![У Черкаському інституті пожежної безпеки вшанували Героїв Чорнобиля](http://www.oda.ck.ua/images/news/2014/808.jpg)
Сьогодні в Черкаському інституті пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля Національного університету цивільного захисту України відбувся мітинг-реквієм з нагоди 28-ої річниці Чорнобильської катастрофи. Ця подія стала трагічною сторінкою в історії українського народу.
26 квітня 1986 року тихої весняної ночі на 4 енергоблоці атомної електростанції прогримів вибух, який сколихнув увесь світ. Страшна звістка про катастрофу в Чорнобилі, невеличкому українському місті, розташованому поблизу злиття сивого Дніпра й тихоплинної Прип’яті, облетіла всю планету.
Тієї ночі з 25 на 26 квітня двадцять вісім пожежників взяли на себе перший, найжорстокіший удар на четвертому енергоблоці атомної електростанції. Вони були першими свідками і першими ліквідаторами аварії. У пам’яті народу вони навічно залишаться «шеренгою № 1», яку очолювали випускники тодішнього Черкаського пожежно-технічного училища: двоє молодих лейтенантів – Володимир Правик і Віктор Кібенок.
Напередодні сумної дати, 25 квітня цього року, в навчальному закладі настоятель православного храму на честь ікони Божої Матері «Неопалима Купина», протоієрей В’ячеслав провів панахиду за загиблими внаслідок аварії на ЧАЕС.
Після завершення панахиди відбувся мітинг-реквієм біля монументу Героям Чорнобиля. Окрім особового складу навчального закладу і керівництва, у заході взяли участь заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Віталій Коваль, голова обласної ради Валентина Коваленко, начальник Управління ДСНС України у Черкаській області генерал майор служби цивільного захисту Віктор Гвоздь, учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, ветерани та жителі міста.
Розпочали мітинг покладанням квітів до монументу та вшануванням хвилиною мовчання світлої пам’яті Героїв Чорнобиля: випускників навчального закладу, лейтенантів внутрішньої служби, Героїв Радянського Союзу Віктора Кібенка та Володимира Правика, а також Героїв України Миколи Ващука, Василя Ігнатенка, Володимира Тишури, Миколи Титенка та усіх померлих вогнеборців-чорнобильців.
Заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Віталій Коваль висловив подяку офіцерському складу, курсантам, усім працівникам закладу за те, що у цей нелегкий час нашої неньки України своєю організованістю, змобілізованістю, ви показуєте суспільству, що ми сильні, що ми можемо і маємо втримати цілісність України.
– Тисячі життів врятовано завдяки самовідданості, самопожертві випускників закладу, – наголосив Віталій Коваль. – Й сьогодні, напередодні 28-ої річниці з дня Чорнобильської катастрофи, ми маємо вшанувати тих, хто першими захистив нас від ще більшої катастрофи. Трагічна ніч Чорнобиля вготувала для 28 пожежників Інституту страшний іспит. Вони першими стали наперекір атомній біді, перебуваючи в самому епіцентрі ядерної катастрофи. Однак шестеро з них, отримавши надвисоку дозу опромінення, віддали власне життя заради нашого майбутнього. Це – Володимир Правик, Віктор Кібенок, Микола Ващук, Василь Ігнатенко, Володимир Тимура, Микола Титенок. Шестеро молодих, красивих хлопців, найстаршому з яких було всього 26 років. Вони тільки розпочинали жити, але доля розпорядилася інакше. Кажуть, Герої не вмирають, вони йдуть у безсмертя! Це гасло, як ніколи, актуальне. Тож світла пам'ять подвигу молодих хлопців-пожежників назавжди залишиться в наших серцях!
Віталій Володимирович також зазначив, що через «пекло Чорнобиля» пройшли 6217 вогнеборців з усієї України, серед них були і нинішні співробітники Академії пожежної безпеки, яка недарма носить ім’я Героїв Чорнобиля.
Нині, коли Україна отримала ще один історичний шанс об’єднатися в ім’я нашої незалежності, коли після подій на Майдані найвищим пріоритетом у державі проголошено розвиток суспільства відповідно до європейських стандартів, маємо дбати про майбутнє наших нащадків та розквіт держави. Це буде найкращою пам’яттю про тих, хто до кінця виконав свій обов’язок, рятуючи світ.
Віталій Коваль звернувся до присутніх від імені обласної влади із закликом своїм прикладом, відданістю показувати всьому суспільству, що ми є міцною та волелюбною нацією, яка жодному загарбнику не дасть топтати нашу святу землю.
«Світла пам'ять героям, які пішли у безсмертя! Наш низький уклін усім, хто брав участь у ліквідації наслідків жахливої катастрофи», – завершив свій виступ заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації.
На знак глибокої поваги учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції, ветеранам навчального закладу до 28-ї річниці катастрофи Віталій Коваль вручив почесні грамоти Черкаської обласної державної адміністрації Миколі Гончарову та Миколі Дем’яненку.
Довідково:
У червні 1986 року силами колективу навчального закладу була зведена стела Героїв Чорнобиля. З 9 червня 1997 року, згідно з постановою КМУ, навчальний заклад носить почесне ім’я Героїв Чорнобиля, а до 20-их роковин силами працівників за активної підтримки колективів територіальних управлінь ДСНС України в областях, стела була реконструйована у монумент Героям Чорнобиля, на якому викарбувані прізвища 353 випускників – учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.
За інформацією управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "У Черкаському інституті пожежної безпеки вшанували Героїв Чорнобиля"