![Держава захищає тих, хто колись захистив її](http://www.oda.ck.ua/images/news/2014/Goncharenko/1784.jpg)
Станом на 1 червня 2014 року в області проживає 42,1 тис. ветеранів війни, з яких 2,4 тис. – учасники бойових дій, 25,8 тис. – учасники війни.
У І кварталі 104 ветерани ВВВ отримали путівки в санаторно-лікувальні заклади, протягом січня-травня видано 39 автомобілів, придбаних за кошти місцевих бюджетів та благодійного фонду «За майбутнє Черкащини». З початку 2014 року 33 ветеранам встановлено в помешканні телефон.
За січень-травень органи соціального захисту населення за потребою забезпечили стареньких інвалідними візками, протезно-ортопедичними виробами, ортопедичним взуттям, іншими технічними засобами реабілітації.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13.11.2013 № 823 «Порядок визначення та задоволення соціально-побутових потреб та потреб у медичній допомозі ветеранів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, жертв нацистських переслідувань та сімей загиблих (померлих) воїнів» затверджено наказом Міністерства соціальної політики України від 29.11.2013 № 823 форму соціального паспорта ветерана. Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрацій, міськвиконкомів, Департамент соціальної політики Черкаської міської ради, територіальні центри соціального обслуговування (надання соціальних послуг) заповнили ці паспорти.
У кожному районі та місті області розроблені та затверджені плани задоволення соціально-побутових потреб та потреб у медичній допомозі ветеранів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, жертв нацистських переслідувань та сімей загиблих (померлих).
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 16.04.2014 № 102 «Деякі питання виплати у 2014 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань» забезпечено виплату разової грошової допомоги до 5 травня ветеранам війни та особам, на яких поширюється дія вищезазначених Законів.
Станом на 12.06.2014 сформовано та передано органам державного казначейства платіжні доручення на загальну суму 28 889,5 тис. грн. для виплати 47 197 одержувачам відповідно до списків ветеранів війни, наданих Головним управлінням Пенсійного фонду України у Черкаській області.
До Дня Перемоги силами соціальних працівників територіальних центрів проведені обстеження матеріальних та соціальних умов проживання самотніх ветеранів війни для надання їм матеріальної, фінансової, організаційної допомоги.
Крім цього соціальні робітники вивчили потреби ветеранів війни в паливі, продуктах харчування, ремонті осель. Наприклад, у Маньківському районі працівники терцентру з початку року зробили косметичний ремонт приміщень 9 ветеранам війни.
Через територіальні центри області ветерани отримали продуктові набори на загальну суму 120 тис. грн. та грошову допомогу на 91 тис. грн.
В області виявлено і взято на облік 964 немічних інваліди війни, які потребують сторонньої допомоги для надання різних видів послуг. А загалом територіальні центри обслуговують 63 тис. осіб, що становить 91 % від потреби, причому інваліди війни та учасники бойових дій охоплені послугами стовідсотково. Відділення соціально-побутової допомоги вдома постійно опікується майже 5 тис. ветеранів.
У будинках-інтернатах області проживає 91 ветеран війни. Їм створені належні комунально-побутові умови, організовано цілодобове медичне обслуговування та чотириразове харчування. Старенькі забезпечені одягом, взуттям, м’яким та твердим інвентарем. Всім, хто потребує, відповідно до висновків лікарів надані інвалідні візки, окуляри, протезно-ортопедичні вироби, зроблене зубопротезування.
За інформацією Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Держава захищає тих, хто колись захистив її"