![Завдяки роботі лісівників Черкащини у 2013 році до зведеного бюджету сплачено 33 мільйони гривень податків, до місцевого – 16 мільйонів](http://www.oda.ck.ua/images/news/2014/Goncharenko/167.jpg)
Днями начальник Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Юрій Кошин спілкувався з журналістами. На прес-конференції Юрій Андрійович ознайомив представників обласних засобів масової інформації з основними господарсько-фінансовими показниками діяльності лісівників Черкащини й галузі в цілому за минулий рік, та з головними планами й завданнями на 2014 рік.
«Упроваджуючи Державну програму «Ліси України» Державного агентства лісових ресурсів України, яке очолює Віктор Сівець, лісівники Черкащини постійно відчувають системну турботу та захист. Не можна не помітити нові дієві впровадження в лісогосподарському виробництві держави – електронний облік деревини, будівництво лісових доріг, створення мережі торговельних павільйонів «Лісовичок», обов’язковий GPS-контроль за роботою машин рейдових бригад, лісової та будівельної техніки, постійна спрямованість на підвищення заробітної плати працівників. Показники роботи лісової галузі України свідчать, що за три роки обсяги реалізації зросли з 3,5 мільярдів гривень до 5,6 мільярдів. Лісівниками по всій Україні побудовано 2600 кілометрів лісових доріг, створено лісів на площі майже 200 тисяч гектарів, середньомісячна заробітна плата зросла з 1900 до 3020 гривень», – зазначив начальник управління.
Черкаське обласне управління робить свій вклад у стабільну та консолідовану роботу лісової галузі України. Завдяки відповідальній та злагодженій роботі колективів лісгоспів, у 2013 році вдалося забезпечити виконання всіх запланованих лісогосподарських, лісокультурних заходів та виробничих завдань.
Питанню ефективного розвитку лісового господарства в області постійно приділяє увагу голова обласної державної адміністрації Сергій Тулуб. Раціональне використання та примноження лісових багатств, підвищення продуктивності та біологічної стійкості лісів, пожежна безпека та ряд інших важливих питань знаходять постійну підтримку у виконанні програми «Ліси Черкащини».
У минулому році лісівниками області відтворено лісів на площі 1600 гектарів. Збережена щорічна позитивна тенденція перевищення площі нових насаджень над площею зрубів, яка становить 1300 гектарів. Активно пройшла акція «Майбутнє лісу у твоїх руках», в якій взяли участь майже 5 тисяч представників громадськості, котрі разом з лісівниками посадили нових лісів на площі близько 200 гектарів. Крім того, лісівники Черкащини допомогли озеленити 65 соціальних об’єктів – шкіл, дитячих садочків, будинків-інтернатів, обелісків. Долучилися й до Всеукраїнської акції «За чисте довкілля», привівши до належного санітарного стану 250 гектарів лісових насаджень.
Заготовлено 57 тонн лісового насіння, вирощено 10 мільйонів сіянців. Зібраного насіння та посадкового матеріалу цілком достатньо, аби забезпечити потреби цьогорічної весняної лісокультурної кампанії.
Юрій Кошин наголосив, що від усіх видів рубок заготовлено 550 тисяч кубометрів деревини, що на 16 тисяч кубометрів менше, ніж 2012 році. Згідно чинного законодавства реалізація лісопродукції здійснювалася щоквартально через аукціони з продажу необробленої деревини на біржі. Обсяг реалізованої продукції лісгоспами становив 240 мільйонів гривень і зріс, порівняно з минулим роком, на 20 мільйонів гривень. У 2010 році обсяг реалізації складав 139 мільйонів при заготівлі на 15 тисяч кубометрів більше. Зросла на 22 гривні середня реалізаційна ціна одного знеособленого кубометра деревини. По управлінню вона становить 400 гривень, якщо порівняти з 2010 роком, то ця ціна становила 225 гривень.
У всіх лісгоспах активно запроваджувався електронний облік, мета якого – унеможливити обіг лісопродукції, отриманої незаконним шляхом, та зменшити кількість незаконних вирубок. Станом на сьогодні всі лісгоспи стовідсотково перейшли на електронний облік – деревина маркується бирками, а інформація про неї потрапляє на центральний сервер, що дозволяє вести чіткий та прозорий контроль за реалізацією лісопродукції.
