![На засіданні комісії облдержадміністрації шукали шляхи погашення боргів на підприємствах](http://www.oda.ck.ua/images/news/2014/3998.jpg)
Заборгованість із заробітної плати в області складає більше 22 млн грн. Цю суму озвучили на черговому засіданні комісії облдержадміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.
Традиційно на засідання були запрошені як економічно активні підприємства, так і підприємства-банкрути.
Заступник директора Департаменту соціального захисту населення Олег Шимчук, відкриваючи засідання, відзначив, що майже 54 % від загальної суми боргу по зарплаті, припадає саме на підприємства, які збанкрутували, що не може не викликати занепокоєння.
– Якщо подивитися у розрізі, то із загальної суми боргу 53,4 % припадає на підприємства-банкрути, 45,5% – на економічно активні та 1,1% – на економічно неактивні. Нова заборгованість виникла на КП Дирекція парків, Ватутінському КВП Водоканал та Ватутінському КП теплових мереж. З приємного – погашено заборгованість на ДП «Черкаське будівельно-монтажне управління», ДП Іваньківський цукровий завод і Смілянський електромеханічний завод, – повідомив Олег Шимчук.
Після загального інформування до слова були запрошені директори та арбітражні керуючі підприємств-боржників. Основні проблеми, які вони озвучили – це відсутність державного замовлення та ринків збуту, а також деякі непорозуміння між керівниками підприємства та владою.
Зокрема головний інженер Черкаської філії концерну «Техвоєнсервіс» «ЧАРЗ» Володимир Костюк відзначив, що автомобілі КрАЗ та УАЗ, які виробляються і ремонтуються на їхньому заводі, нині активно задіяні в зоні АТО для перевезення вантажів та поранених. Але чомусь держава не робить відповідних держзамовлень, які допомогли б підприємству не тільки розрахуватися із своїми працівниками, але й стати на ноги.
Відсутність держзамовлень загнала у боргову яму й «Черкаський державний завод хімічних реактивів».
У свою чергу керівники таких комунальних підприємств як КВП «Водоканал» м. Ватутіне та Драбівського КП «Виробниче управління житлово-комунального господарства» потерпають від економічно необґрунтованих тарифів на ті послуги, які вони надають населенню.
– Вихід із ситуації, яка склалася, я бачу або у збільшенні тарифів, або у відшкодуванні різниці з державного бюджету, – зауважив директор Драбівського КП «Виробниче управління житлово-комунального господарства» Віктор Овдієнко.
Наприкінці засідання члени комісії облдержадміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати зазначили, що направлять відповідні листи до Кабінету Міністрів України та інших органів влади, щоб допомогти підприємствам вийти із складних ситуацій, у яких вони опинилися внаслідок непростого становища в країні. Проте підкреслили, що всі вище перераховані проблеми не звільняють керівників від виплати заборгованої заробітної плати.
За інформацією Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На засіданні комісії облдержадміністрації шукали шляхи погашення боргів на підприємствах"