![Сергій Тулуб поговорив із працівниками діагностично-консультативного центру про якість та умови праці](http://www.oda.ck.ua/http://i047.radikal.ru/1311/ae/19251ad53be0.jpg)
Заробітна плата та забезпечення молодих спеціалістів житлом – проблеми, які сьогодні хвилюють працівників усіх галузей. Не виключення – медична сфера. 22 листопада голова облдержадміністрації Сергій Тулуб зустрівся з персоналом обласного діагностично-консультативного центру, щоб обговорити ці та інші питання. Пройшло 7 місяців із того часу як Президент України Віктор Янукович відкрив цей заклад. За відповідіний період було зареєстровано майже 150 тисяч відвідувань, а це близько 850 пацієнтів щодня. Роботу Центру під час нещодавнього візиту на Черкащину вже оцінила Міністр охорони здоров’я Раїса Богатирьова, яка відзначила професіоналізм лікарів та якість медичного обладнання.
«Я вам обіцяв, що пройде деякий час і ми зустрінемося з вами аби подивимось, що за цей час зроблено та чи є якісь позитивні зміни. За ці сім місяців я жодного разу не чув ні від кого жодного поганого слова на вашу адресу. Ваш авторитет зростає швидше і швидше», – звернувся до працівників закладу очільник області, пропонуючи їм висловити свої зауваження та пропозиції.
У свою чергу, медики розповіли, які нові можливості з’явилися після відкриття цього закладу та висловили своє бачення поліпшення робочого процесу.
Завідувач нейрохірургічного відділення Денис Годлевський розповів, що раніше пацієнти відділення обслуговувалися на застарілому комп’ютерному томографі, діагностичні можливості якого бути вкрай обмеженими. Із появою нового апарату з’явилася можливість обслуговувати нейрохірургічних пацієнтів на сучасній, більш точній апаратурі, причому в цілодобовому режимі. Завдяки цьому вдалося забезпечити 24-годинне чергування лікарів у відділенні, зросла кількість оперативних втручань. Так, якщо за 9 місяців 2012 року зроблено 190 операцій, то за цей рік їх вже проведено більше 300. Дуже важливим є те, що скоротився час між початком захворювання чи травмою до початку лікування або оперативного втручання.
«Після встановлення нової апаратури вже проведено 7 невідкладних втручань на хребті при травмі спинного мозку. У шести із цих людей - позитивні результати, п’ятеро будуть ходити. Раніше прогнози були б песимістичнішими», - навів приклад Денис Олегович.
Керівник області поцікавився у спеціалістів, чи не заважають роботі державних діагностичних кабінетів приватні структури. Виявилося, що все навпаки: люди йдуть до Центру, тому що тут потужніша апаратура – якщо приватний томограф в обласній лікарні має напруження магнітного поля 0, 36 тесла, то у новому вона - 1,5 тесла.
У ході обговорення цього питання, голова ОДА ще раз наголосив на тому, що всі послуги в діагностично-консультативному центрі є і будуть безкоштовними.
Під час зустрічі мова зайшла і про рівень оплати праці медиків. Сьогодні в Центрі працюють 198 осіб. Сергій Тулуб дав доручення директору Департаменту охорони здоров’я ОДА Володимиру Брожику перевірити штатний розпис працівників, визначити та врегулювати рівень середньої заробітної плати.
Крім керівників відділень та лікарів, слово взяли й медсестри закладу. «Першими, хто спілкується з пацієнтами, знає про їх проблеми та недуги, є медична сестра. Це особлива ланка в медичній спільноті, яка постійно працює над удосконаленням своїх знань і вмінь. Досвідчені медсестри навчають молодих колег як працювати із хворими за принципом «до нетерплячих треба ставитися терпляче, сором’язливих – турботливо, образливих – тактовно, грубіянів – стримано, нерішучих – делікатно, але до всіх із добром, теплом і розумінням» – розповіла заступниця головного лікаря з медсестринства обласної лікарні Лариса Хрєнова.
Також Лариса Зіновіївна повідомила, що наступного року Черкащині випала честь прийняти Всеукраїнський конкурс «Ескулап-професіонал».
Серед інших питань, з якими працівники закладу звернулися до керівника області, було й питання забезпечення житлом молодих фахівців. Керівник області відразу відреагував на це питання і запропонував збудувати в Черкасах будинок для медиків, який би знаходився недалеко від діагностичного центру та дав можливість медикам, особливо молодим спеціалістам, полегшити умови життя.
«Нам дійсно вдалося багато чого зробити в цьому напрямку. Так, якщо в період з 2000 року в області було виділено лише 4 квартири медичним працівникам, то за останні два роки їх виділено 34, 5 із них – цього року», – підсумував обговорення Сергій Тулуб.
Завершуючи зустріч, очільник області пообіцяв медикам, що обласна влада й надалі робитиме все можливе, щоб медики Черкащини мали гідні умови праці та належний рівень її оплати.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Сергій Тулуб поговорив із працівниками діагностично-консультативного центру про якість та умови праці"