![Народному депутату України Антону Яценко вдалося вирішити в двох районних центрах Черкащини питання із водозапезпеченням](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/4201.jpg)
Завдяки підтримці Президента України Віктора Януковича 20 грудня в місті Монастирище був запущений добудований центральний кільцевий водогін «Монастирище-Нове Місто- Аврамівка-Летичівка», протяжністю 12 кілометрів.
Це вже другий масштабний інфраструктурний проект, реалізований в центральній Україні за цей рік за ініціативи народного депутата України Антона Яценка. Першим став запуск цілодобового водопостачання в місті Умані.
Запуск кільцевого водогону протяжністю 12 кілометрів став чудовим подарунком до Нового року жителям міста Монастирища, мікрорайону Нове Місто, селам Аврамівка та Летичівка.
Побудований за три місяці центральний кільцевий водогін дасть можливість більше 14 тисячам мешканців міста Монастирище, жителям мікрорайону Нове Місто, мешканцям села Аврамівка та Летичівка, отримати постійне водозабезпечення у своїх домівках. Всі мікрорайони та вулиці, що не мають побудованих внутрішніх мереж, при будівництві їх в майбутньому, зможуть одразу підключитися до центрального водопостачання та мати в своїх домівках воду.
- Запуск кільцевого водогону - це серйозне наше спільне досягнення.
Можливість користуватися централізованим водогоном вже сьогодні дає можливість змінити рівень життя людей на краще. Висловлюю подяку Президенту України Віктору Януковичу за розуміння і підтримку. Завдяки даному ним дорученню було розпочато активну роботу і завершено за короткий період будівництво центрального кільцевого водогону в Монастирищі, а в жовтні цього року запущено цілодобове водопостачання в місті Умань, - розповідає народний депутат Антон Яценко.
До цього часу в місті Монастирище із 13 тисяч мешканців лише 6,5 тисяч мали можливість користуватись міськими мережами водопостачання. Всі інші отримували воду із колодязів та свердловин. Люди, які багато років мріяли отримати воду почали створювати кооперативи та прокладати трубопроводи в своїх мікрорайонах. Але не всі кооперативи могли підключитись до води, так як самого центрального водопроводу не було. Локальні мережі забезпечували водою лише 40% мешканців міста Монастирище та 5% жителів сіл Аврамівка та Летичівка. При цьому якість водопостачання та рівень тиску через велику протяжність і малий діаметр труб були недостатніми.
Будучи обраним народним депутатом Антон Яценко неодноразово допомагав деяким кооперативам то коштами, то придбанням труб, прокласти внутрішні водопроводи у районах міста. Проте, всі ці кроки не давали можливості вирішити питання комплексно. А полягало воно у необхідності будівництва центрального водогону. В місті була відсутня центральна водна магістраль, яка могла б стати основною, як би кажучи, «венозною» артерією живлення локальних водних мереж вулиць міста Монастирище, Нового міста та сіл Аврамівка та Летичівка. Ще в 2011 році була виготовлена проектно-кошторисна документація, проте коштів на реалізацію проекту не було.
Народний депутат був серйозно налаштований до кінця 2013 року вирішити питання побудови центрального водогону і розпочав активно шукати кошти на його будівництво. Зокрема, Антон Яценко включив питання побудови нових та реконструкції вже існуючих водогонів, водопровідних мереж в Монастирищенському районі до поданої ним і прийнятою Верховною Радою України Постанови «Про відзначення 60-річчя утворення Черкаської області», частково депутатом були залучені власні кошти та головне, що вдалося добитися виділення коштів з державного бюджету України для завершення будівництва водогону в Монастирищі.
Будівництво кільцевого водогону протяжністю 12 кілометрів розпочалося на початку жовтня 2013 року від існуючої водонапірної вежі до вулиці Оратівської, в яку врізали центральну водну магістраль. Центральний водогін пролягає по колу і надає можливість не тільки підключити діючі локальні системи водопостачання, в тому числі кооперативів, але також планувати будівництво нових систем водопостачання в майбутньому з прив’язкою до нової діючий водної магістралі.
Побудований кільцевий водогін надає можливість членам кооперативів, на вулицях яких побудовані внутрішні мережі, підключитися до центрального водогону і постійно отримувати якісну питну воду. Крім того, за рахунок установки пожежних гідрантів, водогін дозволяє у випадку загорання забезпечити оперативне пожежогасіння об’єктів.
Відповідаючи на питання мешканців, народний депутат вкотре наголосив, що Монастирищенську районну лікарню ніхто закривати не буде, та подарував лікарні портативний ультразвуковий медичний прилад, якого закладу надзвичайно не вистачало, а міській раді Антон Яценко вручив мотоблок.
Зустрівся цього дня Антон Яценко із жителями сіл Аврамівка, Летичівка і мікрорайону Нове Місто, яким повідомив про звершення будівництва центрального водогону та подальші плани щодо вирішення питання водозабезпечення.
З нагоди завершення будівництва центрального кільцевого водогону 20 грудня в м. Монастирищі відбувся святковий концерт, організований народним депутатом Антоном Яценко. Монастирищани окрім радості від довгоочікуваного завершення центрального водогону, отримали багато позитивних емоцій від концерту запального Заслуженого артиста України Петра Чорного та чарівної співачки Адріани.
Жителі округу в черговий раз мали можливість переконатися, що народний депутат Антон Яценко слів на вітер не кидає. Обіцяв зробити цілодобове водопостачання у місті Умань - зробив. Обіцяв побудувати кільцевий водогін «Монастирище - Нове Місто, Аврамівка, Летичівка» – зробив!
Нагадаємо, це - вже другий масштабний інфраструктурний проект, який вдалося реалізувати лише за цей рік на території центральної України народному депутату Антону Яценку, чим вирішити багаторічну комунальну проблему і місті Умані та на Монастирищині.
За інформацією прес-служби народного депутата України Антона Яценко
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Народному депутату України Антону Яценко вдалося вирішити в двох районних центрах Черкащини питання із водозапезпеченням "