![В області почала діяти Обласна комплексна програма «Турбота»](http://www.oda.ck.ua/images/news/2014/Goncharenko/217.JPG)
Днями на черговій сесії облради було затверджено Обласну комплексну програму «Турбота» на 2014 – 2020 роки.
Директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Михайло Скляров зазначив, що метою програми є створення сприятливих соціально-економічних, медичних, організаційних та правових умов і гарантій для реалізації прав інвалідів, ветеранів війни та праці, дітей війни, малозахищених верств населення, забезпечення їх участі в економічній, соціальній, культурній та інших сферах суспільного життя.
– При розробці Програми ми врахували не тільки сучасну ситуацію у сфері соціального захисту населення області, але й взяли до уваги пропозиції щодо поліпшення соціального захисту ветеранів війни і праці, дітей війни та інвалідів, які нам надали структурні підрозділи облдержадміністрації, постійна комісія обласної ради з питань праці та соціального захисту населення та громадські організації ветеранів, дітей війни та інвалідів.
Адже, тільки в нашій області проживає майже 54 тисячі ветеранів війни, 133 тисячі ветеранів праці, 174 тисячі дітей війни та понад 92 тисячі інвалідів різних категорій. І всі вони потребують нашої уваги, підтримки й турботи, – зазначив Михайло Миколайович.
Також очільник Департаменту окреслив пріоритетні завдання Програми, серед яких: системне надання адресної матеріальної допомоги незаможним верствам населення області з метою їх підтримки; підтримка статутної діяльності обласних громадських організацій інвалідів, ветеранів війни та праці, дітей війни; забезпечення оздоровлення ветеранів війни та праці, дітей війни в державних та місцевих курортно-оздоровчих закладах;
забезпечення інвалідів, осіб похилого віку технічними та іншими засобами реабілітації, зубопротезуванням, слуховими апаратами, електрокардіостимуляторами; забезпечення безкоштовним харчуванням малозабезпечених одиноких громадян та інших потребуючих верств населення області; забезпечення належного рівня проживання підопічних інтернатних установ системи соціального захисту області, зміцнення їх матеріально-технічної бази та ін.
Підсумовуючи вищезазначене, Михайло Скляров наголосив, що прийняття Програми дозволить надати значну підтримку малозабезпеченим верствам населення.
– Ми зможемо поглибити соціальну та професійну реабілітацію цих категорій, інтегрувати їх у суспільство, покращити умови проживання та сприяти вихованню у молоді шанобливого ставлення до проблем людей визначених категорій, – підкреслив Михайло Миколайович.
З огляду на зазначене прийняття обласної програми «Турбота» отримало підтримку більшості депутатських голосів.
Довідково:
У системі соціального захисту населення області функціонує 14 будинків – інтернатів, в яких на повному державному забезпеченні проживають 2274 особи одиноких громадян похилого віку та інвалідів.
Також, функціонує 27 територіальних центрів соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян похилого віку, в яких на обліку перебуває понад 66 тис. підопічних, що забезпечуються різними видами соціальної допомоги.
У 25 стаціонарних відділеннях територіальних центрів, проживають 653 одиноких громадян похилого віку та інвалідів.
На обліку в органах соціального захисту перебуває понад 5 тис. дітей-інвалідів в системі соціального захисту області функціонує 7 центрів соціальної-реабілітації дітей-інвалідів, в яких щорічно отримують послуги понад 600 дітей-інвалідів.
Медичне обслуговування ветеранів війни та праці, інвалідів, дітей війни здійснюють 356 лікувальних закладів області. Великий обсяг роботи у цьому напрямку здійснює обласний госпіталь для інвалідів Великої Вітчизняної війни.
За інформацією Департаменту соціального захисту населення
обласної державної адміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "В області почала діяти Обласна комплексна програма «Турбота»"