![Черкащину відвідав співробітник Посольства США в Україні](http://www.oda.ck.ua/images/news/2014/Goncharenko/1082.jpg)
Перший заступник голови ОДА Наталія Старікова зустрілась з офіцером дипломатичної служби Агентства США з міжнародного розвитку, співробітником Посольства США в Україні Чарлзом Девісом. Нині він перебуває на Черкащині з моніторинговим візитом щодо підготовки до проведення чергових виборів Президента України. Співробітник Посольства прибув на зустріч із своїм перекладачем Елеонорою Обідіною. На засіданні також була присутня Директор Департаменту інвестиційно-інноваційної політики та зовнішньоекономічних зв’язків облдержадміністрації Таміла Лепьошкіна.
Чарлз Девіс зазначив, що це його перший візит на Черкащину. Місто дуже красиве і нас зустріла чудова сонячна погода.
Наталія Старікова поінформувала про стан підготовки та проведення позачергових виборів Президента України в області. Зокрема, Наталія Володимирівна зазначила, що на Черкащині створено 7 територіальних виборчих округів, 1101 виборча дільниця. Станом на 21.04.14 орієнтовна кількість виборців складає 1 027344 осіб.
З метою належної підготовки основних організаційних заходів щодо проведення виборів здійснено ряд заходів. Зокрема: визначено приміщення, що надаватимуться окружним виборчим комісіям; за кожним виборчим округом закріплена відповідальна особа – представник місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування; відведено місця та забезпечено обладнання стендів, дощок оголошень для розміщення матеріалів передвиборної агітації. Також підготовлено проект розпорядження обласної державної адміністрації «Про підготовку та проведення позачергових виборів Президента України у територіальних виборчих округах № 197 – № 203». Наразі районними державними адміністраціями, міськими виконавчими комітетами вирішуються питання щодо виділення приміщень та матеріально-технічного забезпечення дільничним виборчим комісіям.
Також Наталія Володимирівна зазначила, що згідно із законодавством України, приймання виборчих бюлетенів окружною виборчою дільницею в упаковці підприємства-виготовлювача від представника Центральної виборчої комісії планується не раніш як за 7 днів до дня виборів, починаючи з 18 травня. Передача окружною виборчою комісією виборчих бюлетенів дільничним виборчим комісіям відбудеться не раніше як за три дні, але не пізніш як за 24 години до дня виборів – з 22 до 23 травня включно.
Жителі області зможуть перевірити наявність власного прізвища в уточнених списках виборців, передача яких відповідним дільничним виборчим комісіям відбудеться не пізніше, як за два дні до дня голосування, зокрема, до 22 травня включно.
– Дуже важливим питанням є транспортування протоколів із підрахунками голосів виборців та інших документів до відповідної окружної виборчої комісії, – наголосила Наталія Володимирівна. – Цей процес, у супроводі голови або заступника голови та інших двох членів дільничної виборчої комісії, буде під контролем здійснено невідкладно після закінчення засідання конкретної дільничної виборчої комісії. Оскільки саме під час транспортування є ймовірність фальсифікації результатів виборів.
Обласна влада співпрацюватиме з іноземними спостерігачами, які будуть присутні на виборах. Сьогодні вже створено робочу групу обласної державної адміністрації зі сприяння діяльності офіційних спостерігачів від іноземних держав та міжнародних організацій на виборах.
Під час виборчого процесу буде організовано роботу, у тому числі у вихідні дні та в день голосування щодо забезпечення прийому і розгляду відповідних документів, заяв, скарг та звернень виборчих комісій у строки та спосіб, установлені законом України про вибори Президента України.
Чарлза Девіса дуже хвилювало питання щодо безпеки виборців під час голосування. «Вирішення питання забезпечення належного громадського порядку, охорони виборчих бюлетенів та іншої виборчої документації, запобігання виникненню надзвичайних ситуацій на дільницях покладено на управління Міністерства внутрішніх справ України в області, управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у області, Департамент з питань надзвичайних ситуацій та оборонної роботи облдержадміністрації», – відповіла Наталія Володимирівна.
– День виборів це дуже важливий момент для нашої держави. В Україні наближається момент істини у питанні затвердження результату після тих доленосних революційних подій, що відбулися на Майдані. Українці нині мислять по-новому. Сьогодні перед обласною владою стоїть завдання – забезпечити відкритість та прозорість виборчого процесу на території області, вкрай важливим є те, щоб ці вибори пройшли чесно, – наголосила Наталія Старікова.
За інформацією управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Черкащину відвідав співробітник Посольства США в Україні"