За ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні з 24 до 30 квітня 2014 року оголошено Всесвітній тиждень імунізації. Цей захід пройде під гаслом «Не відставайте від життя».
Мета акції, яка була започаткована в Україні з 2005 року і проводиться щорічно, – це підвищення рівня інформованості населення щодо захисту від інфекційних хвороб шляхом проведення профілактичних щеплень та як наслідок підвищення рівня охоплення щепленнями дитячого та дорослого населення.
За словами головного позаштатного дитячого імунолога Департаменту охорони здоров’я Черкаської облдержадміністрації Лілії Назаренко, імунізація вважається одним з найбільш ефективних і економічно доцільних методів профілактики.
– Завдяки імунізації можливо не тільки запобігти ризикам розвитку інфекційних захворювань, зменшити їх тяжкість та число ускладнень при них, а й досягати високого соціального значення. Адже вчасно проведені щеплення виключають виникнення епідемій, знижують ризик захворювання під час спалахів, знижують кількість госпіталізованих та витрати на дорогі медикаменти, таким чином забезпечується спокій суспільства в цілому, і батьків кожної конкретної дитини, – вважає Лілія Іванівна.
На сьогодні в світі за допомогою вакцини можна попередити близько 40 інфекційних захворювань. Це можливо завдяки тому, що майже в кожній країні світу існує національний календар щеплень, до якого входить вакцинація проти більшості відомих інфекцій.
За словами обласного спеціаліста, в Україні до Національного календаря щеплень включена імунізація проти десяти найпоширеніших інфекційних хвороб, які є особливо небезпечними для здоров’я і життя людини, особливо дітей.
– Це дифтерія, правець, туберкульоз, поліомієліт, кашлюк, кір, краснуха, епідемічний паротит, вірусний гепатит В та гемофільна інфекція, – зазначила Лілія Назаренко. – Окрім цього, науковцями та фахівцями з імунопрофілактики розглядається питання про вдосконалення календаря профілактичних щеплень та подальшого розширення кількості інфекцій для профілактики яких можливе застосування вакцин.
За рекомендаціями ВООЗ, охоплення щепленнями на рівні 95% декретованої групи населення гарантує формування «колективного імунітету» й недопущення погіршення епідситуації проти інфекцій керованих засобами специфічної профілактики. Проте, як наголошує обласний дитячий імунолог, неправильне сприйняття імунізації населенням, зокрема, через недостовірну та деформовану інформацію ЗМІ, призводить до необґрунтованих відмов від проведення щеплень.
– Так, антивакцинальна кампанія призвела до зростання захворюваності на кір та краснуху, в Україні було зареєстровано близько 12 тис. випадків цих захворювань. Щороку в Україні від інфекції помирає 300-500 дітей, з яких 130-200 віком до одного року, більшість із них можна було б врятувати завдяки вчасно проведеній вакцинації, – відзначила Лілія Назаренко.
Також за її словами, завдяки імунізації подолано захворювання на віспу, Україна впродовж багатьох років є країною вільною від поліомієліту, на більшості територіях держави не реєструються захворювання на дифтерію та правець. Після впровадження щеплення проти гемофільної інфекції знизилися показники смертності дітей від гнійного менінгіту в 2 рази і від пневмоній в 1,5 рази.
В Європейських країнах щеплення проти вірусного гепатиту В проводиться уже багато років, тому захворюваність там на 10-15 разів нижча ніж в Україні. Позитивний досвід має впровадження щеплень проти пневмококу, який є одним із основних етіологічних факторів у структурі захворювань на гнійні менінгіти, отити, пневмонії. Щеплення проти туберкульозу в перші дні від народження дитини залишають їй шанс на виживання, адже ця інфекція для нещеплених дітей на першому році життя є смертельною.
– Варто відзначити, що система імунопрофілактики в нашій країні організована на державному рівні, для чого створено законодавчу базу (закони), також запроваджена та діє Загальнодержавна програма з імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб на 2009-2015 роки, налагоджено систему контролю за несприятливими подіями після імунізації, забезпечено контроль якості імунобіологічних препаратів. Тобто всі вакцини, які використовуються для проведення щеплень проходять державну реєстрацію та сертифікацію, – зазначила Лілія Іванівна.
Сьогодні розроблено медичні підходи та рекомендації щодо проведення щеплень особам, які страждають на хронічні захворювання, а також щеплення за епідемічними показаннями.
Планомірна та своєчасно проведена імунізація гарантує забезпечення повноцінного життя та здоров’я кожної людини.
– Тому, «Не відставайте від життя», робіть щепленя і будьте здорові, – наголошує головний позаштатний дитячий імунолог Департаменту охорони здоров’я Черкаської облдержадміністрації Лілія Назаренко.
За інформацією Прес-служби Департаменту охорони здоров’я Черкаської ОДА
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На Черкащині розпочався Всесвітній тиждень імунізації"