![У Каневі тисячі українців та гостей із-за кордону вшанували пам’ять Кобзаря](http://www.oda.ck.ua/images/news/2014/Rom/169.JPG)
Сотні людей із різних куточків країни у вишиванках і національному вбранні здолали дистанцію у майже шість кілометрів та піднялися на Чернечу гору в Каневі вклонитися Великому Кобзарю. Тут, як він і заповідав, ось уже півтори сотні літ покоїться геній українського народу Тарас Шевченко.
Учора минуло 153 роки з дня, коли домовину поета зі Смоленського кладовища в Санкт-Петербурзі перевезли до України і перепоховали в Каневі. День вшанування пам’яті Тараса Шевченка розпочали з літургії у Свято-Успенському соборі. Саме в його стінах півтора століття тому два дні стояла домовина з прахом поета та відспівували перед перепохованням. Церковну службу, яка тривала близько двох годин, правив митрополит Черкаський і Канівський Софроній.
Далі люди, серед яких і гості з США, Швеції, Японії, Румунії, Білорусії, Росії та Казахстану, рушили пішою ходою від собору до Чернечої гори. Дорогою їх зустрічали бандуристи, які співали пісні на вірші Тараса Шевченка.
Квіти до могили Кобзаря поклав і голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. Звертаючись до присутніх біля Тарасової гори людей, він зазначив, що рядки з його творів не підвладні часу, оскільки й зараз поезія Шевченка як ніколи актуальна.
– Тарас Григорович – це та людина, яка була наділена божим даром пробуджувати в серцях людей любов до рідної землі, козацький дух, волю та гідність, – сказав Юрій Олегович. – Саме зі словами Шевченка люди виходили на Майдан і боролися за свободу й гідність. Під час цієї революції у числі перших своє життя віддав вірмен. Якраз він словами Шевченка звертався до всіх небайдужих, просив згуртуватися і боротися до останнього – за волю українського народу. Зараз слід поставити крапку в тих чорних сторінках нашої історії, які досі тривають, щоб ми нарешті могли вільно дихали і відчували себе справжніми українцями. Про нас повинен знати весь світ, але не тільки у час, коли нам погано, а саме тоді, коли ми, як сьогодні, згуртовані і єдині.
Серед присутніх біля могили Шевченка був і міністр культури України Євген Нищук. Він переконаний, що Великий Кобзар має пробутися у всіх українців. Мовляв, поет закликав «прийти до себе, до своєї гідності, цінностей, до волі, вибороти її і будувати нову оновлену Україну».
– Всі ті, хто хоча б раз побувають на Тарасовій горі, відчують ту магію і ту силу, які випромінює ця гора, – зазначив Євген Миколайович. – Саме тут горі зароджується віра – віра в те, що ми вже не маємо випустити з наших рук те, чого здобули так важко і такою дорогою ціною. Наші діди й прадіди виконали заповіт Кобзаря. Тараса Шевченка привезли на омріяну ним Чернечу гору. Тут він, із одного боку, знайшов вічний спокій, а з іншого, – його неспокійна душа продовжує нас надихати і ставати тим дороговказом, де ми маємо продовжувати боротьбу – за свою родину, за свою землю і за свою державу.
У рамках заходів очільник області поклав квіти до Монумента Слави та до пам’ятника Івану Підкові поруч із відновленою Козацькою церквою. А біля підніжжя Чернечої гори розгорнулося містечко народних майстрів, де гості Канева могли долучитися до традиційних українських ремесел.
Завершили вшанування пам’яті Великого Кобзаря, якого по праву називають генієм українського народу, концертним заходом.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "У Каневі тисячі українців та гостей із-за кордону вшанували пам’ять Кобзаря"