![Соціальні працівники області підвищували свою кваліфікацію](http://www.oda.ck.ua/images/news/2014/3391.jpg)
В Україні спостерігається явище «старіння» нації, тому питання соціального захисту, підтримки, обслуговування літніх людей постає перед державою як ніколи гостро.
Щоб підвищити якість послуг для цієї категорії громадян, Департамент соціального захисту населення ОДА спільно з Обласним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації провів короткостроковий тематичний семінар для соціальних працівників, які доглядають за пенсіонерами, інвалідами та одинокими непрацездатними громадянами.
Для максимально широкого інформування запрошених із районів соціальних працівників лектори зупинилися на таких питаннях:
1.законодавча база щодо підтримки літніх людей;
2.трудовий договір та порядок його укладання;
3.субсидія як гарантія соціального захисту в умовах підвищення тарифів на ЖКГ;
4.засади та цінності соціальної роботи.
Розпочинаючи семінар, заступник директора Департаменту соціального захисту населення Олег Шимчук відзначив, що на присутніх в залі покладена надзвичайно відповідальна місія – все почуте донести до громадян, яких вони обслуговують. Наголосив заступник і на такому важливому моменті, як обізнаність самих працівників зі своїми правами й обов’язками.
– На жаль, чинне законодавство України, як і інших держав пострадянського простору, не розглядає літніх людей як окрему категорію громадян, що потребує правового захисту. Хоча те, що їх інтереси потрібно захищати, не викликає сумніву. Не будемо далеко ходити. Чи легко влаштуватися на роботу людині у віці? Чи кожен пенсіонер може достойно прожити від пенсії до пенсії? Чи всі громадяни похилого віку здатні легко і спокійно дістатися до лікарні на планове обстеження? Звичайно, ні. Тому ці люди мають користуватися підтримкою з боку держави та недержавних організацій, – підсумував Олег Шимчук.
Для обслуговування одиноких непрацездатних громадян та інвалідів в усіх районах та містах області функціонує 27 територіальних центрів. Соціальні працівники та робітники, яких в області налічується майже 1,5 тис., надають допомогу понад 61 тисячі тих, хто того потребує.
– Головне завдання соціального працівника та робітника полягає в тому, щоб допомогти громадянам, сім’ям, соціальним групам, які опинилися у скрутному становищі, розібратися в ситуації і знайти вихід з особистої ініціативи, власної праці та використовуючи наявні ресурси. При розв’язанні соціальних проблем, соцпрацівник має бути і соціологом, і педагогом, і лікарем, і правознавцем, – поінформувала головний спеціаліст сектору соціального обслуговування населення та стаціонарних установ Людмила Волинець.
Також вона звернула увагу присутніх на необхідності підвищення престижності їх професії в суспільстві. Соціальний працівник – це вже не наймит, а людина, яка створює умови для самостійного вирішення одержувачем послуг своїх проблем. Він має бачити своє завдання в тому, щоб допомогти людині самій обслугувати себе. Це вважається основним критерієм професійного успіху.
Після розгляду всіх питань проведено комплексне тестування для виявлення рівня професійної підготовки спеціалістів територіальних центрів.
Довідково:
Хто є людьми похилого віку?
В повсякденній практиці людьми похилого віку вважають тих, хто пішов на пенсію, хоча для різних країн пенсійний вік різний, є відмінності для чоловіків і жінок.
Відповідно до класифікації Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я, особи у віці від 60 до 74 років відносяться до категорії людей похилого віку, від 75 до 89 – до категорії старих, а 90 і старіші – довгожителі.
За інформацією Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Соціальні працівники області підвищували свою кваліфікацію"