![Депутати облради ухвалили програму соціально-економічного розвитку Черкащини на наступний рік](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/Rom/199.JPG)
Під час двадцять сьомої сесії Черкаської обласної ради шостого скликання переважною більшістю голосів депутати затвердили програму економічного і соціального розвитку регіону на найближчий рік та внесли зміни до обласного бюджету на поточний рік.
У програмі соціального й економічного розвитку області на наступний рік включено 30 пріоритетних напрямків різних сфер діяльності. В області посилять роботу в напрямку активізації роботи промислового комплексу, сільського господарського, покращення інвестиційного клімату, розбудови інфраструктури, формування та розвитку туристичної галузі, а також розвитку села.
– Програма економічного і соціального розвитку Черкаської області на 2014 рік не є панацеєю від всіх бід та проблем нашого регіону – це логічне продовження нашого курсу з розвитку краю, взятого ще у 2010 році, – сказав директор департаменту економічного розвитку та торгівлі Черкаської облдержадміністрації Анатолій Костенко. – Своєрідні координати кінцевого результату визначені програмою «Будуємо нову Черкащину». Програма ж економічного і соціального розвитку на 2014 рік задає план дій на певний відрізок часу і, разом з тим, дозволяє ще раз звірити годинники та внести необхідні корективи.
За його словами, у наступному році планують досягти приросту промислового виробництва на рівні 101,2 відсотка та обсягу реалізованої продукції на суму 29,5 мільярдів гривень, утримати обсяги виробництва сільськогосподарської продукції на рівні 2013-ого врожайного року, на 1,5 відсотка збільшити обсяги будівельних робіт, залучити капітальні вкладення на рівні 3,5 мільярдів гривень. Також передбачається ріст обсягів прямих іноземних інвестицій до 905 мільйонів доларів США, збільшення майже в чотири рази Державного фонду регіонального розвитку (132 мільйони гривень проти 37 млн. грн. цього року), будівництво майже 140 тисяч квадратних метрів житла та працевлаштувати 27 тисяч безробітних (102 відсотки). Водночас, рівень середньомісячної заробітної плати черкащан має зрости до 2970 гривень.
– Одним із визначальних моментів роботи промисловості у наступному році є зниження ціни на природній газ (до 268 доларів США із 400 доларів США). У першу чергу це стосується хімічної промисловості, яка надзвичайно гостро відчуває втрату конкурентоспроможності внаслідок дорогої сировини, – зауважив Анатолій Костенко. – У сільському господарстві в наступному році заплановане будівництво й реконструкція близько 30 об’єктів агропромислового комплексу.
За його словами, заплановане й відновлення 3 дошкільних навчальних закладів та 15 груп у вже діючих закладах.
Окрім того, у планах наступного року оновлення діагностичного і лікувального обладнання для зміцнення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров'я та подальше створення на базі обласних закладів охорони здоров`я високоспеціалізованих медичних центрів.
На думку Анатолія Костенка, це дозволить забезпечити диспансерним доглядом 92,2 відсотка вагітних, довести рівень профілактичного медичного огляду та диспансеризації дітей до 98 відсотків та підвищити рівень виявлення злоякісних новоутворень на ранніх стадіях на 5 відсотків.
Наступний рік також буде присвячений розвитку села. Зокрема, влада зосередить свої зусилля на розвиток виробництва, інфраструктури, оновлення доріг, відновлення освітлення, підвищення якості медицини та освіти, забезпечення культурного дозвілля.
– У наступному році заплановано проведення загальнообласного конкурсу «Краще село Черкащини», який стане свого роду каталізатором і мотиватором до розвитку сільських населених пунктів, – зауважив Анатолій Олександрович.
Разом із тим, під час сесії облради депутати ухвалили рішення про внесення змін до рішення обласної ради про обласний бюджет на 2013-ий рік. За словами директора департаменту фінансів Володимира Кулєши, така необхідність виникла у зв’язку з отриманням міжбюджетних трансфертів із державного бюджету.
– Кошти, які ми отримали, дозволяють нам повністю закрити розрахунки по заробітній платі з працівниками бюджетної сфери, провести ряд інших розрахунків по захищеним статтям, – сказав Володимир Олексійович. – Уточнені, зокрема, фактичні нарахування обсягів субвенції на виплату допомоги сім’ям із дітьми, на виплату соціальної допомоги на дітей-сиріт. Відповідно до фактичних нарахувань, проведено перерозподіл між регіонами додаткової дотації на виплату допомоги по догляду за інвалідами І, ІІ групи та субвенції з надання пільг і послуг зв’язку.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Депутати облради ухвалили програму соціально-економічного розвитку Черкащини на наступний рік"