![Спільними зусиллями влади та суспільства можна стабілізувати ситуацію щодо поширення ВІЛ-інфекції/СНІДу в Черкаській області](http://www.oda.ck.ua/images/news/2014/Goncharenko/1353.jpg)
Про це наголосив в.о. директора Департаменту охорони здоров’я Черкаської облдержадміністрації Олег Найдан у ході проведення засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, приуроченого до Всесвітнього дня пам’яті людей, які померли від СНІДу.
Захід проходив за участю представників обласної влади, медичних фахівців області, Черкаського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» та інших урядових і неурядових профільних організацій.
Так, у своєму вступному слові в.о. директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Олег Найдан зазначив, що за територіальною рейтинговою оцінкою щодо інтенсивності захворювання на ВІЛ-інфекцію Черкаська область посідає восьме рангове місце в Україні.
– На Черкащині для боротьби з епідемією існує мережа лікувально-профілактичних закладів, які надають медичну допомогу населенню з питань профілактики, діагностики та лікування ВІЛ/СНІДу, – доповів Олег Володимирович. – Це такі обласні заклади: протитуберкульозний, шкірвенерологічний, наркологічний диспансери; неурядові організації; медичні частини установ пенітенціарної системи Черкаської області. Однак, головним лікувально-профілактичним закладом, що надає спеціалізовану та висококваліфіковану медичну допомогу населенню з питань профілактики, діагностики та лікування ВІЛ/СНІДу є Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом.
При Центрі працює централізована лабораторія, яка проводить дослідження для діагностики ВІЛ-інфекції. Крім того, у 2013 році у закладі відкрито імунологічний відділ централізованої лабораторії та впроваджено нове дослідження – визначення кількості СД4+-Т-лімфоцитів за допомогою автоматичного приладу проточного цитофлюориметру.
Також, за словами Олега Найдана, важливим для покращення рівня охоплення тестуванням на ВІЛ-інфекцію населення із груп ризику, а також з метою наближення медичної допомоги до ВІЛ-інфікованих осіб, є розвиток мережі кабінетів «Довіра». На сьогодні в області функціонують 28 таких кабінетів.
– На базі кабінетів «Довіра» проводиться робота щодо децентралізації медичної допомоги. Шляхом до цього є створення сайтів для призначення та проведення високоактивної антиретровірусної терапії на місцях, – додав в.о. директора Департаменту. – Наразі в лікувально-профілактичних закладах області відкрито та функціонує 12 сайтів антиретровірусної терапії. До кінця цього року планується відкриття ще 7 сайтів.
Окрім того, як відзначив Олег Найдан, наша область включена в проект 10 раунду Глобального фонду, що забезпечує проведення лікування хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД за місцем їх проживання.
У ході проведення засідання про результати виконання обласної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки за 2013 рік доповів завідувач центру моніторингу та оцінки виконання програмних заходів з протидії епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Андрій Пономаренко. Про Меморандум взаємопорозуміння та співпрацю щодо покращення взаємодії управлінь, служб та неурядових організацій області по роботі з соціальними групами підвищеного ризику захворювання на туберкульоз поінформувала голова правління Черкаського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» Олена Стрижак.
Наприкінці засідання його учасники прийняли відповідні рішення щодо обговорених питань. Зокрема, в.о. директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Олег Найдан, підсумовуючи вищевикладене, наголосив, що спільними зусиллями влади та суспільства ми зможемо стабілізувати епідеміологічну ситуацію в області, підвищити ефективність здійснення заходів з профілактики ВІЛ-інфекції, доступність медичної допомоги для ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД, покращити якість життя хворих, знизити рівень смертності.
Довідково:
Станом на 01.04.2014 в Черкаській області офіційно зареєстровано
5 584 ВІЛ-інфіковані особи. Захворіло на СНІД – 1 891 особа. Померло від СНІДу – 838 осіб, у т.ч. – 14 дітей.
Прес-служба Департаменту охорони здоров’я Черкаської ОДА
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Спільними зусиллями влади та суспільства можна стабілізувати ситуацію щодо поширення ВІЛ-інфекції/СНІДу в Черкаській області "