![Фальсифікаторам з Черкащини не вдалося запустити виборчу «карусель»](http://www.oda.ck.ua/images/news/2014/3508.jpg)
Оперативники Черкаського УБОЗу не дозволили зловмисникам втілити в життя план фальсифікації виборів народних депутатів. Автобуси з порушниками затримані, їх пасажири дають покази. Відкрито кримінальне провадження за частиною 4 статті 160 Кримінального кодексу України.
Працюючи над виявленням порушень у сфері виборчого законодавства, співробітники управління боротьби з організованою злочинність УМВС України в Черкаській області виявили в соцмережах інформацію про те, що невідома особа на території міста Черкаси організовує людей для здійснення фальсифікацій та зриву виборів до Верховної Ради України. Ця інформація була негайно зареєстрована, розпочато перевірку, яка згодом підтвердила відомості.
Як з’ясували оперативники, місцевий житель, уродженець Одеської області, спільно з іншими особами шукає серед жителів Черкащини охочих їхати до інших регіонів для участі у фальсифікації виборів. Для цього зловмисник найняв три великопісні автобуси, місткістю близько п’ятдесяти посадочних місць кожен, та розпочав пошуки кандидатів як через соцмережі, так і в місцях масового відпочинку громадян. Кожна особа, яка надала згоду на поїздку, мала взяти з собою паспорт громадянина України та з’явитися у зазначений час у визначеному місці, де вербувальник особисто перевіряв їхні документи, занотовував дані та фотографував прибулих разом із паспортом для звітності. Фальсифікаторам обіцяли від 500 до 2000 гривень, безкоштовний проїзд комфортабельним автобусом, повноцінне харчування та всі належні умови.
Коли групи були сформовані та автобуси почали рух, їх затримали працівники міліції. Перший з автобусів правоохоронці зупинили на виїзді з міста Черкаси. Під час огляду пасажирів, деякі з яких у минулому мали проблеми із законом, знайдено наркотичні речовини, пристрої для куріння наркотиків та алкоголь. Інші автобуси, пасажири яких – переважно місцеві студенти, затримано на місці збору.
Усіх учасників виборчої «каруселі» доставили до слідчого управління УМВС, наразі з ними працюють слідчі. Організатора фальсифікацій затримано в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. Зловмисник підозрюється у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 160 (підкуп виборця) Кримінального кодексу України, яка передбачає відповідальність за пропозицію чи надання виборцю неправомірної вигоди за вчинення або не вчинення будь-яких дій, пов’язаних із безпосередньою реалізацією свого виборчого права більше одного разу, голосування за окремого кандидата на виборах, кандидатів від політичної партії або відмова від такого голосування, передача виборчого бюлетеня іншій особі. Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до семи років.
Наразі працівники міліції продовжують слідчо-оперативні заходи зі встановлення повного кола осіб, причетних до скоєння зазначеного кримінального правопорушення та притягнення їх до відповідальності.
Управління МВС України в Черкаській області нагадує про зміни в Кримінальному кодексі України, відповідно до яких значно посилено відповідальність за підкуп, фальсифікацію та інші порушення виборчого законодавства. Тож перед тим, як вчинити правопорушення, замисліться чи варто?
СЗГ УМВС України в Черкаській області
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Фальсифікаторам з Черкащини не вдалося запустити виборчу «карусель»"