![Більшість збанкрутілих підприємств неспроможні розрахуватися зі своїми працівниками навіть власним майном](http://www.oda.ck.ua/images/news/2014/Goncharenko/1083.JPG)
Чи можна стягнути зарплатні борги з підприємства-банкрута? І чому після оголошення банкрутства нерідко з’ясовується, що ніяких виробничих активів для погашення заборгованості вже не існує? Ці питання поставила перед тимчасовою комісією облдержадміністрації щодо заборгованості з виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат перший заступник голови ОДА Наталія Старікова.
Обговорення ситуації, що склалась із деякими неплатоспроможними підприємствами, відбулось 24 квітня, нарешті ця болюча тема опинилася в центрі уваги обласної влади.
За інформацією заступника директора Департаменту соціального захисту населення ОДА Олега Шимчука, озвученої на нараді, заборгованість із виплати заробітної плати з початку року збільшено, і за оперативними даними на 18 квітня становить 16,4 млн. грн. Найбільші борги з оплати праці існують у місті Черкаси –8,5 млн. грн. (майже 52 % загального боргу), Черкаському районі – 2,9 млн. грн. (17,5 %), місті Золотоноша –1,8 млн. грн. (11,1 %), місті Сміла –372 тис. грн. (2,3 %).
Проте, якщо економічно активні підприємства здатні подолати заборгованість перед своїми працівниками самостійно, то банкрути тільки нарощують борг. Велика надія розв’язати цей вузол покладена на органи юстиції, зокрема на державну виконавчу службу, але на деяких підприємствах, як зазначила начальник управління ДВС Головного управління юстиції в області Олена Лазарєва, навіть у випадку реалізації всього описаного майна, на виплату заборгованих працівникам зарплат коштів не вистачить. «Станом на 24 квітня на виконанні арбітражних керуючих перебуває 646 справ відносно боржників із заробітної плати всіх форм власності на суму 4 млн. 375 тис. грн., – повідомила Олена Миколаївна. – Найгірше становище склалося на ЗАТ «Черкаський агротепличний комбінат» (2,8 млн грн.), ЗАТ «Рось» (2,1 млн грн.), ДП «Златодар» (майже 1,5 млн грн.), у кредитній спілці «Фортеця» (377 тис. грн.)».
Звичайно, ліквідація підприємства – справа небажана, адже за поточні розрахунки доводиться сплачувати втратою робочого місця як такого. Та, на спостереження арбітражних керуючих, тривала зарплатна заборгованість є тривожним сигналом щодо недалекого банкрутства та приводом для перевірки виробництва і оголошення процедури його ліквідації. Адже керівники підприємств, відчувши наближення кризи, нерідко на власний розсуд реалізують майно, тому дуже часто справа про банкрутство має відтінки злочину. Така картина спостерігається на ЗАТ «Черкаський агротепличний комбінат», де з 2,8 млн грн. загального боргу із заробітної плати, 1,5 млн грн. підприємство завинило трьом його засновникам.
Інша справа на ДП «Златодар». В. о. директора Олександр Флоренко, якій тільки місяць обіймає посаду керівника, вважає, що підприємство можна й треба врятувати, бо це єдине державне виробництво Золотоноші, і при його закритті, на вулиці опиняться близько 300 безробітних. «Златодар» потребує реорганізації, що можливо тільки за підтримки влади та припинення процедури банкрутства. До речі, голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко вже звернувся до Держрезерву України з проханням допомогти ДП «Златодар», а нарада вирішила розглянути пропозицію керівника провести окрему зустріч щодо цього підприємства.
Попереду велика робота. Та тільки вникання у реальну ситуацію виробничого сектору зможе в подальшому оздоровити нашу промисловість, щоб виконувалась важка і невблаганна вимога – вчасна та повна виплата заробітної плати робітникам.
За інформацією управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Більшість збанкрутілих підприємств неспроможні розрахуватися зі своїми працівниками навіть власним майном"