Сергій Тулуб: «Україна продовжить перехід на євростандарти, але без шоків та втрат» : 1180127 : Местные новости

Местные новости Черкассы : Новости за 7 дней

Все регионы | Киев и область | Харьков и область | Днепропетровск и область | Донецк и область | Запорожье и область | Винница и область | Житомир и область | Ивано Франковск и область | Кропивницкий и область | Луганск и область | Луцк и Волынская область | Львов и область | Николаев и область | Одесса и область | Полтава и область | Ровно и область | Симферополь и Крым | Сумы и область | Тернополь и область | Ужгород и Закарпатская область | Херсон и область | Хмельницкий и область | Черкассы и область | Чернигов и область | Черновцы и область
Местные новости | Акции и скидки | Объявления | Афиша | Пресс-релизы | Бизнес | Политика | Спорт | Наука | Технологии | Здоровье | Досуг | Помогите детям!
Все регионы > Украина > Черкассы и область : Последние новости > Местные новости
Подробно

Сергій Тулуб: «Україна продовжить перехід на євростандарти, але без шоків та втрат»

Сергій Тулуб: «Україна продовжить перехід на євростандарти,  але без шоків та втрат»

Про соціально-економічний розвиток області та політичні чинники, що впливають на економіку Черкащини, розповів жителям області голова обласної державної адміністрації Сергій Тулуб під час спілкування з журналістами ОДТРК «Рось».

–В області реалізується програма Президента «Україна для людей». Що зі зробленого на центральному рівні вплинуло на стан справ на Черкащині?

– Останні 3,5 роки ознаменовані важливими подіями, значним переліком добрих справ як в державі, так і в області, зроблених за ініціативи і підтримки Президента України. Реалізація програми насичена конкретними результатами. На Черкащині діє програма «Будуємо нову Черкащину». У її рамках введено в дію обласну дитячу лікарню. Нині лікування одержали понад 138 тисяч малюків, врятовано понад 2 тисячі дитячих життів.
Цього року запрацював обласний діагностично-консультативний центр. Заклад має новітнє обладнання, що дає можливість надавати громадянам висококваліфіковану допомогу. Його безкоштовними послугами уже скористалися понад 40 тисяч наших земляків.
Виконання нових соціальних ініціатив Президента дало змогу збільшити охоплення дітей дошкільною освітою до 97%, позашкільною – до 50%.
Зокрема, середньомісячна заробітна плата жителів Черкащини за січень-вересень 2013 року, порівняно з відповідним періодом минулого року, зросла на 7,2% і становила 2646 гривень (перевищила прожитковий мінімум у 2,3 раза).
Як відомо, на виконання Указу Президента України, 2014-й рік проголошено роком Шевченка в Україні. Область готується гідно відзначити 200-річчя з дня його народження. Так, на Черкащині проводиться низка заходів та здійснюється благоустрій територій, будівництво та реконструкція об’єктів. 
Важливим є те, що до цього активно залучається громада.
Сьогодні вже пройдено всі етапи виконання президентського проекту реформування екстреної медичної допомоги «Вчасна допомога». Розроблена проектно-кошторисна документація будівництва в області Центру надання екстреної-медичної допомоги.

–У Вашому звіті, який було оприлюднено до трьох років перебування на посаді, вказано більше 4000 справ. Сьогодні ця цифра ще більша. Що плануєте зробити до кінця цього року?


– Важлива не кількість добрих справ, а кількість людей, котрим стало жити краще завдяки цим справам.
Одним із головних пріоритетів для нас до кінця року залишається будівництво перинатального центру (в рамках Національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства», ініційованого Президентом України. Майбутній перинатальний центр розрахований, за попередніми підрахунками, на проведення 2050 пологів на рік, а його відкриття дозволить суттєво знизити рівень малюкової смертності та поліпшити репродуктивне здоров’я жіноцтва області.
 
–Черкащина славиться рекордними врожаями. Цей сільськогосподарський рік узагалі перевершив усі попередні здобутки. Проте важливим питанням, яке викликає особливий інтерес, є переробка та збут сільськогосподарської продукції. Які умови для цього створюються на Черкащині?

