![У Смілянському інтернаті провели семінар та привітали працівників соціальної сфери зі святом](http://www.oda.ck.ua/images/news/2014/Goncharenko/3097.JPG)
На фоні стійкого і тривалого скорочення населення України чисельність інвалідів постійно зростає. З метою привернення увагу до цієї болючої проблеми нашого суспільства та напередодні Дня працівника соціальної сфери в Смілянському психоневрологічному інтернаті з геріатричним відділенням пройшов семінар, присвячений медико-соціальній реабілітації у закладах соціальної галузі.
Привітати працівників, які належать до цієї шанованої професії, та долучитися до обговорення теми семінару завітали заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Віталій Коваль, перший заступник голови обласної ради Наталія Кравцова, директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Руслан Чикало, заступник Смілянського міського голови Олександр Головченко, керівники районних управлінь соціального захисту населення, директори будинків-інтернатів і територіальних центрів та інші гості заходу.
За словами заступника директора Департаменту соціального захисту населення Олега Шимчука, тема семінару обрана не випадково, адже Черкаська область займає лідируючі місця по чисельності інвалідів. З 2009 року їх кількість в області збільшилася майже на 17 тисяч і станом на 1 жовтня 2014 року становила 91 299 осіб, або майже 7,3% населення області.
Наразі в сфері надання соціальних послуг тривають суттєві зміни, в основу яких покладено визнання рівності прав інвалідів на повноцінне життя в суспільстві та створення державою реальних умов для реабілітації та соціальної інтеграції інвалідів.
– Реформа, яка нині триває в системі соціального захисту населення, детермінувала нові підходи щодо соціального захисту інвалідів, які полягають у створенні цілісної системи на сучасних принципах, – зазначив у своєму виступі Олег Шимчук. – Наше суспільство поступово усвідомлює, що саме йому потрібно пристосовуватись до потреб інвалідів, а не навпаки. Що стосується Черкаської області, то у нас діє обласна комплексна програма «Турбота» до 2020 року, метою якої є поліпшення соціальної захищеності саме таких верств населення, підвищення якості їх соціально-медичного обслуговування.
Для різнобічної соціально-побутової допомоги громадянам похилого віку та інвалідам, які частково або повністю втратили здатність до самообслуговування і потребують за станом здоров’я постійного догляду та спостереження в області діють 14 будинків-інтернатів, на повному державному утриманні яких проживає 2 274 підопічних.
Директор Смілянського психоневрологічного будинку-інтернату Тетяна Мороз відзначила, що медичне обслуговування підопічних здійснюється цілодобово. Для цього при закладі відкриті медичні пункти, до яких входять кабінети лікарів, старшої медичної сестри, чергової медичної сестри, процедурні, фізіотерапевтичні кабінети, стоматологічні, лікувальної гімнастики та кабінети фітотерапії.
– Кожен з наших підопічних має складну життєву історію, тому головна мета персоналу інтернатного закладу, а їх тут працює 130 чоловік, допомогти адаптуватися цим людям, створити для них затишок і родинне тепло, щоб вони не відчували себе викинутими з суспільства. З нашими підопічними працюють не тільки лікарі, але й психолог, який допомагає їм пережити усі труднощі, завжди вислухає і надасть кваліфіковану допомогу, – розповіла Тетяна Михайлівна.
Щоб не бути голослівною директорка закладу, який приймав шанованих гостей, показала в яких умовах утримуються її підопічні, чим заняте їхнє дозвілля, що зроблено останнім часом для утеплення інтернату та чого він ще потребує.
Після семінару найкращих працівників соціальної сфери нагородили почесними грамотами обласної ради, обласної державної адміністрації та Департаменту соціального захисту населення.
Урочисті заходи розпочалися молебнем за мир в Україні, який провів у храмі святого цілителя Пантелеймона його настоятель отець Сергій Чукін. Далі гості змогли насолодитися чудовим концертом та виставкою виробів народного мистецтва, які власноруч були виготовлені підопічними 14 будинків-інтернатів області.
За інформацією Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "У Смілянському інтернаті провели семінар та привітали працівників соціальної сфери зі святом"