![Забезпечення прав та захист інтересів дитини є пріоритетним напрямом роботи органів влади області](http://www.oda.ck.ua/images/news/2014/Goncharenko/199.JPG)
Засідання колегії Служби у справах дітей обласної державної адміністрації з підведення підсумки роботи обласних служб відбулося 29 січня 2014 року. Під час засідання проаналізовано виконання питань комплексної системи захисту прав та інтересів дітей у 2013 році та визначено завдання на 2014 рік.
У засіданні колегії взяли участь заступник голови обласної державної адміністрації Т. Ф. Прітченко, начальники служб у справах дітей райдержадміністрацій, міськвиконкомів.
За рік, що минув у питаннях захисту прав дітей досягнуто певних результатів.
В області обліковується 2 398 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 2 119 (88,4 відс.) проживають і виховуються в сім’ях громадян. Такий результат на 3,4 відс. перевищує середньодержавний показник. За 2013 рік показник охоплення дітей сімейними формами виховання зріс на 3,5 відс. У 14 районах, містах області цей показник перевищує середньообласний. Найкращі результати має Уманська (98,5 відс.), та Жашківська (95,7 відс.). райдержадміністрації, Смілянський міськвиконком (96,3 відс.).
В області у 705 сім’ях усиновителів виховується 757 усиновлених дітей. У 2013 році усиновлено 72 дитини, з них 60 – громадянами України (83 відс.), що свідчить про забезпечення в області пріоритету національного усиновлення над іноземним. У 2013 році усиновлено 17 дітей, старших 5 років, 14 родин усиновили по дві дитини.
Переважна кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (71 відс. від їх загальної кількості), виховується в сім’ях опікунів, піклувальників. З початку року під опіку, піклування, влаштовано 257 дітей, що на 11 дітей більше ніж у 2012 році. На утримання підопічних дітей з державного бюджету виплачено понад 36 млн. грн.
У 125 прийомних сім’ях та 31 дитячому будинку сімейного типу, виховується 451 дитина-сирота, дитина, позбавлена батьківського піклування. Протягом 2013 року у зазначені форми сімейного виховання влаштовано 73 дитини, що на 19 більше ніж у 2012 році, створено 18 нових прийомних сімей (на 8 більше ніж у минулому році) та 3 дитячі будинки сімейного типу (у Черкасах, Канівському та Катеринопільському районах). З початку року на утримання дітей у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу з державного бюджету виплачено понад 16 млн. грн.
Найбільша кількість прийомних сімей діють у Христинівському районі (13), Уманському районі та м.Черкасах (по 11). Найбільше дитячих будинків сімейного типу – у м.Черкасах, Жашківському та Золотоніському районах (по 4).
Завдячуючи активному влаштуванню дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних форм виховання, протягом 2013 року на 3 відс. вдалося зменшити кількість посиротілих дітей в інтернатних закладах – з 15 відс. (402 дитини) до 12 відс. (278 дітей).
Протягом останніх двох років значна увага в області приділена питанню забезпечення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа житлом. У 2013 році у результаті проведеної роботи житлом забезпечено 74 особи, що на 40 більше ніж у 2012 році (34).
Основним завданням служб у справах дітей райдержадміністрацій, міськвиконкомів на 2014 рік визначено подолання соціального сирітства та недопущення вилучення дитини із біологічної родини.
Наприкінці засідання колегії начальники служб у справах дітей області підготували текс звернення до батьків, осіб, що їх замінюють, спрямований на недопущення дітей до участі у масових заворушеннях та контролю за їх перебуванням у вечірній та нічний час:
Шановні батьки!
Працівники служб у справах дітей області поділяють стурбованість подіями, що відбуваються в Україні, зокрема на Черкащині. Відчуваючи відповідальність за національну небезпеку, ми не можемо стояти осторонь захисту дитини, дотримання її прав та законних інтересів.
На жаль, деякі наші діти стали учасниками масових заворушень.
Закликаємо всіх учасників виниклих протистоянь відповідально і дуже серйозно поставитися до участі в акціях дітей.
Звертаємось до усіх дорослих, в першу чергу батьків та осіб, що їх замінюють, посилити контроль за перебуванням дітей на вулицях і в громадських місцях, їх вільним часом та дозвіллям, особливо у вечірній та нічний час.
Діти не повинні стати учасниками та жертвами будь-яких злочинів.
Давайте разом убережемо наших дітей від небезпеки!
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Забезпечення прав та захист інтересів дитини є пріоритетним напрямом роботи органів влади області"