![Керівники області та міста вшанували пам'ять жертв Голодоморів](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/Rom/134.JPG)
Голод 1932-1933 років тяжкими спогадами закарбований у пам’яті поколінь. На жаль, неможливо підрахувати кількість жертв геноциду українського народу, проте ця найжахливіша подія в історії нашої держави назавжди залишиться в серцях і душах кожного свідомого українця.
Протягом 1932-33-го років перестали битися серця понад чверті українців. Жертвами тієї страшної доби стали понад 300 тисяч черкащан, серед яких – наші рідні, сусіди, односельці. Річниця голодомору – привід зупинитися, ще раз згадати минуле і задуматися про те, щоб спільними зусиллями зробити все, задля того, щоб трагедія ніколи не повторилася.
Вшановуючи пам'ять про тих, хто помер голодною смертю у ті буремні роки, сьогодні голова облдержадміністрації Сергій Тулуб разом із заступниками, керівниками структурних підрозділів ОДА, представниками міської влади та громадських організацій, а також небайдужими черкасцями, взяв участь у поминальному молебні за жертвами Голодомору, що відбувся у Соборному сквері.
- Понад 80 років минуло від одного з найтрагічніших періодів в історії нашого народу – штучно створеного Голодомору, який забрав життя мільйонів українців, маючи на меті винищити не тільки населення України, а й поставити українську націю, її народ на коліна, зламати волю українців до незалежності, - зазначив в коментарі Сергій Тулуб. - На Черкащині зроблено чимало, щоб джерело історичної пам’яті жило у віках. Встановлені пам’ятні знаки жертвам Голодомору та політичних репресій, діють десятки народних краєзнавчих музеїв. Але найголовнішим пам’ятником жертвам Голодоморів має стати утвердження тієї держави, про яку мріяли наші батьки, діди і прадіди, в якій основною цінністю стане життя і свобода кожного громадянина.
Молебень за душі спочилих співвітчизників провів благочинний Черкаського округу протоієрей Сергій Чумак. Потому, учні місцевих шкіл запалили вогники свічок і лампадок, а присутні вшанували пам'ять про невинно убієнних хвилиною мовчання.
«Голодомор – це велика трагедія для нас. Про неї нам розповідали в школі та вдома – батьки, бабуся, дідусь. Від рідних я чула такі жахливі подробиці про події тих років, що страшно згадувати. Ми розуміємо, що головне – не допустити повторення цієї катастрофи», – розповідає 11-класниця Юлія Татарінова.
В найближчі дні в кожній області, кожному районі, місті, селі відбудуться заходи по вшануванню пам'яті жертв трагічної події нашої держави.
«Сьогодні дуже важливий день в історії нашого народу. За роки Голодомору у вічність відійшли мільйони людей, і це велика трагедія. Завтра за ініціативою міської влади на Театральній площі відбудуться заходи, на які ми закликаємо прийти всіх небайдужих громадян, тих, хто не переживав ці трагічні сторінки, але знає про них із історії, від своїх батьків, дідів. Це святий обов’язок усіх, хто думає про майбутнє України, це скорбота всього нашого народу», – зазначив виконуючий обов’язки міського голови Черкас Віктор Білоусов.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Керівники області та міста вшанували пам'ять жертв Голодоморів"