![Обласну естафету «Черкащина. Віхи 60-річної історії» прийняв Черкаський район](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/Goncharenko/2594.JPG)
Днями в селі Свидівок Черкаського району гості з Чигиринщини передавали обласну естафету «Черкащина. Віхи 60-річної історії» Черкаському району. У фойє сільського Будинку культури на учасників заходу чекала виставка майстрів декоративно-прикладного мистецтва, а дівчата в національних костюмах привітно зустрічали гостей хлібом-сіллю.
У святковій залі в дружньому родинному колі зібралися представники трудових колективів, підприємств, установ, організацій, ветерани війни та праці, сільські, селищні голови, школярі, місцеві жителі, шановані люди Черкаського району.
Голова райдержадміністрації Олег Костиря привітав сусідів, представників Чигиринського району: голову райдержадміністрації Олександра Цисаренка та голову райради Ганну Совгирю.
«Нинішній ювілей області особливо значущий, адже співпадає з 200-річям від Дня народження Великого Кобзаря. Підготовка до цих знаменних дат в житті Черкащини дозволяє кожному із нас згадати славне минуле, проаналізувати сьогодення, окреслити перспективи на майбутнє. Обласна естафета та її символи (альбом і рушник) – це можливість закарбувати в пам’яті для прийдешніх поколінь імена видатних земляків та досягнення нашого Черкаського району, вписати ще одну сторінку в літопис історії Шевченкового краю», – виголосив очільник району.
Рушник єдності та альбом-літопис керівники Чигиринського району передавали зі щирими словами вдячності та вітання. Вишитий рушник – національний оберіг, народний символ України. Його полотно – то доля народу українського, а вишиті візерунки на ньому – то сторінки тієї долі. На рушникові буде вишито генеалогічне дерево нашого краю стародавньою мошнівською вишивкою майстринь Черкаського району.
«Черкаський район – це край прадавніх хліборобських традицій, край трударів, край, що має свою самобутню історію, тому ми дуже раді, що прийом естафети проходить саме у нашому селі, – зазначила сільський голова Світлана Вовк. – Такий масштабний урочистий захід дав нам ще одну нагоду поринути в історію та пройнятися гордістю за наш рідний край».
Незабутню концертну програму підготували відділ культури і туризму райдержадміністрації, а пісенні та танцювальні дарунки були представлені від народного аматорського самодіяльного ансамблю пісні й танцю «Обереги», танцювального колективу Будинку культури «Свидівчанка» та аматорів районної сцени Івана Демченка, Олени Бардінової, Любові Звонар, Миколи Полофанова.
Довідково:
7 січня 1954 року згідно з Указом Президії Верховної Ради Радянського Союзу було утворено Черкаську область, до складу якої увійшли три міста обласного підпорядкування – Черкаси, Сміла, Умань і 30 районів Київської, Полтавської, Кіровоградської, Вінницької областей.
Черкаський район – це край прадавніх хліборобських традицій, край трударів, як адміністративно-територіальна одиниця почав формуватися ще в XV столітті і був найбільшим повітом у Київському воєводстві, а у XVII був створений Черкаський повіт, який увійшов до Київської губернії.
У 1923 році на території сучасної Черкаської області було створено чотири округи – Черкаський, Золотоніський, Шевченківський, Уманський. Наш район до 1930 року був підпорядкований Шевченківському (Черкаському округу).
У липні 1930 року з ліквідацією округів Черкаси залишилися центром Черкаського району, а на початку 1932 року, після запровадження нового адміністративного поділу УРСР, Черкаський район увійшов до складу Київської області.
У липні 1930 року з ліквідацією округів Черкаси залишилися центром Черкаського району, а на початку 1932 року, після запровадження нового адміністративного поділу УРСР Черкаський район увійшов до складу Київської області.
Нині в районі налічується 39 населених пунктів, підпорядкованих 22 сільським і одній селищній радам. Район характеризується великою кількістю визначних пам’яток історії та культури, серед яких найвидатнішою є Преображенська церква в селі Мошни, яка має державний статус та охороняється законом.
Черкаський край – це творчий мистецький осередок, який подарував відомих поетів, артистів, письменників. Ця земля по праву відома видатними людьми та громадськими діячами.
За інформацією відділу регіональної та інформаційної політики
апарату Черкаської районної державної адміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Обласну естафету «Черкащина. Віхи 60-річної історії» прийняв Черкаський район"