![На Черкащині створять мультифункціональні кооперативи](http://www.oda.ck.ua/images/news/2014/1032.jpg)
Черкащину відвідали експерти Представництва Європейського Союзу в Україні щодо проекту підтримки політики регіонального розвитку в нашій державі. У рамках цього візиту в облдержадміністрації відбулася нарада під головуванням першого заступника обласної державної адміністрації Наталії Старікової за участю представників структурних підрозділів ОДА та керівників підприємств аграрного сектору.
Розпочавши нараду Наталія Старікова подякувала присутнім і зазначила, що ця зустріч на сьогодні є дуже важливою для розвитку нашої області.
– Після того, як пройшли революційні події, в нашій країні відбулося становлення нової влади. У той час, коли у нас є законно обраний Президент, варто займатися, насамперед, соціально-економічним розвитком України й зокрема Черкащини, адже ми найбільше в цьому зацікавлені. В такий нелегкий час важливо підняти економіку, зокрема створити нові робочі місця, надати людям гідну заробітну плату, створити ті умови, які підвищать рівень життя громадян, – зазначила Наталія Володимирівна.
Продовживши, Наталія Старікова відмітила, що одним із напрямів економічного розвитку є ті проекти, які нам допомагає організувати й реалізувати Євросоюз та його представництво. У нашій області нині вже реалізовано кілька таких проектів.
– Отже, сьогодні ми зібралися аби обговорити проект, що стосується підтримки політики регіонального розвитку Черкащини. Він передбачає фінансову підтримку та створення й розвиток навчального центру для акумуляції знань та досвіду існування кооперативів у селах. У новоствореному центрі проводитиметься інформаційно-консультаційна робота, всі бажаючі зможуть дистанційно отримати підтримку та пояснення за телефонами «гарячої лінії». Головна мета проекту – це популяризація кооперативного руху в Черкаській області. Сьогодні основне завдання полягає в тому, аби залучити якомога більше районів області до цього процесу. Адже виконання тих задач, які стоять перед нами призведе до створення робочих місць, підняття якості та збільшить асортимент продукції, до добробуту людей та до розвитку нашого села в цілому, – наголосила Наталія Володимирівна.
Заступник директора Департаменту інвестиційно-інноваційної політики та зовнішньоекономічних зв’язків облдержадміністрації Микола Папуша в ході засідання окреслив основні пункти Концепції щодо впровадження в Черкаській області грантового проекту «Створення регіонального тренінгового і практичного центру для розвитку мультифункціональних кооперативів».
Подавачем вищезазначеного проекту виступала обласна державна адміністрація, співподавачем – обласна рада та згодом – Ресурсний центр «АНГО».
Партнерами проекту є: Черкаський обласний центр зайнятості, Регіональний фонд підтримки підприємництва в Черкаській області, Черкаська обласна асоціація розвитку підприємництва, Черкаська торгово-промислова палата, Черкаське обласне товариство кролівників, звірників-любителів, Черкаська обласна асоціація фермерів, Виробничо-комерційна фірма «АНТ», ПрАТ «Коопзовнішторг», Кредитна спілка «Альянс», Уманський національний університет садівництва.
Центр розвитку кооперативів на етапі створення буде охоплювати
4 спеціалізованих напрямки: кролівництво; бджільництво; заготівельно-збутовий, що передбачає заготівлю та охолодження молока, заготівлю горіхів, гарбузового насіння та лікарських трав; вирощування декоративних та плодово-ягідних рослин.
Центр буде складатися з навчального центру, на базі якого можна буде проводити наукову роботу, та мультифункціонального кооперативу (кластерного типу) – передбачає завершений процес від моменту отримання селекційного матеріалу, технологічного, ветеринарного, зоологічного, виробничого супроводу на етапі вирощування та збуту з урахуванням законодавчих вимог безпечності товару, переробки та пакування.
Проектом передбачено залучення бажаючих до створення не менше як 50 кооперативів, у тому числі і багатофункціональних.
На сьогодні вже створено робочу групу з координації реалізації проекту в області.
Довідково:
Зазначений проект розрахований на 2,5 роки та передбачає фінансування в сумі близько 658 тис. євро або 10,5 млн. грн., (при курсі 16,00 грн.) у тому числі на 1 рік передбачено фінансування в сумі 285 тис. євро або 4,5 млн. грн.
Залучення коштів представництва Європейського союзу в Україні в сумі 527 тис. євро або 8,4 млн. грн., що складає 79,97 % від загальної суми проекту.
Залучення коштів місцевих бюджетів близько 131 тис. євро або 2,1 млн. грн.: у тому числі обласний бюджет складає – 30 % (630 тис. грн.); районний, сільський бюджет – 60 % (1260 тис. грн.); членів кооперативу – 10 % (210 тис. грн.).
За повідомленням управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На Черкащині створять мультифункціональні кооперативи"