![70-та річниця визволення Шполянщини від фашистських загарбників](http://www.oda.ck.ua/images/news/2014/177.jpg)
Днями в Шполі відбулися урочисті заходи з нагоди 70-ої річниці визволення міста від фашистських загарбників.
Святкові урочистості розгорнулися в районному Будинку культури, де з вітальними словами до присутніх звернувся голова районної державної адміністрації Олександр Черевко. Він зазначив: «Завдяки героїчному подвигу сотень тисяч наших батьків та дідів, ми можемо вільно жити, працювати, творити, і цей подвиг повинен залишатися у пам’яті прийдешніх поколінь. Низький уклін Вам, шановні ветерани! Світла пам'ять полеглим за мир і свободу!». Він також побажав міцного здоров’я, благополуччя та тільки сонячних днів ветеранам Великої Вітчизняної.
У рамках обласної ветерансько-молодіжної естафети «Подвигу народу жити у віках», присвяченої 70-ій річниці визволення Черкащини від фашистських загарбників, пам’яті бійців, загиблих у роки Великої Вітчизняної війни та на знак глибокої, щирої пошани до нині живих героїв-визволителів, до району прибула делегація з Кам’янщини на чолі із заступником міського голови Володимиром Табурцем із символами обласної естафети – факелом, альбомом, гільзою з часточкою святої Черкаської землі, на якій відбулися кровопролитні бої за свободу.
Опісля, від імені міського голови Віктора Заскалети, ветерани отримали почесні нагороди та символічні подарунки.
Працівники районного Будинку культури підготували музичні композиції періоду Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років «Перемога, свята Перемога!». Супровід пісенного виконання тематичним фільмування з кадрами, що висвітлювали період війни, справили на глядачів незабутнє враження. Професійно на сцені виконали пісні військової тематики: Вікторія Верба, Даша Меркотан, Інна Вовк, Олена Чорногал; чоловічий квартет у складі Анатолія Берестецького, Василя Третяка, Юрія Чорноуса, Євгенія Лисенка.
Закінчилась концертна програма виступом народного аматорського хорового колективу ветеранів війни та праці районного Будинку культури, керівник Василь Стась.
Цього дня представники районної влади, жителі Шполянщини поклали квіти до підніжжя Обеліску Слави, Невідомому солдату, Меморіалу жертвам фашизму. А також відвідали могилу загиблих при визволенні Шполи солдат гвардії старшого сержанта Анатолія Ванюшина та гвардії сержанта Петра Єрьоміна у Дар’ївському парку. Заступник міського голови Віталій Плетінь запропонував вшанувати пам'ять полеглих воїнів хвилиною мовчання. Учасники зібрання поклали до пам’ятного знаку вінки та квіти.
Довідково:
Шполянщину гітлерівці нищили з липня 1941 року. Із січня до березня 1944 року тривали запеклі бої за визволення міста та сіл району. На території краю за час ведення боїв загинуло 1698 солдатів, на фронтах Великої Вітчизняної війни полягло більше 6300 земляків, 11 шполянам присвоєно високе звання Героя Радянського Союзу, 1021 - відзначено бойовими нагородами. У липні 1942 року в Дар’ївському лісі було розстріляно більше трьох тисяч євреїв. Після визволення району шполяни добровільно зібрали 1,1 млн. крб. на створення танкової колони «Колгоспник шполянщини».
За інформацією сектору з питань внутрішньої політики, зв'язків з громадськістю та у справах преси Шполянської райдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "70-та річниця визволення Шполянщини від фашистських загарбників "