![Територіальні центри з кожним роком покращують надання соціальних послуг для людей похилого віку](http://www.oda.ck.ua/images/news/2014/Goncharenko/328.jpg)
Люди похилого віку, пройшовши крізь жахи тоталітаризму, голодоморів, репресій та війн, заслуговують не тільки на нашу повагу, але й на повсякчасну турботу з боку суспільства та держави.
Піклування про цю категорію населення є одним із пріоритетних напрямків роботи Президента України Віктора Януковича й, зокрема, обласної влади Черкащини.
За словами начальника сектору соціального обслуговування населення та стаціонарних установ Миколи Моцного в Черкаській області значно покращили свою роботу територіальні центри. Ними виявлено та взято на облік у 2013 році майже 70 тисяч осіб, понад 63 тисячам з них надано різні соціальні послуги, що становить 91 % від потреби проти минулорічних 86 %. Відповідно кількість громадян, обслужених територіальними центрами, збільшилась на 3,5 тисячі.
– Для обслуговування одиноких непрацездатних громадян та інвалідів в усіх районах і містах нашого краю функціонує 27 територіальних центрів.
Поряд з традиційними формами обслуговування, як догляд вдома та стаціонарний догляд, в практику роботи територіальних центрів ми впровадили інноваційні форми надання соціальних послуг, створили і продовжуємо створювати відділення соціально-побутової адаптації, мультидисциплінарні команди, до складу яких входять соціальний працівник, соціальний робітник, медичний працівник, юрисконсульт, психолог, медична сестра з масажу та лікувальної фізкультури, перукар, швачка, спеціаліст з ремонту взуття тощо, – поділився досвідом Микола Моцний.
Також Микола Михайлович повідомив, що у відділеннях соціально-побутової адаптації впроваджено соціально-педагогічну послугу «Університети ІІІ віку». Ці відділення надають соціально-побутові, соціально-педагогічні, психологічні та інформаційні послуги для стареньких. «Вони допомагають отримати їм соціальну незалежність, адаптуватися до свого статусу – пенсіонера, виховати навички спілкування, виявити та сприяти розвитку різнобічних інтересів і потреб, навчають, наприклад, користуватися мобільними телефонами, комп’ютерами», – зазначив він.
Установами системи соціального захисту населення продовжується робота щодо соціального захисту бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі.
Довідково:
Досвід у роботі з безхатченками в м. Умань став одним з найкращих в Україні, за що Центр обліку таких осіб отримав сертифікат від представника Австрійського міністерства і комп’ютерну техніку, меблі та інше обладнання для поліпшення роботи Центру.
Крім того, рішенням виконавчого комітету Уманської міської ради створено Центр обслуговування бездомних громадян та осіб, які звільнилися з місць позбавлення волі. Його структурними підрозділами є відділення реінтеграції та відділення нічного перебування бездомних громадян, а також відділення соціальної адаптації осіб, які звільнилися з місць позбавлення волі та соціальної реабілітації нарко- й алкозалежних осіб.
За інформацією Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Територіальні центри з кожним роком покращують надання соціальних послуг для людей похилого віку"