![У Ватутінській бібліотеці тепер кожний може безкоштовно користуватися Інтернетом](http://www.oda.ck.ua/images/news/2014/679.jpg)
21 березня у Ватутінській міській бібліотеці для дорослих відбулася презентація проекту «Організація нових бібліотечних послуг із використанням вільного доступу до мережі Інтернет» програми «Бібліоміст».
Розуміючи, що Інтернет у бібліотеці – вікно в світ інформації, у листопаді 2010 року колектив читальні вирішив взяти участь у конкурсі програми «Бібліоміст», що була запроваджена Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів «Айрекс» в рамках партнерства з фундацією Білла та Мелінди Гейтс, Агентства США з міжнародного розвитку, Міністерства культури України та Українською бібліотечною асоціацією.
Метою проекту є оснащення комп’ютерною технікою публічних бібліотек України для організації нової бібліотечної послуги – вільного доступу до Інтернету, та використання обладнання в роботі бібліотекарів.
Під цю програму Україні надано грант на суму 25 мільйонів доларів США, за рахунок чого передбачалося й навчання щодо впровадження сучасних технологій для доступу до інформації. Окрім цього корпорація Microsoft безкоштовно передала публічним бібліотекам України програмне забезпечення на суму близько 4,4 мільйонів доларів США.
Працівники Ватутінської міської бібліотеки для дорослих, розробивши проект заходів співпраці з державними та громадськими організаціями міста, стали переможцями четвертого раунду конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг за допомогою вільного доступу до Інтернету» та отримали гранд.
Бібліотека одержала три комп’ютери, три комплекти навушників та веб-камер, ліцензійне програмне забезпечення, комплект периферійного обладнання (принтер/сканер, WI-FI маршрутизатор).
«Віднині ми маємо змогу ще тісніше долучитися до інформаційних технологій, створити найбільш сприятливі умови для користувачів. А наші клієнти – це, насамперед, ті, кому торувати дорогу в майбутнє, хто прагне до нового, і перед ким мають бути відкриті двері в нове і прогресивне!» – зазначила в своєму виступі завідувач бібліотекою Таїсія Лисянченко.
Відтепер в міській бібліотеці для дорослих мешканці міста зможуть безкоштовно користуватися послугами Інтернету: пройти курси комп’ютерної грамотності, надсилати і отримувати електронну пошту, слухати музику, дивитись фільми, обмінюватись фотографіями, спілкуватися у «Скайпі», скористатися веб-ресурсами для пошуку роботи чи інших потреб, доступу до інформації органів влади і соціальних служб тощо.
З цією значною подією для громади міста колектив бібліотеки привітали перший заступник міського голови Олександр Заборовець та начальник відділу культури і туризму Наталія Геращенко, які перерізали символічну стрічку та дали старт роботі проекту.
Першими випробувати комп’ютерну техніку змогли учні спеціалізованої школи № 1, які були присутні на презентації.
За інформацією відділу з питань внутрішньої політики виконавчого комітету Ватутінської міської ради
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "У Ватутінській бібліотеці тепер кожний може безкоштовно користуватися Інтернетом"