![Першочергове завдання під час літнього відпочинку – запобігти загибелі людей на водних об’єктах області, – Наталія Старікова](http://www.oda.ck.ua/images/news/2014/Goncharenko/1674.JPG)
Сьогодні в облдержадміністрації під керівництвом першого заступника голови ОДА Наталії Старікової відбулась обласна селекторна нарада про створення безпечних умов перебування людей на водних об’єктах Черкащини.
– За п’ять місяців 2014 року в області вже сталося 23 трагічних випадки загибелі людей на воді, – наголосила під час засідання Наталія Володимирівна. – Розуміючи всю відповідальність за життя людей, органами виконавчої влади було прийнято відповідні розпорядження, програми щодо організації рятування людей на водних об’єктах, проведено засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки, на яких визначено комплекс заходів щодо запобігання загибелі населення на воді. Проте питання щодо виділення коштів, облаштування зон відпочинку на воді, проведення всіх запобіжних заходів ще потребують вирішення.
Наталія Старікова зазначила, що основними причинами загибелі людей були порушення правил безпеки, купання в нетверезому стані, невміння плавати та особиста необережність під час вилову риби. Більшість нещасних випадків (56 %) виникло у водоймах на території сільських місцевостей під час купання у заборонених та необладнаних для цього місцях – ставках, малих річках, озерах.
У ході засідання директор Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи ОДА Олександр Криворучко повідомив:
– Нині на території області обліковується 77 місць масового відпочинку на воді, однак у деяких районах ці місця не визначено взагалі. Серед них: Черкаський, Драбівський, Катеринопільський, Корсунь-Шевченківський, Лисянський, Канівський, Тальнівський, Уманський, Христинівський, Маньківський, Звенигородський, Золотоніський та м. Канів. Вони також не заключили договори із обласною аварійно-рятувальною службою на воді.
Згідно з розпорядженням облдержадміністрації до початку літнього сезону райдержадміністрації та міськвиконкоми мали створити комісії, які б визначили зони відпочинку та рибної ловлі, а також провести їх належний облік та паспортизацію. Вони мали забезпечити роботу сезонних рятувальних постів, обладнати їх відповідними засобами надання першої медичної допомоги. Як показала перевірка, у більшості районів паспорти мали лише 6 пляжів: м. Черкаси – 5, Золотоніський район – 1. Водолазне обстеження дна проведено лише на 18 місцях відпочинку, сезонні рятувальні пости створено на 9 пляжах, з яких на двох вони не відповідали вимогам Правил охорони життя людей на водних об’єктах.
Олександр Миколайович звернув увагу учасників наради на те, що необхідно змусити орендарів водоймищ, ставків хоча б поставити таблички «Купання заборонено», з метою запобігання нещасним випадкам.
Про готовність до безпечного літнього відпочинку на воді доповідали під час селекторної наради представники райдержадміністрацій та міськвиконкомів.
Наостанок перший заступник голови ОДА Н. Старікова акцентувала увагу присутніх на тому, що слід проаналізувати стан справ із запобігання загибелі та травмування людей на водних об’єктах, визначити місця масового відпочинку, провести роботу щодо виявлення та взяття на облік всіх об’єктів, пляжів, організувати проведення широкої роз’яснювальної роботи через засоби масової інформації:
– Немає нічого ціннішого за людське життя, – наголосила Наталія Старікова. – Тож слід разом докласти максимум зусиль, щоб захистити наших дітей та людей, попередити виникнення надзвичайних ситуацій та трагедій на водних об’єктах Черкащини.
За інформацією управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости " Першочергове завдання під час літнього відпочинку – запобігти загибелі людей на водних об’єктах області, – Наталія Старікова "