Сергій Одарич у категоричній формі у дводенний термін наказав підрядній організації виправити ситуацію з опаленням у черкаській ЗОШ №3, спортзал у якій ремонтують два роки.
Головна проблема, чому і досі не зроблений капітальний ремонт спортивного залу в загальноосвітній школі №3, – небажання чиновників міськвиконкому рухати цей процес. Так міський голова Сергій Одарич прокоментував ситуацію у школі, де вже п’ять років не діє спортивний зал. Мер вчора завітав у навчальний заклад з робочим візитом.
– Лівою ногою був зроблений проект на ремонт спортивного залу. Тією ж лівою ногою згодом були внесені правки до цього проекту. Загальмоване фінансування. Неможливість виконавцем у борг виконувати відповідні роботи за власні кошти. Похабне відношення підрядної організації до енергозбереження. Адже, зробивши опалення у спортзалі, – лишили старі діряві вікна, крізь які виходить тепло. Ми що – гріємо повітря надворі чи приміщення школи? – обурюється міський голова.
За його словами, головним винуватцем у такому незадовільному стані проведення капітального ремонту спортивного залу у цій школі є відповідальний за цей напрям департамент архітектури, містобудування та інспектування Черкаської міської ради.
На переконання Сергія Одарича, такі об’єкти потрібно робити капітально і особливо ретельно контролювати хід виконання робіт.
– Тоді як маємо протилежну ситуацію, коли роками цей спортивний зал стояв закритим – поки робились проекти, визначались виконавці. А згодом "похабно" виконувались роботи, кінця краю яким і досі не видно, – акцентував міський голова.
Директор загальноосвітньої школи №3 Тетяна Ткаченко розповіла, що рішенням санстанції через незадовільні санітарні норми спортивна зала була закрита на капітальний ремонт ще у 2009 році і досі не експлуатується.
– З того часу наші учні не мають можливості повноцінно займатись спортом. Допоки дозволяють погодні умови, учні займаються на вулиці. У холодну пору – заняття з фізкультури освоюють на теоретичному рівні у класах, – повідомила Тетяна Єгорівна.
За її словами, безпосередні роботи у спортзалі розпочались лише у травні минулого року, та швидко згасли. Відновились лиш більш, ніж за рік – у вересні цього року.
За два роки такої "діяльності" з капітального ремонту спортивного залу було зроблено: опалення, стяжку полу, частково проведено реконструкцію стін переодягалень та подекуди збито фарбу на стінах.
Разом з тим, Тетяна Ткаченко нарікає на якість виконаних робіт. Зокрема, зазначає, що після заміни системи опалення у спортзалі, порушилась циркуляція теплоносія у батареях на першому поверсі, де розташований клас з навчання праці.
У розмові з міським головою щодо такої ситуації керівник підрядної організації "Дніпро-моноліт", яка здійснює капітальний ремонт у спортзалі ЗОШ №3, Олег Цюренко повідомив, що порушення нормальної циркуляції теплоносія у системі опалення частини школи пов’язане з помилками у проекті, до якого вже внесені з цього приводу відповідні зміни.
Сергій Одарич у категоричній формі у дводенний термін наказав підрядній організації виправити ситуацію з опаленням у школі.
– Не може бути такого, що іде зима, а в школі немає тепла, – наголосив міський голова.
Також вказав підрядникам на щілини на вікнах, які до часу, поки не будуть встановлені нові склопакети, потрібно затягнути плівкою.
Олег Цюренко поскаржився Сергію Одаричу на неможливість виконувати подальші капітальні роботи спортзалу через відсутність фінансування.
Оскільки з 400 тисяч на ремонт спортзалу, які були заплановані у попередньому проекті (у травні 2013 року), перераховано лише 230 тисяч. Тоді як новий – розширений – проект (за яким відновили роботи у школі у вересні цього року) передбачає більш капітальний підхід до ремонту спортзалу. Отож і вартість проекту зросла практично вдвічі – до 760 тисяч. Тоді як і досі не вирішено питання з фінансуванням.
Директор департаменту архітектури, містобудування та інспектування Артур Савін запевнив, що сьогодні відповідні платежі будуть зареєстровані у держказначействі. Міський голова зауважив, що візьме під особистий контроль вирішення питання з капітальний ремонтом спортзалу з школі №3.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Після ремонту у черкаській школі стало ще холодніше"