![Про стан погашення заборгованої заробітної плати в Черкаській області](http://www.oda.ck.ua/images/news/2014/Goncharenko/623.jpg)
Сьогодні під час координаційної наради, яку провів голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко, директор Департаменту соціального захисту населення Михайло Скляров повідомив, що станом на 21 березня 2014 року загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати на Черкащині становить 16,5 млн. грн. З початку року борг збільшився на 4,9 млн. грн. (або на 42 %).
Подібне зростання зумовлене невиплатами зарплат на:
- дочірньому підприємстві «Черкаський облавтодор» (враховуючи філії) (понад 2 млн. грн.);
- ДП «Златодар» м. Золотоноша (1,3 млн. грн.);
- КП «Черкасиелектротранс» (317 тис. грн.) та КП ЧЕЛУАШ м. Черкаси (136 тис. грн.);
- філії «Єрківський спецкар’єр» Катеринопільського району (65 тис. грн.);
- ТОВ «Тальнівський щебзавод» Тальнівського району (89 тис. грн.).
Збільшили борг і ті підприємства, що раніше мали заборгованість. Серед них:
- дочірнє підприємство НАК Надра України «Центрукргеологія» (збільшився борг на 536,4 тис. грн.) – 1млн 317 тис. грн.
- філія концерну «Техвоєнсервіс» Черкаський автомобільний ремонтний завод (на 156 тис. грн.) – 232 тис. грн.
- ДП «Черкаське будівельно-монтажне управління» (на 45 тис. грн.) – 392 тис. грн.
Щодо географії боргів, то вони зосереджені у 4-х містах та 6-ти районах області на 42 підприємствах. Понад 80 % їх припадає на міста: Черкаси, Золотоноша Сміла та Черкаський район.
Позитивним моментом є те, що заборгованість працівникам бюджетної сфери відсутня.
Що стосується структури заборгованості, то понад 15 % становлять державні підприємства (2,5 млн. грн.), більше 17 % – комунальні (2,9 млн. грн.) та 67 % – підприємства іншої форми власності (11,1 млн. грн.).
На економічно активних підприємствах усіх форм власності борг, порівняно з початком 2014 року, збільшено у 2,1 рази й нині становить 8,5 млн. грн., або понад 51 % загального боргу області.
Серед економічно активних підприємств найбільшими боржниками є: дочірнє підприємство «Черкаський облавтодор» (враховуючи філії) – 2 млн. грн., КП «Аеропорт Черкаси» Черкаської обласної ради – 1,6 млн. грн., ДП «Златодар», підпорядковане Державному агентству резерву України – 1,3 млн. грн. та дочірнє підприємство НАК Надра України «Центрукргеологія» – 1,3 млн. грн.
Проблемною є ліквідація заборгованості із заробітної плати на комунальних підприємствах області. З початку року борг збільшено на понад 455 тис. грн. і становить майже 3 млн. грн., а це близько 18 % загальної суми боргу. При цьому 72 % боргів припадає на два комунальні підприємства Черкаської обласної ради – «Аеропорт Черкаси» та «Облпаливо».
На підприємствах-банкрутах борг з початку року збільшено на 433 тис. грн. (на 6 %) і становить 7,8 млн. грн., або 47 % загального боргу.
Найбільшими боржниками-банкрутами залишаються:
- ЗАТ «Черкаський агротепличний комбінат» (2,8 млн. грн.);
- ЗАТ «Рось» (2,1 млн. грн.).
Попри складну ситуацію, Департаментом соціального захисту населення вживаються всі можливі заходи, щоб зменшити заборгованість із заробітної плати. Зокрема, проводяться щотижневі оперативні моніторинги виплати боргів. Зібрані матеріали надсилаються прокуратурі області, територіальній державній інспекції з питань праці в області, управлінню Міністерства внутрішніх справ України в області та федерації профспілок Черкащини для відповідного реагування та вжиття заходів впливу до керівників підприємств-боржників у межах повноважень.
Наразі прокуратурою області порушено кримінальні провадження щодо 6 керівників. Розірвано контракти з 2 керівниками підприємств-боржників. Направлено 28 листів до правоохоронних органів області та центральних органів виконавчої влади.
Державними інспекторами з питань праці в області протягом січня-лютого 2014 року проведено 23 перевірки на 20 підприємствах-боржниках. За їх результатами складено та передано до суду 11 протоколів про адміністративне правопорушення. За невиконання законних вимог державних інспекторів праці винесено 8 постанов про накладення штрафних санкцій на суму 6,8 тис. грн.
Керівників підприємств-боржників постійно заслуховують на засіданнях тимчасової комісії ОДА з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. З початку року вже проведено 2 засідання і заслухано звіти 12 керівників та арбітражних керуючих підприємств-боржників. Їх попереджено про відповідальність за порушення законодавства про оплату праці.
За інформацією Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Про стан погашення заборгованої заробітної плати в Черкаській області "