після огляду лікаря-спеціаліста
з консультативним висновком та рекомендаціями скеровується до військового комісаріату для отримання погодження і направлення на лікування.
3. Рекомендувати військовим комісаріатам вести облік госпіталізованих до лікувально-профілактичних закладів області.
Прес-служба Департаменту охорони здоров’я Черкаської ОДА
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На Черкащині обговорили питання про порядок госпіталізації учасників АТО в медичних закладах області"