![Народному аматорському ансамблю пісні і танцю «Вільшанка» – 40 років](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/Goncharenko/2946.jpg)
Днями народний аматорський ансамбль пісні і танцю «Вільшанка» відзначив сорокарічний ювілей. З цієї нагоди в Городищенському районному палаці культури ім. С.С. Гулака-Артемовського відбувся святковий концерт за участю керівництва району, представників трудових колективів, жителів міста, ветеранів війни та праці, учнівської молоді.
За сорок років професійної діяльності творчого колективу чотири покоління аматорів сцени дарували самобутній талант городищанам. За час існування ансамблю, до його репертуару ввійшло майже 300 пісень. Незмінним керівником «Вільшанки» є Микола Ковальчук – художній керівник, диригент, режисер, постановник яскравих пісенно-танцювальних дійств. «Вільшанка» – улюблена й знана, перш за все, у своєму районі, виступала багато разів у кожному, бодай найменшому селі. Разом з тим, ансамбль об’їздив мало не півсвіту, починаючи від Німеччини на Заході й завершуючи В’єтнамом на Сході, несучи у світи українську народну пісню, налагоджуючи мости дружби і взаєморозуміння. Учасники ансамблю мають друзів у багатьох містах Російської Федерації, Казахстані, Польщі, Китаї. Багато плідних творчих контактів налагоджено вже в роки незалежності України. Яскравий і самобутній колектив, народний самодіяльний ансамбль «Вільшанка» – неодноразовий учасник фестивалів і конкурсів самодіяльної народної творчості України, зокрема, радіо і телетурнірів «Сонячні кларнети» та «Золоті ключі», лауреат та дипломант міжнародних мистецьких фестивалів та конкурсів.
Зі словами вітаня звернувся до учасників свята голова районної державної адміністрації Олександр Ганжа, який зазначив:
– Завершується ювілейний рік – 200-річчя від дня народження С.С.Гулака-Артемовського, 90-річчя утворення району, рік підготовки до 70-річчя визволення Городищини, ювілею Кобзаря. Це був рік напруженої праці, нових творчих здобутків, вирішення соціальних програм, ініційованих Президентом України Віктором Януковичем. Фінальним ювілейним акордом року є відзначення сьогодні сорокаріччя заснування самодіяльного народного ансамблю пісні і танцю «Вільшанка» – візитної картки району. Колектив був і залишається оберегом пісенної спадщини Симиренкового краю, його спів торкнувся душі кожного городищанина, це дійсно душевна співоча окраса землі Гулака і Тараса. Колектив став яскравим зразком того, як люди, різні за віком, освітою, характерами, можуть об’єднатися заради спільної ідеї – служіння мистецтву, громаді Городищини, Україні. На якій би сцені не виступали талановиті артисти колективу, все роблять від душі й професійно.
Багато теплих слів звучало впродовж святкового дійства на адресу «Вільшанки» від колишніх і теперішніх учасників колективу, вірних друзів Віктора Харченка, Галини Дзюби, Катерини Стеценко, Володимира Кекуха, Світлани Калашнікової, Людмили Побігайло, Людмили Мостепанюк, Альберта Цегера, Галини Хоменко, начальника відділу культури райдержадміністрації Людмили Ровінчук. Свої пісенні та танцювальні дарунки ювілярці презентували колектив «Канівчанка» Канівського училища культури, дует братів Томіленків, Діани та Василя Матющенків, брати Манзі. Захоплюючими та видовищними були танцювальні номери у виконанні учасників колективу різних поколінь.
Тож бажаємо всім, чия доля тісно пов’язана з «Вільшанкою», щедрого здоров’я, ласкавої долі, добра і тепла, реалізації творчих задумів задля збагачення духовної спадщини Симиренкового краю, збереження та примноження традицій українського народу.
За інформацією відділу інформаційної політики, зв’язків з засобами масової інформації,
суспільно-політичних питань та регіональної політики апарату Городищенської райдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Народному аматорському ансамблю пісні і танцю «Вільшанка» – 40 років "