Мережа придорожніх торговельних павільйонів «Лісовичок» створюється по всій Україні за ініціативи Державного агентства лісових ресурсів. В області вже є такі магазини в Золотоніському, Смілянському, Уманському та Черкаському лісгоспах, де торгують, насамперед, товарами, виробленими та вирощеними в місцевих лісництвах.
Охорона та захист лісів у пожежонебезпечний період завжди залишалися пріоритетними напрямками роботи лісівників Черкащини. Було налагоджено і забезпечено дієвість 30-ти лісових пожежних станцій і необхідних диспетчерських пунктів, укомплектовано підготовленими фахівцями особовий склад лісової охорони, придбано три нові пожежні автомобілі та одинадцять тракторів. Введено в експлуатацію дві відеоустановки для спостереження за лісами. Пожежні автомобілі, і всі без винятку патрульні машини, були обладнані системами GPS-контролю, що дозволило суттєво знизити витрати на паливно-мастильні матеріали та постійно тримати на контролі їх рух. Позитивного результату було досягнуто завдяки вчасно проведеним профілактичним заходам. Підтвердженням цьому є динаміка кількості лісових пожеж. Для порівняння: в 2010 році сталося 182 випадки лісових пожеж на площі 49 гектарів, у 2012 – 65 випадків на 15-ти гектарах, у 2013 році – 50 займань на 1,3 гектара.
На території лісгоспів облаштовано 320 рекреаційних пунктів. У 2013 році лісгоспами встановлено 35 нових місць для відпочинку.
«Ще один важливий напрямок нашої роботи є будівництво і ремонт лісових доріг. Не зважаючи на те, що це надзвичайно дороговартісний процес, ми створюємо нові лісові артерії, адже вони мають важливе значення під час пожежонебезпечного періоду та зазвичай мають соціальну складову – з’єднують сільські населені пункти, зменшуючи між ними відстань. Якщо в 2011 році лісових доріг з твердим покриттям збудовано 10 кілометрів, у 2012 – 20 кілометрів, то в 2013 – 38 кілометрів. Крім того, створено 50 кілометрів автошляхів з ґрунтовим покриттям», – зауважив начальник управління.
За результатами новорічної ялинкової кампанії реалізовано майже 26 тисяч новорічних ялин і сосон на загальну суму 1,4 мільйони гривень. Продаж хвойних відбувався з бирками, які містили інформацію про походження деревця – область заготівлі, назву лісозаготівельника та його підпорядкування. У ході операції «Новорічна ялинка» в межах області рейдовиками було виявлено 39 самовільно зрубаних ялин та сосон, сума накладених та сплачених штрафів становить 10,3 тисячі гривень.
Лісгоспи спрацювали прибутково. Середня заробітна плата одного працівника лісового господарства області - 3521 гривня, що на 284 гривні більше, порівняно з 2012 роком. За грудень 2013 року середня заробітна плата по лісгоспам значно підвищилася. Так, наприклад, в Черкаському лісгоспі вона становила 6100, Уманському – 6000, в Канівському 4900, Смілянському – 4600 гривень.
Продуктивність праці становила 137 тисяч гривень на одного працюючого і зросла, порівняно з 2012 роком, на 21%. Найвища продуктивність праці в Смілянському лісгоспі – 200 тисяч гривень на одного працюючого.
До зведеного бюджету сплачено 33 мільйони гривень податків, зборів та обов’язкових платежів, зокрема до місцевого бюджету – 16 мільйонів гривень. Сплачено Єдиного соціального внеску 30 мільйонів гривень. До місцевого бюджету ми сплатили на 555 тисяч більше та на 3 мільйони більше до державного бюджету, ніж в 2012 році.
Найкраще спрацювали колективи Уманського, Звенигородського та Смілянського лісгоспів, які визначені переможцями за результатами трудового суперництва.
«Головними завданнями, які є пріоритетними для нас у 2014 році, є: подальше збільшення загальної площі лісів області, розвиток дорожньо-транспортної інфраструктури, придбання більш продуктивної нової техніки, збільшення виходу цінних сортиментів, продовження виконання принципу невиснажливого лісокористування, покращення ефективності охорони лісів від самовільних рубок, пожеж та браконьєрства, підвищення трудової, виконавської і технологічної дисципліни. Це дасть можливість збільшити заробітну плату працівників і, відповідно, відрахування до бюджетів всіх рівнів», – наголосив наприкінці зустрічі Юрій Кошин.
Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Завдяки роботі лісівників Черкащини у 2013 році до зведеного бюджету сплачено 33 мільйони гривень податків, до місцевого – 16 мільйонів"