![«Гепатит С виліковний. Дбаємо про здоров’я по-новому!»](http://www.oda.ck.ua/images/news/2014/1288.jpg)
28 липня в усіх областях України відбудуться інформаційно-профілактичні заходи «Гепатит С виліковний. Дбаємо про здоров’я по-новому!», присвячені Всесвітньому дню боротьби з вірусними гепатитами, який відзначають щороку більш ніж у ста країнах світу.
Так, у м. Черкаси, за підтримки Черкаського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, обласного молодіжного ресурсного центру та громадських організацій, проходитиме акція з 15:00 до 19:00 на площі, біля Будинку торгівлі.
Під час проведення заходу учасники зможуть:
пройти безкоштовне експрес-тестування на гепатит С;
отримати практичні рекомендації з профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів;
у «Живій бібліотеці» послухати історії та досвід людей, які зіткнулися з хворобою та змогли її подолати;
дізнатися про ризики інфікування гепатитами;
долучитися до підписання тематичного відкритого звернення до Президента України.
Крім того, планується флеш-моб та виступи творчих колективів ЧМБК ім. І. Кулика.
Опісля відбудеться прес-брифінг, учасниками якого стануть пацієнти, зокрема ті, хто зумів подолати хворобу, досвідчені лікарі та експерти, представники громадських та міжнародних організацій.
Початок прес-брифінгу о 15:30.
Довідково:
Більш детальну інформацію про захід можна знайти у мережі Facebook:
https://www.facebook.com/events/562732810452345/
У світі 180 млн. людей інфіковані гепатитом С, з них щонайменше 1,2 млн. хворих проживають в Україні. Більшість з них не знає про своє захворювання, оскільки у 80% випадків гострий період проходить без симптомів.
У 2013 році завдяки спільним зусиллям міжнародних організацій, громадськості, активістів, експертів, лікарів в рамках Всеукраїнської кампанії «Вимагаємо лікування», ініційованої МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» за підтримки Фонду «Відродження», лікування гепатиту С стало доступнішим: знижено ціну на стандартний курс лікування з 14 000 до 5 000 доларів США; за кошти держави та місцевих бюджетів закуплені перші курси для лікування хворих; прийнята Державна програма профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів на період до 2016 року.
Однак цього недостатньо. Епідемія гепатиту С вже через кілька років може стати серйознішою проблемою, ніж ВІЛ/СНІД, – інформує ВООЗ. Темпи поширення гепатиту С в Україні залишаються найшвидшими серед країн Європи, фінансування державної програми залишається незадовільним, а ціна стандартного курсу лікування все ще зависока для пересічних громадян.
Найчастіше інфікування відбувається через нестерильні медичні, стоматологічні та косметологічні інструменти. При цьому хвороба розвивається безсимптомно, непомітно для людини та переходить у хронічну стадію, яка закінчується цирозом і раком печінки.
За інформацією прес-служби Департаменту охорони здоров’я Черкаської ОДА
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "«Гепатит С виліковний. Дбаємо про здоров’я по-новому!»"