– З економічної точки зору, на сучасному етапі розвитку, Черкащина вже не суто аграрна, а індустріально-аграрна область, яка займає почесне місце серед інших в Україні і входить до десятки промислових регіонів держави.
В області працює майже 100 підприємств харчової, переробної промисловості, якими щорічно виробляється та реалізується продукція на суму 12 мільярдів гривень.
Виробництво основних продуктів харчування повністю забезпечує потреби населення області. Так, виробництво м’яса, цукру, картоплі, овочів, хлібопродуктів, олії, сирів тощо перевищує в 1,5-5 раз потреби. Пам’ятаю, коли був у США у магазині побачив продукцію фірми «Верес». А між іншим,  чотири їхні підприємства працюють на території Черкащини.
У 2014 році очікуємо зростання рівня промислового виробництва харчової продукції області на 1,8 %. Очікується підвищення обсягів виробництва олії, м’ясної продукції, вершкового масла.
Третій рік поспіль наші хлібороби демонструють кращі показники врожайності зернових культур. Успіхи в агропромисловому комплексі дозволили забезпечити стабільність цін на продукти харчування.
Ми ініціювали проект «Товар Черкащини», спрямований на насичення споживчого ринку якісними продовольчими товарами місцевих виробників.
Для поліпшення умов праці, побуту сільського населення в області реалізується комплексна програма «Село Черкащини – 2020».

– Понад 400 тисяч черкащан – це жителі сіл. Що зроблено за 3 останніх роки для створення нової якості життя на селі? Наскільки ефективним вирішенням цієї проблеми стало укладання угод про соціальне партнерство між сільгосптоваровиробниками і сільськими радами?

– Так, практика укладання угод на соціальне партнерство стала для сільських громад новим поштовхом для розвитку інфраструктури на селі. Цього року укладено більше 2-ох тисяч угод на суму 93,6 мільйона гривень. Отримані кошти спрямовуються на розвиток медичних закладів, освітлення вулиць, ремонт доріг, дитячих садків, закладів освіти, сільських будинків культури, розвиток спорту.
З початку року в агропромисловому комплексі створено більше тисячі додаткових робочих місць. Середня заробітна плата працівників сільського господарства досягла 2376 гривень.
Зростає і таке джерело доходів селян, як орендна плата за паї. За три роки селяни отримали близько 2 мільярдів гривень. І ми бачимо, як зростає кількість банківських вкладів громадян, розвивається товарообіг. Ще одне свідчення зростання доходів черкащан - за останні 2 роки збільшилась кількість куплених та зареєстрованих авто на 1,6 %.

–Президент неодноразово давав доручення щодо створення належних умов для розвитку малого та середнього бізнесу. Яких результатів досягнуто в цьому напрямку на Черкащині?


– Варто лише згадати, як 3 роки тому на майдані збиралися підприємці, які на той час мали безліч проблем, високі податки, зменшення робочих місць. Тому ми поставили перед собою завдання – створити умови для розвитку малого та середнього бізнесу, що є важливою складовою економічного поступу держави.
Протягом 2013 року на Черкащині зареєстровано 4,5 тисячі людей, які займаються підприємницькою діяльністю. Лише цього року в усіх галузях економіки створено більше 18 тисяч нових робочих місць. Із них 14,3 тисячі (79,4%) – це робочі місця у сфері малого підприємництва. Тобто, малий та середній бізнес – сектор економіки з великим потенціалом розвитку. За останні роки частка малого бізнесу у формуванні доходів зведеного бюджету збільшилася з 7,6 % (у 2009 році) до 21,7 % (у 2013). А фактичні обсяги відрахувань малого бізнесу до бюджетів усіх рівнів (порівняно з 2009 роком) зросли у 2 рази (у 2013). На сьогодні представники малого і середнього бізнесу тільки протягом цього року зробили внесок до бюджету у розмірі 2,4 мільярдів гривень (800 мільйонів гривень – до державного бюджету, 1,5 мільярда гривень – до місцевих).
Окрім того, якісно новий підхід у сфері надання адміністративних послуг запроваджено з прийняттям Закону України «Про адміністративні послуги». Одним із ключових моментів цього Закону є створення Центрів надання адміністративних послуг. Зокрема, у Черкасах, Чорнобаївському районі такі центри успішно діють. Там люди мають можливість швидко та якісно отримати необхідні їм послуги.

