![Жителі Монастирищини допомагають українській армії](http://www.oda.ck.ua/images/news/2014/Goncharenko/694.JPG)
Нечуваний дух щедрості, патріотизму та єдності продемонстрували жителі кількох сіл району, селища Цибулів та міста Монастирище, зібравши за кілька днів продукти харчування, засоби гігієни та кошти для солдатів української армії, долучившись до акції, оголошеної в краї громадською організацією «Народна рада Монастирищенського району». Зібрану гуманітарну допомогу вже направлено в кілька військових частин Уманщини, Київщини та Чернігівщини, для підтримки українських частин в Криму.
Загалом, у період із 12 до 22 березня жителі Монастирищини вже допомогли 2100 солдатам української армії. Координатор акції та один із засновників ГО «Народна рада» Руслан Плетінка розповідає, що події на київському «Майдані» не просто кардинально змінили свідомість українців, а й згуртували їх, додали духу єдності, нечуваної щедрості, доброти та любові.
Після оголошення Всеукраїнської акції зі збору коштів на підтримку української армії, молодіжна «Народна рада» вирішила не стояти осторонь державних проблем. Тож 12 березня оголосила першу акцію зі збору коштів для придбання найнеобхідніших речей та продуктів харчування для солдатів військової частини у Розсішках (склади артзабезпечення, де знаходиться до 200 осіб). Першою громадою, до якої звернулися за допомогою, була громада села Халаїдове. Вони приносили продукти харчування до пункту збору, а директор філії «Черкаська» ТОВ «Агро Інвест Україна» Сергій Іллюша, підприємці Борис Темченко та Оксана Степанська надали кошти для придбання електролампочок, засобів гігієни, шкарпеток для солдатів.
Надали підтримку також частинам, які заблоковані російськими агресорами в Криму. Допомогли в цьому керівники Меджлісу кримськотатарського населення, перерахувавши 13 тисяч гривень на продукти харчування (овочі, консерви, вода, крупи, макарони та багато іншого) та передали військовій частині № 2320 селища Перевальне (де служить понад 600 українських військових).
Генеральний штаб ЗСУ надав інформацію про військові частини, які потребують нагальної допомоги. Так, «Народна рада» забезпечила продуктами військові частини на Київщині та Чернігівщині. Продукти збирали жителі сіл Бачкурино, Івахнів, селища Цибулів. Підприємці Сергій Борисенко, Руслан Паюк та Валерій Орендарчук власними мікроавтобусами доправляли провізію в місця призначення. Доки перебували в дорозі, з Половинчика, Монастирища та решти населених пунктів району надходили дзвінки про бажання людей долучитися до акції зі збору продуктів та коштів для підтримки української армії.
Окрім пересічних жителів краю, до акції долучилася велика кількість підприємців та керівників району, зокрема агроформувань. Тісна співпраця налагоджена зі Спілкою товаровиробників району в особі Івана Козяря. Керівник одного із сільськогосподарських підприємств, а саме Микола Орендарчук, надав 1 тонну зерна, яку переробили на макарони, Микола Возний, окрім продуктів харчування, пального, коштів, для частини Розсішок передав порося, директор ПАТ «Монфарм» Богдан Домащук передав лікарські препарати на суму 3600 грн.
Велику підтримку українським військовим надали підприємці району Олег Яровий (депутат обласної ради), Ігор Куролап, Юрій Шатайло, Василь Сніцар, Микола Трохимчук, Богдан Шевчук, Микола Драч, Анатолій Воронін, Петро Космацький, Леонід Мевша та багато інших небайдужих людей.
1 тис. грн. від прихожан та священиків Летичівської церкви та храму Пресвятої Богородиці для потреб української армії особисто передав отець Дмитрій Любківський. Загалом, з початку оголошення акції про організацію допомоги українській армії, було зібрано близько 30 тис. грн.
Як розповів містянин Руслан Паюк, 18-19-річні солдати – строковики, розвантажуючи пакунки від жителів Монастирищини, сказали, що з такою турботою їх могли пакувати тільки сердечні, добрі люди. «Ми неначе посилки з домівки отримали», – зауважили юні хлопці-солдати.
Командир Чернігівської частини Костянтин Костянтинович був приємно вражений щедрістю жителів Монастирищини й сказав, що продуктів настільки багато, що вистачить навіть прогодувати і прикордонників. Він додав: «Від військових нашої частини я щиро дякую всім-всім, хто в непростий для нашої країни час допомагає нам вистояти та зберегти кордони України, не допустивши агресора далі – на схід, північ та захід. Велике вам синівське «спасибі»!».
За словами організаторів акції, їх переповнювала гордість за своїх земляків: «Ми були вражені щедрістю, активністю та простотою душі, оперативністю, милосердям та небайдужістю людей. У Цибулеві мене найбільше вразила історія, коли 80-річна бабуся просила нас передати солдатам своїх кревних пенсійних 100 грн., – пригадує координатор Руслан Плетінка. – Ми відмовилися брати гроші від бабусі, проте вона заплакала і сказала, що пережила не один складний для країни період, тому знає, як нині потребують допомоги солдати».
Дехто покидав місця збору допомоги зі сльозами на очах, гордість за своїх земляків переповнювала людей, і стриматись було важко.
– Задля такої справи, – коментує івахнянка Наталія Сміхун (49 років), – нічого не шкода. Справа честі сьогодні підтримати армію. Хоча б їжею. У мене в самої син військовий. Тому для мене ця акція особлива.
– Ми всі – матері, в армії – наші діти, – говорить Анна Горбань (44 роки), – і хто ж, як не ми, їм допоможемо? Обов'язково потрібно зробити свій внесок у таку важливу справу. Показати, що ми не байдужі. Нехай Росія розуміє, що українці – сердечна нація і рушити наші кордони не варто.
А днями мікроавтобуси з черговою партією гуманітарної допомоги від жителів району відправилися на Миколаївщину. Командиром військової частини, що там базується, є Олексій Михайлович із Черкащини. Солдати із вдячністю приймають провізію від жителів краю.
Довідково:
«Народна рада», очолювана Олександром Мухою, активно співпрацює з районним військкоматом та безпосередньо військовим комісаром Ігорем Святим. Продовжують працювати загони з охорони громадського порядку, засновані «Народною радою» (Руслан Плетінка). Тривають нічні патрулювання вулицями, спільно з правоохоронцями. Окрім того, 15 березня, за ініціативи ГО «Народна рада», в центрі міста було встановлено банер загиблим українцям «Небесної сотні». І це – лише короткий перелік тих справ, які впродовж зовсім короткого часу з періоду заснування, вдалось здійснити молодіжній організації «Народна рада».
За інформацією сектору з питань внутрішньої політики, зв’язків
з громадськістю апарату Монастирищенської райдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Жителі Монастирищини допомагають українській армії"