![Для директорів територіальних центрів та будинків-інтернатів провели семінар](http://www.oda.ck.ua/images/news/2014/Goncharenko/584.JPG)
20 березня в Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації для директорів територіальних центрів та будинків-інтернатів пройшов семінар, основною метою якого було визначення потреб кожного регіону у наданні соціальних послуг особам, які перебувають у складних життєвих обставинах і не можуть самостійно їх подолати.
Розпочав семінар заступник директора Департаменту – начальник управління соціально-трудових відносин, організаційно-правового та кадрового забезпечення Олег Шимчук, зауваживши, що на даному етапі надзвичайно важливою є плідна співпраця соціального захисту з фахівцями охорони здоров’я, УМВС, Державної пенітенціарної служби, громадськими організаціями, які володіють інформацією про потенційних клієнтів, що потребують різних видів соціальної допомоги. Взаємодія всіх цих структур допоможе радикально підвищити якість й ефективність послуг у соціальній сфері.
– Наближення та інтеграція України до Європейського Союзу передбачає проведення активної соціальної політики та вжиття заходів щодо оптимізації системи соціального захисту населення, зокрема пошуку нових форм соціальної роботи та нових видів соціальних послуг, – звернувся до присутніх Олег Іванович. – Сьогодні головним в нашій роботі повинен бути меседж «гроші ходять за клієнтом». Від цього залежатиме ваша заробітна плата та штатна чисельність робітників, які надаватимуть соціальні послуги.
– Підвищення якості соціальних послуг, що надають кожній конкретній людині, забезпечення їх адресності, своєчасності, доступності, зручності і результативності має стати визначальним у роботу всіх працівників соціальної галузі, – переконана головний спеціаліст сектору соціального обслуговування населення та стаціонарних установ Людмила Волинець.
Крім того, в ході семінару було детально розглянуто ще декілька питань: «Про затвердження Порядку визначення потреб населення адміністративно-територіальної одиниці у соціальних послугах» та державні стандарти соціальних послуг і їх впровадження у діяльність соціальних служб.
Зокрема директор територіального центру Соснівського району м. Черкаси Альона Щербак зауважила, що Україна, взявши на себе зобов’язання щодо перетворення на соціально орієнтовану державу, спрямувала свої дії на підвищення рівня добробуту населення, приділяючи особливу увагу його вразливим групам.
– На сьогодні, соціальні послуги, як правило, задовольняють лише невідкладні потреби вразливих груп населення, вони не орієнтовані на запобігання виникненню складених життєвих обставин, що призводить до постійного збільшення армії утриманців держави. Тому головною нашою метою є впровадження у життя прийнятих Державних стандартів уже сьогодні, розширення спектру послуг та введення інноваційних соціальних послуг. Нам усім потрібно визначитися, яким шляхом ми хочемо йти і куди прагнемо прийти, – підсумувала Альона Володимирівна.
За інформацією Департаменту соціального захисту населення
Черкаської облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Для директорів територіальних центрів та будинків-інтернатів провели семінар "