![Очільник області хоче, щоб черкащани жили не гірше німців чи поляків](http://www.oda.ck.ua/images/news/2014/Rom/276.jpg)
Досягти чи принаймні максимально наблизитися до європейських стандартів життя – таким амбітним є курс обласної влади на найближчі шість років. Ці та інші плани озвучив під час обговорення Стратегії регіонального розвитку до 2020 року голова Черкаської облдержадміністрації Юрій Ткаченко.
До обговорення і формування майбутньої стратегії розвитку краю чи не вперше запросили як експертів різних напрямків, так і представників бізнес-кіл із громадськістю.
– Зараз нам важливо відійти від принципу, за якого влада вказує на те, як тій чи іншій території слід розвиватися, – зауважив Юрій Ткаченко. – Це повинні сказати безпосередньо науковці, бізнес, громадські організації і інші небайдужі до долі регіону люди. А ми, як влада, бачимо себе у ролі виконавчого комітету громади. Сформована нами Стратегія повинна стати "каркасом", на якому будуть закріплені всі сподівання і надії звичайних черкащан. Вона повинна стати таким собі об’єднуючим документом.
За його словами, в області вже діють чимало різноманітних програм, ухвалених у попередні роки. Утім, при їх вивченні виникає "відчуття штучності процесу". Ключовими напрямками нова стратегії розвитку до 2020 року є підвищення конкурентоспроможності регіону, модернізація економіки, залучення інвестицій, прагнення до європейського рівня життя та розбудова ефективної моделі інститутів народовладдя.
– Це моє бачення розвитку краю, сформоване на основі попереднього аналізу його нинішнього економічного стану та через бачення очікувань черкащан, бізнесу й громадських організацій, – сказав Юрій Ткаченко. – Звісно, це не є догмою і може бути піддане конструктивній критиці. Насамперед через те, що втілити ці зміни можливо лише спільними зусиллями!
Серед іншого очільник області зазначив, що до 2020-ого року черкащани за свою працю мають отримувати в середньому 13-15 тисяч гривень зарплатні.
– Як ми вже говорили, головною метою нашої стратегії є підвищення якості життя наших краян та приведення його до стандартів, за якими живуть в європейських країнах, – сказав очільник області. – Насправді не треба довго видумувати показники, яких ми повинні досягти. Якщо кажемо про заробітну плату, то це не 2,7 тисяч гривень, як нині в області, а для прикладу 20 тисяч гривень, як у сусідній Польщі, або більше 15 тисяч, як у Словаччині.
За словами одного з учасників обговорення, заступника керівника групи експертів проекту Європейського Союзу "Підтримка політики регіонального розвитку в Україні" Юрія Третяка, для того, аби впровадити сучасну державну регіональну політику, нині настав час відходити від так званої "старої чи класичної до нової" парадигми розвитку регіонів.
– Традиційно державна політика розвитку регіонів полягала, як правило, в наданні коштів менш розвинутим областям, скажімо, навіть дещо механічному наданні коштів, – сказав він. – Нова парадигма говорить про те, що кожен за ті кошти, які йому виділяє держава, та за власні повинен виявляти і реалізовувати свій прихований чи недооцінений потенціал. Саме для цього нам і потрібне стратегічне планування.
Бізнес-консультант зі США Марк Уоррен, який долучився до розроблення стратегії регіонального розвитку нашої області, запропонував черкаським підприємцям проаналізувати власний імпорт та експорт.
– Щодо імпорту, треба обдумати, чи зможете ви виготовити такі ж товари тут, в Україні, – сказав він. – Далі аналізуємо експорт, більшість якого – сировина: вам треба зрозуміти, що зовнішній покупець робить із нею і чи можна зробити цю ж роботу на місці, чи є можливість залишити цю цінність на території вашого краю? Адже це і робочі місця, і податки!
А роль влади Марк Уоррен окреслив у вигляді партнера для бізнесу та громадськості.
У свою чергу, як зазначив очільник області, невдовзі в облдержадміністрації сформують керівну раду з розробки Стратегії та фокус групи, до яких будуть залучені науковці, представники ділових кіл та громадськості. Після цього будуть проведені серії круглих столів, де кожен зможе висловити свої пропозиції та обговорити роботу області по стратегічним напрямкам.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Очільник області хоче, щоб черкащани жили не гірше німців чи поляків"