![Дитсадок у Степанках, на який чекають 17 років, з’явиться там через 4 місяці](http://www.oda.ck.ua/images/news/2014/Rom/371.jpg)
У селі Степанки Черкаського району таки з’явиться дитячий садок, на який мешканці села чекають уже 17 років. При чому батьки зможуть відвести своїх малюків до дошкільного закладу вже через чотири місяці. Про це повідомив Леонід Лукієнко – начальник виробничого відділу ПП "Надія", фірми, яка виграла тендер на будівництво дитсадка.
Власне, тяганина зі спорудженням дитячого садка триває шість років. Ще в 2008-ому там розпочали реконструкцію старого садочка, який був у аварійному стані, утім, у 2010 році будівництво призупинили через відсутність фінансування. Місцеві жителі скаржаться, що доводиться проситись до дитсадків сусідніх сіл, де перевагу надають тамтешнім мешканцям.
– Роками тут ніхто не проявляв жодної активності, а як тільки давня проблема зрушила з місця, починають ставити "палки в колеса", – скаржиться сільський голова Степанок Володимир Клименко. – Наразі цього дитсадку чекає 161 дитина.
Проблема у тому, що виконавцю робіт з будівництва дитсадку закидають колишні бізнес-зв’язки з головою Черкаської ОДА Юрієм Ткаченком. Хоча, як зазначає директор департаменту капітального будівництва облдержадміністрації Олег Різник, згідно з чинним законодавством, взяти участь у відкритих торгах щодо виконання будівельно-монтажних робіт можуть будь-які будівельні організації, які мають відповідну ліцензію та необхідну матеріально-технічну базу. До того ж, взятись за відбудову дитсадка в Степанках мали намір вісім підприємств, утім, після ознайомлення з будівельним проектом, лише троє з них взяли участь у тендері.
– Хоч один із учасників торгів і виступив із пропозицією виконати ці роботи на 700 тисяч дешевше, її відхилили через неповний пакет документів. – пояснив Олег Петрович. – У цьому випадку з’являються тільки додаткові запитання, зокрема, на яких будматеріалах чи видах робіт вони планували зекономити ці кошти й наскільки їхні пропозиції відповідали тим проектним рішенням, які наразі пройшли експертизу. Іншій фірмі теж не вистачало кількох довідок, які вона згодом донесла.
Відтак, усе це дає підставки вважати, що тендер був проведений без порушення законодавства. Щодо будівництва садку фірмою "Надія" за три місяці до визначення переможця тендеру, Олег Петрович пояснює, що ці роботи здійснювалися за обігові кошти підприємства та СТОВ "Степанки". А за умови, коли б перемогу в торгах здобуло інша організація, вона б виконувала роботи тільки в рамках планових асигнувань (у цьому році – 2,4 мільйони).
Департамент капітального будівництва ОДА та фірма "Надія" уклали договір на реконструкцію садочка на 3 397,998 тисяч гривень (при цьому в 2014 році на об’єкт передбачені кошти в розмірі 2 430,312 тисяч гривень).
– До морозів уже практично завершений благоустрій прилеглої до садочку території, приміщення закриті, тож і в холоді пори року тут можна продовжити роботи, – зауважив Олег Різник. Окрім того, за кошти місцевої влади тут розпочалося будівництво ще двох об’єктів: топкової з тепловими мережами та артезіанської свердловини.
Утім, для місцевих жителів не важливо, хто наразі відбудовує дошкільний заклад, на який вони чекають майже два десятиліття. Якщо ж цьому процесу перешкоджатимуть, селяни готові йти у Київ до керівництва держави, аби процес будівництва садку таки був завершений.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Дитсадок у Степанках, на який чекають 17 років, з’явиться там через 4 місяці"