![На колегії облдержадміністрації визначались з напрямками роботи на наступний рік](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/4231.jpg)
Активізація роботи промислового комплексу, розвиток сільськогосподарського виробництва, покращення інвестиційного клімату, розбудова інфраструктури, формування та розвиток туристичної галузі – такі завдання поставила перед собою обласна влада на наступний рік та презентувала під час засідання колегії Черкаської обласної державної адміністрації 25 грудня програму економічного і соціального розвитку області.
– Рік, який минає, був надзвичайно складним: відбулось суттєве погіршення кон’юнктури зовнішніх ринків, доводилося вдаватися до жорсткої економії з метою найефективнішого використання кожної бюджетної гривні, – сказав під час засідання голова обласної державної адміністрації Сергій Тулуб. – Та навіть у таких надскладних умовах нам вдалося уникнути гіршого сценарію в розвитку промислового комплексу.
За його словами, поступово відновлюється автомобілебудівна галузь, приріст капітальних інвестицій сягнув 1,5%, а обсяги будівельних робіт зросли на 7%. За обсягами валової продукції сільського господарства Черкащина займає провідні місця серед регіонів нашої держави і виробляє майже 7% загальнодержавного обсягу.
– На одного жителя області її виробляється більш як у 2 рази, ніж по Україні, – додав Сергій Борисович. – Із року в рік спостерігається приріст валової сільськогосподарської продукції і у цьому році він становить майже 15 мільярдів гривень.
Серед інших здобутків року – створення Центрів надання адміністративних послуг для спрощення ведення бізнесу, зменшення кількості перевірок суб’єктів господарювання контролюючими органами, відкриття обласного консультативно-діагностичного центру, відновлення роботи 2 дошкільних навчальних закладів у селах Балаклея Смілянського та Красносілля Чигиринського районів, створення Канівського гуманітарного інституту.
– Нам ще є над чим працювати, – підкреслив очільник області. – Перш за все, зараз варто визначитися щодо подальшого розвитку області та окреслити чіткі напрямки нашої роботи у наступному році.
Як повідомив під час засідання колегії директор департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Анатолій Костенко, Програма економічного і соціального розвитку області на 2014 рік є логічним продовженням реалізації раніше визначених стратегічних напрямів.
– Звичайно, проведена робота не вирішила всіх проблем черкащан, однак для багатьох із них вона зробила життя комфортнішим, – підкреслив Анатолій Олександрович. – Напевне ніхто не буде заперечувати, що дитина задіяна в спорті, це краще ніж дитина віддана на виховання вулиці? Або ж, що «великим ділом» є газифікація населеного пункту.
За словами Анатолія Костенка, у планах на 2014-ий рік – досягти приросту промислового виробництва на рівні 101,2 відсотка, утримати обсяги виробництва сільськогосподарської продукції на рівні 2013-ого врожайного року, залучити капітальні вкладення на рівні 3,5 мільярдів гривень, зростання обсягу прямих іноземних інвестицій до 905 мільйонів доларів США, збільшення майже в чотири рази Державного фонду регіонального розвитку (132 мільйони гривень проти 37 млн. грн. цього року) та будівництво 140 тисяч квадратних метрів житла. А рівень середньомісячної заробітної плати черкащан у наступному році має зрости до 2970 гривень.
Голова ОДА під час колегії акцентував увагу і на необхідності продовжити в новому році інформаційну кампанію «Товар Черкащини» та роботу над безкоштовною передачею у користування нетелів.
– «Товар Черкащини» – ми про це кажемо, але на жаль, ще дуже мало чого зроблено, – підкреслив Сергій Борисович. – Ми ж буваємо в районах, заходимо в сільські магазини і бачимо це. Ця ж кампанія розгорнута не лише для того, аби зробити вивіску й на цьому зупинитися...
Відтак, він доручив своєму заступнику Анатолію Івашкевичу разом із директором Департаменту агропромислового розвитку Оксаною Криницькою до наступної колегії підготувати чітку програму дій для ефективнішої реалізації в регіоні інформаційної кампанії "Товар Черкащини".
За результатами обговорення проекту Програми економічного і соціального розвитку області на наступний рік Сергій Тулуб доручив представити її для розгляду на засіданні президії та сесії обласної ради.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На колегії облдержадміністрації визначались з напрямками роботи на наступний рік"