–А тепер дещо про політику, як ви можете прокоментувати те, що цього року Партія Регіонів не висувала своїх представників на повторних виборах до ВР?


–На центральному рівні Партія Регіонів прийняла рішення про те, що вона не буде висувати своїх кандидатів на повторні вибори. При цьому це право залишилося за регіональними партійними однодумцями. Ми не скористалися цим правом, аби потім не було звинувачень у висуненні провладного кандидата. У свою чергу, ми сприятимемо тому, щоб вибори пройшли демократично та прозоро. –
Наша позиція є незмінною – незалежно від партійної приналежності, депутатом має стати людина, яка захищатиме інтереси Черкащини та зможе реально вплинути на вирішення тих проблем, з якими на місцях не можна впоратись. Адже зараз Черкащина лише втрачає від того, що у ВР має на двох представників менше.

–Ви не висуваєте свою кандидатуру на перевибори по округах. Проте, всі звернули увагу, що головним об’єктом чорного піару стали не кандидати, а саме Ви, Сергію Борисовичу. З чим Ви це пов’язуєте?


–Сьогодні влада – гарант проведення чесних виборів і забезпечення вільного волевиявлення черкащан. Адже головне для нас – це імідж держави. Вочевидь, це і не влаштовує певних кандидатів, які протягом багатьох років будували свою політичну кар’єру не на власних досягненнях, а на критиці влади.  
Можливо тому ці люди роблять ставку на чорний піар.
Шкода, що замість того, щоб запропонувати виборцям реальні програми та кроки вирішення тих чи інших проблем, від певних кандидатів лунають лише пусті гасла. А люди, в першу чергу, повинні знати про те, з чого почне свою роботу потенційний кандидат в народні депутати.
Не буває таких виборів, коли залишаються задоволеними абсолютно всі сторони. Та все ж, нічого не повинно завадити проведенню чесних виборів та встановленню їх результатів.
Гадаю, черкащани зроблять виважений та правильний вибір.

–Уряд Миколи Азарова своєю постановою призупинив підготовку до підписання угоди з ЄС про асоціацію? Який ваш погляд на цю ситуацію?


–Ті, хто заявляє, що Україна звернула зі шляху євроінтеграції, – обманюють громадян.
Партія Регіонів – «за» європейський вибір. Вся Програма реформ, яка здійснюється Президентом України вже протягом 3,5 років, – це програма, що наближає нас до євростандартів. Проте це не повинно здійснюватись будь-якою ціною. Ми – проти того, щоб заради асоціації з ЄС закривалися підприємства, а громадяни втрачали роботу і зарплату. Такий підхід би знецінив саме уявлення громадян про Євросоюз.
Слід лише згадати потужне підприємство «Азот», що працює лише на 30 % своєї потужності, бо сьогодні відбулися зміни на ринку, зокрема з регулюванням цін. Робота «Азоту» залежить від придбання природного газу. Якщо ціна на нього сягне 400-500 доларів, вітчизняна продукція не зможе бути конкурентоспроможною. Ми вважаємо, що асоціація з ЄС має збільшити присутність української продукції на ринках Європи. Але при цьому Україні варто зберегти взаємовигідні відносини з країнами СНД, зокрема і Росією. Україна ініціювала тристоронній формат співпраці ЄС – Україна – Митний Союз, який може створити кращі умови для діалогу.
Між іншим, слід зазначити – те, що Уряд призупинив підготовку до підписання угоди з ЄС, не означає, що це рішення підтримав Президент. Він має право скористатися своїми повноваження. А тому 28-29 листопада під час візиту Глави держави до Вільнюса все може змінитися.
Нині можемо констатувати, що Україна продовжить перехід на євростандарти, але без шоків та втрат.

 – Як Ви вважаєте, чи вплинула справа Юлії Тимошенко на хід перемовин про підписання асоціації з ЄС?

