![На Черкащині пройде Тиждень діагностики раку молочної залози](http://www.oda.ck.ua/images/news/2014/3325.jpg)
На Черкащині з нагоди відзначення Всеукраїнського дня боротьби з захворюванням на рак молочної залози з 13 по 17 жовтня проводяться Дні відкритих дверей у КЗ «Черкаський обласний онкологічний диспансер» ЧОР для обстеження та інформування населення про важливість ранньої діагностики раку молочної залози.
За словами головного позаштатного мамолога Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олега Тюріна, ця акція покликана звернути увагу жителів області на серйозність ризиків захворювання на рак молочної залози, а також поінформувати про вирішальні чинники у запобіганні раку грудей, профілактику і лікування цієї хвороби. Тому з 9 до 14:00 години всі охочі мають право пройти відповідні обстеження в закладі.
Крім того, як повідомляють з КНП «Черкаський міський інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та здоров'я ЧМР», подібна акція пройде й в міських закладах охорони здоров’я. Зокрема, жительки міста Черкас пройти відповідні обстеження матимуть змогу в КЗ «Черкаський міський пологовий будинок «Центр матері та дитини»( вул. Чехова, 101-база №1, вул. 30 років Перемоги, 16/1-база № 2); КНП «Перша Черкаська міська поліклініка» ЧМР (вул. Дахнівська, 34); КНП «Друга Черкаська міська поліклініка» ЧМР (вул. В. Чорновола, 1); КНП «Третя Черкаська міська поліклініка» ЧМР (вул. Рози Люксембург, 210), КНП «Четверта Черкаська міська поліклініка» ЧМР (вул. Б. Вишневецького, 61); КНП «П’ята Черкаська міська поліклініка» ЧМР (вул. 30 років Перемоги, 20); КНП «Черкаська реабілітаційно-оздоровча поліклініка «Астра» ЧМР (вул. Гоголя, 368).
Запрошуємо всіх жінок області долучатись до акції та пройти відповідні обстеження у медичних закладах.
– Головним у боротьбі проти раку молочної залози, – наголошує головний мамолог області, – залишається його раннє виявлення, що дозволяє поліпшити результати лікування і виживання пацієнтів. Тому жінкам рекомендовано щомісяця проводити самообстеження молочних залоз на наявність в них будь-яких змін: розміру, форми або контуру, появи ущільнень розміром з горошину чи більше, змін шкірних покривів молочної залози або соска (брижі, зморшкувата шкіра, лущення або запалення), почервоніння шкірних покривів молочної залози або соска, збільшення лімфатичних вузлів. Крім самообстежень, кожній жінці віком від 18 років потрібно раз на рік проходити обстеження у мамолога та виконувати ультразвукове обстеження молочних залоз, а досягнувши 40 років – профілактичне обстеження: огляд мамолога, мамографію або УЗД молочних залоз. Адже пізня діагностика злоякісних новоутворень обмежує можливості для лікування хворих.
Довідково:
Всеукраїнський день боротьби з захворюванням на рак молочної залози встановлений в Україні «…з метою активізації діяльності із запобігання виникненню і поширенню захворювань на рак молочної залози, привернення уваги суспільства до цієї проблеми…» згідно з Указом Президента України «Про Всеукраїнський день боротьби з захворюванням на рак молочної залози» від 17 січня 2005 р. № 42/2005. Проводиться щорічно 20 жовтня.
Прес-служба Департаменту охорони здоров’я Черкаської ОДА
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На Черкащині пройде Тиждень діагностики раку молочної залози"