![Влада області ініціює реформування сфери теплоенергетики](http://www.oda.ck.ua/images/news/2014/1050.jpg)
Сьогодні галузь житлово-комунального господарства потребує суттєвого оздоровлення, що дозволить теплокомунальним структурам кожного регіону країни працювати ефективно, забезпечуючи споживачів теплом та електроенергією, економлячи бюджет.
Розуміючи всю важливість необхідних реформ у сфері ЖКГ, обласна влада вирішила з’ясувати стан справ на одному із найпотужніших підприємств Черкащини, аби врахувати досвід роботи фахівців при змінах житлово-комунального характеру.
Місцеве підприємство «Черкаситеплокомуненерго» за підсумками роботи протягом 2013 року посіло 2 місце в Україні. Сьогодні це підприємство працює за європейським принципом подачі тепла та прагне до прогресивних змін.
Керівництво області вбачає у підприємстві потенціал і для того, аби втілювати енергоефективні реформи, лобіювати їх у Міністерстві перший заступник голови облдержадміністрації Наталія Старікова разом з керівництвом управління житлово-комунального господарства зустрілися з директором підприємства Миколою Кішніром, який розповів про принцип дії та ефективність роботи теплових пунктів, за які відповідає «Черкаситеплокомуненерго».
Микола Іванович ознайомив присутніх на зустрічі із роботою індивідуального теплового пункту (ІТП); котлом, який працює на біопаливі, та із когенераційною установкою.
Так, щодо теплопункту, який знаходиться в одному із житлових будинків по вулиці Шевченка, 195, директор підприємства зазначив:
– Перевага теплопункту перед іншими системами регулювання – це якісний контроль подачі. Тут тепло розділяється на опалення і гаряче водопостачання. За рахунок електронних регуляторів, які слідкують на змінами погодних умов, темпом забору гарячої води та показниками у нічний час, забезпечується ефективне регулювання. Теоретично вважається, що 15 % ІТП дозволяє економити тільки за рахунок ефективного регулювання. Це підтверджує аналіз, який ми проводили за попередній опалювальний сезон. Порівняно з приладним обліком, споживання системи регулювання менше.
Отже, використовуючи подібні теплопункти виграє держава в цілому, адже відбувається менше споживання енергоносіїв. До того ж якісне регулювання забезпечує 100 % облік.
Микола Іванович окреслив бажані зміни, які б покращили роботу підприємств теплоенергетики. Зокрема, це – використання якісних котлів, у зв’язку з чим відбуваються найменші затрати на джерелі, відсутність витоків понаднормових теплових мереж та відхід від споживання газу.
– Сьогодні, коли бюджетний газ коштує більше 6 тис. грн за тисячу кубів, першочергові дії на рівні облдержадміністрації мають стосуватись максимального переходу на ІТП бюджетних об’єктів: центральних районних лікарень, садочків та шкіл. Будівництво приміщень для таких пунктів, хоч і затратне, проте виправдовує себе, – наголосив директор «Черкаситеплокомуненерго». – Треба переходити на дрова, на місцеві види палива. Потрібно сформувати інвестиційну програму, щоб була законодавча підстава фінансувати всі ці об’єкти, а ефективність не змусить себе чекати.
У контексті сказаного варто нагадати, що голова ОДА Юрій Ткаченко ініціював перехід на альтернативні види палива.
Ще одне обладнання, яке підприємство використовує у своїй роботі, є каналізаційна установка. Принцип її дії полягає у ефективному використанні палива – можливості виробляти теплову та електроенергію.
– Маючи досвід роботи на станції, та для економії коштів ми побудували таку мережу, – розповідає Микола Кушнір. – Мета її роботи – зменшення собівартості теплової енергії. Як результат, у черкасах наймешні тарифи на електроенергію, бо підприємство працює з мінімальними затратами на виробництві. І хоча це дешево для самого підприємтсва, але за інших умов споживач не має можливості сплатити електроенергію.
Наприкінці зустрічі із директором КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» Миколою Кушніром, Наталія Старікова зазначила, що технології підприємства є прогресивними та ефективними для міста в цілому, а тому заслуговують бути зразком для роботи подібних структур на території всієї області.
Слід також зауважити, що під час проведення реформ у напрямку теплоенергетики досвід підприємства обов’язково використовуватимуть на благо Черкащини.
За інформацією управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ обласної державної адміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Влада області ініціює реформування сфери теплоенергетики "