В рамках 20-ої обласної виставки з кролівництва, звірівництва та птахівництва на базі ПрАТ НВО «Прогрес» в м. Черкаси відбувся семінар за участю представників районної та обласної влади на тему: «Перспективи розвитку сільських територій та сільськогосподарської обслуговуючої кооперації в Черкаській області». Засідання відкрила й провела перший заступник голови обласної державної адміністрації Наталія Старікова.
Розпочавши, Наталія Володимирівна зазначила:
– Черкащина на сьогодні має значний економічний потенціал. Насамперед він криється в тих можливостях, які ми сьогодні маємо в сільськогосподарському виробництві та тих потужностях, які внаслідок різних факторів не задіяні в промисловості. Однак слід відмітити, що цей потенціал нажаль не використовується в повній мірі на благо громадян. Причини здебільшого полягають в колишньому державному підході, місцевій регіональній політиці й у відношенні самих суб’єктів господарювання.
– Наприклад, нині ми маємо спад промислового виробництва на рівні 8,2 %. Для порівняння, у минулому році мали спад на рівні 5 %, у 2012 році – 5 %. Кожного року, слухаючи про системні економічні реформи ми продовжували втрачати виробництво. Можемо зробити висновок – колишні цілі й підходи були малоефективні, – наголосила Наталія Володимирівна. – Краща ситуація із сільськогосподарським виробництвом. Воно працює з приростом трохи більше одного відсотка. Для порівняння, за минулий рік був приріст більше 6 %. В структурі сільськогосподарського виробництва 60 % займає рослинництво і 40 % – тваринництво, з яких левову часту займає виробництво курятини. А де ж інші галузі тваринництва?
Окремим важливим питанням є робота щодо залучення інвестицій. Показник із капітальних інвестицій області знизився за минулий рік на 12 %, цього ж року за перший квартал ще на 14 %. Іноземне фінансування сконцентроване в одному чи двох районах і обласному центрі. Значна частина районів і міст взагалі не отримують іноземних інвестицій, а це прямий індикатор довіри людей до влади, а відтак і її зацікавленості до розвитку сільських територій. Сьогодні варто змінити систему докорінно.
Також Наталія Старікова відмітила, що в реальному секторі економіки на сьогодні пріоритетною має бути переорієнтація на експорт, а відтак і на виробництво високоякісної продукції. Наразі на ринку Європи 44 % нашого експорту та на жаль ми втрачаємо свої позиції, як до речі й ринок у Росії. В цілому за січень-березень нинішнього року експорт зменшився на 25 %. Працюючи в цьому напрямі, спільно з Торгово-промисловою палатою ми створили Центр розвитку експортного потенціалу Черкаської області. Основною функцію центру є робота направлена на зростання експортного потенціалу області й пошук нових ринків збуту.
– Якщо ми досягнемо успіхів у напрямах – експорт та організація роботи з інвесторами, це буде найпотужніший поштовх до розвитку економіки Черкащини для добробуту жителів,– завершила свій виступ Наталія Володимирівна.
В ході семінару про розвиток агропромислового комплексу області присутніх поінформував заступник директора Департаменту агропромислового розвитку ОДА Валерій Буркацький: «Стабільне функціонування цього комплексу е пріоритетним напрямком роботи облдержадміністрації, адже його розвиток є основою соціально-економічного розвитку та забезпечення продовольчої безпеки області та держави в цілому». Валерій Васильович також розповів про те, що на сьогодні в області створено 65 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, які сприяють збуту продукції, виробленої селянами, та надають сільським жителям широкий спектр послуг (заготівля молока, обробіток землі, вантажні перевезення тощо). Перед нами стоїть завдання забезпечити трудову зайнятість жителів сіл і шляхом нарощування виробництва сільськогосподарської продукції покращити їх рівень життя. Досягнення поставленої мети можливе за умови створення обслуговуючих кооперативів.
Під час семінару відбулась презентація реалізації в області Цільової програми в рамках проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду фаза – ІІ». Проект реалізується у 4 компонентах: із відновлення комунальної інфраструктури, реплікації досвіду, інноваційного енергозбереження, економічного розвитку (створення кооперативів). Загалом, учасниками цього Проекту є 58 громад з 13 районів області. З обласного бюджету на реалізацію 4 компонентів Проекту виділено 446 854 грн. Із 64 МПП повністю реалізовано 54. У стадії реалізації – 10 МПП. Загальна вартість затверджених мікропроектів складає майже 11 млн. грн.
Голова Смілянської РДА Сергій Тимофієв розповів про перспективи розвитку кооперації у Смілянському районі.
На завершення присутні обмінялися думками щодо окреслених питань.
За повідомленням управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Розвиток сільських територій на сьогодні є пріоритетним завданням влади і громади"