![Чорнобиль – пам’ять та біль українського народу](http://www.oda.ck.ua/images/news/2014/Goncharenko/1021.jpeg)
В історії нашого багатостраждального народу чимало скорботних дат, спогади про які пронизують серце гострим болем.
26 квітня 1986 року – чорною та гіркою увійшла ця дата в історію людства. На благодатній землі українського Полісся, майже в центрі Європи, за 110 км від столиці України Києва сталася аварія, яку обґрунтовано вважають найбільшою в світі техногенною і екологічною катастрофою.
Жодна статистика не скаже, скільки людських доль понівечено чорнобильським смерчем, скільки ліквідаторів дотлівають по лікарнях, скільки вже відійшло у вічність.
Чорнобильське лихоліття залишиться навіки у пам’яті тих, кого ми називаємо «ліквідаторами». Виконуючи святий обов’язок, наші енергетики першими ступили в горнило чорнобильського пекла. Згідно з графіком, затвердженим Міністерством палива та енергетики України, на ліквідацію аварії на ЧАЕС виїжджали 295 енергетиків області. З їх кількості були сформовані бригади, що забезпечували безперебійне енергопостачання для встановлення на будівництві саркофага. Це і бетонний завод в селищі Копачі, який готував суміші безпосередньо для «саркофага», санітарний пункт у Дитятках, пересувні бетонні заводи. Керівниками в зоні ЧАЕС були Федір Петрович Сіренко, Владлен Володимирович Алєксєєв, Олександр Артемович Бодяк, Володимир Трохимович Біда, Юрій Володимирович Челноков, Альфред Євгенович Колотовський, Лев Павлович Черніцький.
Виконуючи нелегку справу, саме наші енергетики внесли частку свого професіоналізму в розвиток зруйнованої енергетики Чорнобиля та допомогли зарадити небезпеці, що йшла від зруйнованого реактора. Деякі з них і досі працюють у товаристві, такі як Володимир Федорович Барздун, Олексій Васильович Бетеньков, Олександр Петрович Бутенко, Микола Якович Водоп’янов, Олександр Васильович Гаврилюк, Олександр Іванович Карзюков, Петро Григорович Кулик, Петро Іванович Кураш, Микола Олександрович Куращук, Григорій Петрович Ляшенко, Володимир Федорович Панченко, Віктор Васильович Полтавець, Віталій Михайлович Пономаренко, Віктор Григорович Сидоренко, Едуард Олександрович Федосенко, Віталій Юхимович Чемерис, Олександр Григорович Чорний, Олександр Павлович Штепа, Микола Васильович Яремчук та інші.
Час, що минув, забрав життя енергетиків, а більшості залишив на все життя тяжкі хвороби.
Правління ПАТ «Черкасиобленерго» впродовж yсіх років не залишалось осторонь чорнобильських проблем. Як і в минулі роки, цього року надано матеріальну допомогу вдовам померлих працівників, пенсіонерам та працюючим учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС.
За інформацією прес-служби ПАТ «Черкасиобленерго»
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Чорнобиль – пам’ять та біль українського народу"