–Дуже прикро, що питання євроінтеграції стало розмінною монетою у нечесній грі опозиційних сил. Ми бачимо, як опозиція спекулює темою євроінтеграції, використовує її у своїх передвиборчих іграх. Доводить цю тему до політичного абсурду.
22 листопада на Соборній площі місцеві опозиційні сили нібито проводили мітинг на тему євроінтеграції. А насправді відбулося блокування роботи обласної державної адміністрації і обласної ради, з метою передвиборчої агітації Булатецького і Даценка.
Де ж тут євроінтеграція? Відсутній навіть натяк на євроФпейську політичну культуру.
Разом із тим, в ряді програм кандидатів є і раціональне зерно. Наприклад, створення сільськогосподарських кооперативів, зокрема і заготівельних – щоб селянин міг отримати додаткові кошти за надлишок виробленої його господарством продукції. Або створення в місті Черкаси технологічного парку з можливістю створення нових робочих місць.
Наголошу, що позиція Президента України Віктора Федоровича Януковича щодо євроінтеграції є незмінною. Це – європейський вектор розвитку України.



Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике

 

Добавить комментарий к новости "Сергій Тулуб: «Україна продовжить перехід на євростандарти, але без шоків та втрат»"

Ваше имя:

Ваш email адрес: (email не публикуется на страницах сайта)

Комментарий:



Календарь
Новых вестей сегодня: 7
Новых вестей вчера: 21

Сегодня | 7 дней | 30 дней

<<

Июль 2024

Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Комментарии

Кировоград-25: история в погонах

Стрелец. 15-08-2023 08:45
Грязь там осталась, а не офицеры.. ...

Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибір

КатеринаШ. 23-02-2023 10:52
Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ...

Polly Group Ukraine

Avenue17Ru. 21-10-2022 14:16
Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь.
. ...

На дачу едут на одной ноге!
Но на этом испытания пенсионеров не заканчиваются – впереди пешие марш-броски по 3-5 километров

ОbMalv. 19-11-2021 11:51
Спасибо, ваш сайт очень полезный!
. ...

Закупівля нових «Пакунків малюка» під загрозою зриву

Ольга. 11-05-2021 18:00
Господи... Неужели у нас не один процесс не обходится без коррупционных схем? Нормально же выпускали эти бейби боксы до 2020-го года. Что потом пошло не так? Такое ощуще. ...

Что делать, если шиномонтажник сорвал резьбу на шпильке авто?

MSCLYPE. 31-03-2021 15:52
Группа компаний "Азия-Трейдинг" предлагает услуги таможенного оформления в морских портах Владивостока и порт Восточный. Вместе с таможенным оформлением мы оказываем услуги международной перевозки сборных и контейнерных грузов. ...

IT сервисы Google Cloud для рядового сотрудника от Wise IT

Наталушко. 31-10-2020 04:47
На заметку! Полезная статья как обезопасить личные данные в интернете. Актуально, как никогда ранее. Имхо. ...

Человек-легенда Лев Абрамович Наймарк

Андрей Александрович Снежин. 23-10-2020 17:24
Я бывший ученик Льва Абрамовича Наймарка. Благодаря ему я успешно поступил в Харьковский авиационный институт, успешно его окончил. Работал в авиации в г. Ульяновске на АО "Авиастаре - СП", бывший УАПК. ...

DINERO підсумовує результати року

Тимофій. 16-01-2020 15:17
Стабільне положення команії Дінеро на ринку МФО красномовно підтверджує 2 аспекти: по-перше, що банківські методи підходу до кредитування фізичних осіб віджили себе, і їх однозначно потрібно змінювати. ...

Після голкотерапії люди стають сильнішими

Анна. 06-10-2019 21:22
надайте контактні дані Марії Миськів. ...

Что такое ВсеВести.com?

ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее...

Погода

Книга жалоб Казахстана

Книга жалоб - это сайт для подачи жалобы или отзыва на государственые учреждения, бизнес, на определенных людей и на государственных служащих на территории республики Казахстан. Жалобная книга Казахстана EGOV.PRESS не является официальным ресурсом. Например, для подачи жалобы на незаконные действия прокуратуры или суда, необходимо авторизаваться через социальные сети. Также мы рекомендуем доску объявлений.

Черкассы



Курсы валют

Курсы валют







О проекте | Контакты | Реклама на сайте | Карта сайта