Про це наголосив головний позаштатний спеціаліст з питань профілактики ВІЛ/СНІД Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Левченко під час свого виступу на засіданні колегії Департаменту.
Засідання проходило на базі діагностично-консультативного центру за участі заступників Департаменту охорони здоров’я ОДА Олега Найдана та Наталії Лакусти.
Так, у ході свого виступу Петро Левченко відзначив, що проблема ВІЛ-інфекції понад 25 років залишається актуальною для світової спільноти.
– В області працює Обласна Програма забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД на 2009 – 2013 роки затверджена рішенням Черкаської обласної ради, – доповів Петро Юрійович. – Метою Програми є стабілізація епідеміологічної ситуації, зниження рівня захворюваності та смертності від ВІЛ-інфекції/СНІДу шляхом реалізації державної політики щодо забезпечення доступу населення до широкомасштабних профілактичних заходів, послуг з лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД.
За словами позаштатного спеціаліста, станом на 01.10.2013 в Черкаській області офіційно зареєстровано 5245 ВІЛ-інфікованих, із них – 967 дітей; захворіло на СНІД – 1739 осіб, із них – 39 дітей; померло від СНІДу – 806 осіб, із них – 13 дітей. Темпи поширення ВІЛ-інфекції в області щороку зростають.
Найвищі рівні захворюваності на ВІЛ-інфекцію у перерахунку на 100 тис. населення за 9 місяців цього року зареєстровано в Канівському районі – 34,9; м. Ватутіне – 33,1; Черкаському районі – 32,9; м. Черкаси – 32,1; Тальнівському районі – 28,1; Звенигородському районі – 28,3 (при середньо обласному показнику – 22,2).
Найвищі рівні захворюваності на СНІД у перерахунку на 100 тис. населення зафіксовано в Черкаському районі – 30,3; м. Ватутіне – 27,6; Чигиринському районі – 24,8; м. Черкаси – 24,3; Чорнобаївському районі – 23,6; Канівському районі – 21,8; Маньківському районі – 21,0; Корсунь-Шевченківському районі – 20,2 (при середньо обласному показнику – 15,9).
Станом на 01.10.2013 в області на диспансерному обліку з діагнозом ВІЛ-інфекція перебуває 2629 осіб, із них – 232 дитини (з підтвердженим статусом – 84 дитини; в стадії підтвердження – 148 дітей), хворих на СНІД – 721 особа, в т.ч. дітей – 24.
Також Петро Левченко доповів¸ що на сьогоднішній день ВІЛ-інфікованим надається безоплатна і доступна (за показаннями) специфічна антиретровірусна терапія, яка може продовжити їх життя. Станом на 01.11.2013 отримують антиретровірусну терапію 880 ВІЛ-інфікованих жителя області, із них – 74 дитини.
У підсумку свого виступу Петро Юрійович, наголосив, що кожна людина повинна пам’ятати, що заради щасливого життя майбутніх поколінь необхідно перетворити знання про шляхи інфікування ВІЛ на усвідомлені та впевнені дії щодо його попередження.
– Доки ми не зрозуміємо, що це стосується кожного з нас, стабілізації, а тим більше зниження епідемії, не відбудеться , – підкреслив Петро Левченко.
Довідково:
1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Всесвітній день боротьби зі СНІДом став одним з найбільш визнаних міжнародних днів здоров’я і можливістю для підвищення рівня обізнаності про це захворювання та його профілактику. Він був заснований в 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров’я, і вперше цей день відзначався 1 грудня 1988 року. У 1996 році почала діяти Об’єднана програма ООН з ВІЛ/СНІДу (UNAIDS).
Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це можливість дізнатися факти про ВІЛ-інфекції та втілити знання в практику. Якщо люди розуміють, як передається ВІЛ-інфекція, як їй можна запобігти і усвідомлюють сьогоднішню реальність життя з ВІЛ – вони можуть за допомогою цих знань піклуватися про власне здоров’я і здоров’я інших і допомогти тим, хто живе з ВІЛ.
Прес-служба Департаменту охорони здоров’я Черкаської ОДА
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "92% ВІЛ-інфікованих Черкаської області – це особи репродуктивного та працездатного віку"