![У Черкаському автодорожньому ліцеї провели тренування в разі виникнення надзвичайних ситуацій](http://www.oda.ck.ua/images/news/2014/Goncharenko/3171.jpg)
Учні та педагоги Черкаського професійного автодорожнього ліцею, почувши сигнал тривоги, швидкою ходою, злагоджено та організовано вийшли з приміщення навчального закладу з метою перейти до безпечної зони. Учора вони брали участь у проведенні об’єктового тренування при загрозі чи виникненні надзвичайних ситуацій.
Члени керівного складу закладу під керівництвом його директора Ольги Філіпової змоделювали уявну ситуацію, коли боєприпас влучає у фасад ліцею, в результаті чого виникає задимлення та пожежа на першому поверсі. З метою уникнення паніки, викладацький та учнівський колектив у такому разі повинен організовано та швидко зорієнтуватися та здійснити вірні кроки задля того, щоб уникнути паніки та при потребі надати необхідну допомогу потерпілим. Для цього було залучено керівників ланок формування ліцею, комісії з надзвичайних ситуацій, евакокомісії, які постановили відповідні завдання з метою проведення об’єктового тренування формування цивільного захисту ліцею.
Під час роботи відпрацьовували завдання пожежники, які на першому поверсі закладу ліквідовували уявну пожежу, а на території закладу – загорання автомобіля; медики, котрі надавали першу медичну допомогу трьом умовно потерпілим учням; рятувальники, спеціалісти ланки оповіщення, охорони громадського порядку та ін.
– Вражений тим, як достеменно та злагоджено ви виконували свою роботу, – звернувся після тренування до учнів заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Віталій Коваль. – Важливо, щоб ви розуміли – теоретичні та практичні знання, які сьогодні вами отримані, в нинішніх умовах відіграють значну роль. Хотілося б, аби ці навички залишились для вас лише тренуванням!
Віталій Володимирович розповів дітям, що днями делегація з Черкащини відвідала Лисичанськ, де силами меценатів області було відбудовано зруйновану в результаті бойових дій школу.
– Поблизу закладу ми бачили 3 воронки, – сказав Віталій Володимирович, – оскільки снаряди потрапляли безпосередньо в саму школу і на її територію. А коли діти Лисичанської школи вручали нам малюнки, на яких зобразили перекреслені бомби, що летять на їхню школу, а поруч – білі лебеді, це вражало до глибини серця. Тож я бажаю вам, щоб подібного ніколи не сталося, проте ви маєте пам’ятати, що в разі потреби здобуті сьогодні знання обов’язково дадуть змогу допомогти іншим.
Начальник міського навчально-методичного центру цивільного захисту і безпеки життєдіяльності Олексій Биков наголосив, що відповідно до критеріїв тренування, які визначені наказом МНС, ланка управлінь спрацювала злагоджено, формування цивільного захисту укомплектовані необхідним особовим складом та забезпечені матеріально-технічним оснащенням та обладнанням. Таким чином, Автодорожній ліцей показав, що може виконувати потрібні дії під час небезпеки виникнення надзвичайної ситуації.
Директор Департаменту освіти і науки ОДА Валерій Данилевський, у свою чергу, зазначив, що найближчими днями подібні навчання проводитимуть у дошкільних, позашкільних та загальноосвітніх навчальних закладах області.
За інформацією Департаменту інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "У Черкаському автодорожньому ліцеї провели тренування в разі виникнення надзвичайних ситуацій"