![Про допомогу найбільш вразливим категоріям населення йшлося на семінарі для сільських та селищних голів](http://www.oda.ck.ua/images/news/2014/1135.jpg)
Днями в приміщенні Черкаського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації для сільських та селищних голів пройшов семінар на тему забезпечення ефективної державної підтримки найбільш вразливих категорій населення шляхом посилення адресного характеру надання соціальної допомоги та пільг.
Про соціальну підтримку найбільш незахищених верств населення на Черкащині розповіла заступник начальника управління соціальних виплат та документообігу Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Алла Нечипоренко.
Вона відзначила, що основними напрямами діяльності органів соціального захисту є створення ефективної системи адресної соціальної підтримки незаможних родин, пільгових категорій, впровадження нових технологій соціального обслуговування громадян та удосконалення інфраструктури органів соціального захисту населення.
Наразі в області надається 15 різних видів державної соціальної допомоги, якою користуються сім’ї з дітьми, малозабезпечені сім’ї, інваліди з дитинства та діти-інваліди, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, інші категорії населення.
– З початку цього року зросли виплати малозабезпеченим сім’ям з дітьми. Так, рівень забезпечення прожиткового мінімуму для дітей зріс до 85% проти минулорічних 75%. Крім того, доплата на дітей від 3 до 13 років зросла з 180 до 250 гривень, а на дітей від 13 до 18 років – з 360 до 500 гривень.
Майже 6 тисячам малозабезпечених сімей здійснено перерахунок допомоги, розмір якої на сім'ю збільшився у середньому на 421 гривню.
– Загалом за п’ять місяців 2014 року різними видами соціальних допомог скористалися майже 128 тисяч сімей на суму 568,3 мільйона гривень, – розповіла присутнім Алла Михайлівна.
Також вона відзначила, що попри тяжку фінансову ситуацію, заборгованість з виплати допомоги в області відсутня і на цей час завершено виплату першого періоду нарахувань поточного місяця.
– Разом з тим хочу відмітити ряд заходів, які дозволяють зменшити фінансовий тягар частини громадян при сплаті за надання житлово-комунальних послуг.
На цей час пільги з оплати житлово-комунальних послуг отримують майже 190 тисяч осіб області, серед яких ветерани війни, особи, які постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи, діти війни, багатодітні сім’ї та інші.
Сума наданих з початку року пільг на житлово-комунальні послуги склала майже 103,0 мільйона гривень.
Для забезпечення стабільності витрат незаможних родин при зростанні вартості житлово-комунальних послуг в області діє програма житлових субсидій.
У травні житлові субсидії одержувало більше 10 тисяч домогосподарств або 2 % від всіх домогосподарств в області, сума наданих їм протягом поточного року субсидій становить 38,8 мільйонів гривень.
– Окрім того, у зв’язку з підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги в Україні запроваджується компенсація додаткових витрат на їх оплату. Компенсація надаватиметься сім’ям, середньомісячний сукупний дохід яких за попередні шість місяців у розрахунку на одну особу не перевищує величини прожиткового мінімуму для сім’ї (близько 1190 грн. на особу). Детальніше з формулою розрахунку можна ознайомитися на сайті облдержадміністрації, – поінформувала Алла Нечипоренко.
За інформацією Департаменту соціального захисту населення Черкаської ОДА
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Про допомогу найбільш вразливим категоріям населення йшлося на семінарі для сільських та селищних голів "