![Президент України нагородив трьох оршанецьких прикордонників](http://www.oda.ck.ua/http://s014.radikal.ru/i329/1410/36/f8aa1f75e0e8.jpg)
Три прикордонники з Навчального центру підготовки молодших спеціалістів Держприкордонслужби, що в Оршанці, отримали учора державні нагороди з рук Президента України Петра Порошенка. Їх він вручив під час свого перебування з робочим візитом у цьому навчальному закладі.
– Ці декілька місяців Вітчизняної війни 2014-ого року відкрили нам приклади справжнього героїзму, які відбуваються кожен день. Ми всі маємо пам’ятати про них, – сказав Петро Олексійович. – Прикордонники завжди були елітою українського війська. Саме вони першими вступають у бій і дають шанс іншим краще підготуватися до зіткнення з ворогом. Ми не безпідставно пишаємося нашими прикордонниками, які в надскладних умовах не просто охороняють, а сьогодні вже й обороняють державний кордон!
За час виконання завдань у зоні антитерористичної операції, сказав Глава держави, свої життя віддали 60 прикордонників, 12 полеглих – служили в Оршанці. Серед них і очільник навчального центру – генерал-майор Ігор Момот, ім’я якого Президент України нещодавно присвоїв цьому навчальному закладу. Петро Порошенко високо оцінив його внесок у розбудову державної прикордонної служби в цілому та цього центру зокрема. А ще він зазначив, що сформована з числа оршанецьких прикордонників мотоманеврена група за час АТО знищила 50 одиниць ворожої техніки та 500 терористів.
Так, орден "За мужність" ІІІ ступеня отримав сержант Андрій Марченко. Він неодноразово брав участь у бойових зіткненнях і після обстрілів противниками ремонтував пошкоджену техніку, що дало змогу забезпечити подальше ефективне функціонування підрозділів охорони державного кордону.
Медаллю "За військову службу в Україні" Президент відзначив майора Андрія Момотова. Завдяки вмілим діям розрахунку ЗУ 23, яким він керував, було неодноразово відбито спробу нападів на прикордонників терористичними групами й не допущено захоплення бойової техніки та боєприпасів прикордонних підрозділів.
Підполковника Юрія Цехмейструка Глава держави нагородив медаллю "За бездоганну службу". Він особисто керував встановленням та забезпеченням зв’язку в умовах шквальних обстрілів.
На плечі прикордонників, зауважив Петро Порошенко, нині лягає завдання обороняти не просто українсько-російські рубежі, а східний кордон усієї Європи.
– На прикордонників зараз лягають абсолютно інші завдання. Раніше навчання в цьому центрі полягало у якісній підготовці інспектора прикордонної служби, – зазначив він. – Сьогодні, коли на сході України Герої захищають суверенітет та територіальну цілісність, коли точиться Вітчизняна війна 2014-ого року, прикордонник повинен вміти все: водити танк, БТР чи БПМ, бути оператором зенітно-ракетних установок, якщо треба – мати досвід перебування в підрозділі штурмового призначення чи бути десантником. Разом із тим, вміти це краще, аніж наші вороги!
Серед іншого, під час перебування в Навчальному центрі Петро Олексійович, оглянув його приміщення та ознайомився з технікою, яка є в арсеналі наших прикордонників.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Президент України нагородив трьох оршанецьких прикордонників"