![40 років - від навчання до героїзму.](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/3877.jpg)
Академія пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля відзначила своє 40-річчя. Двері закладу були відкриті для всіх, сьогоднішні курсанти у святковій формі зустрічали колишніх курсантів-випускників. Не часто вдається зустріти скількох генералів в одному місці, адже з лав закладу вийшло чимало гідних чоловіків.
Взяли участь у заходах й почесні гості, зокрема: перший заступник голови облдержадміністрації Анатолій Івашкевич, голова обласної ради Валерій Черняк, заступник голови обласної ради Василь Касян, перший заступник голови ДСНС України Сергій Данилюк, в.о. міського голови міста Черкас Віктор Білоусов. Також на свято прибули представники делегацій з Росії, Білорусії, Грузії, Німеччини, керівництво академії, науково-педагогічні працівники, курсанти та їх батьки.
Розпочали заходи церемонією урочистого відкриття «Галереї генералів». У фойє закладу розміщено постійно діючу галерею, на якій представлено 25 портретів. Серед них: генерали-випускники та колишні очільники навчального закладу. Після традиційного перерізання стрічки, генерали поспішили ознайомитися з експозицією, знайти свій фотопортрет.
Приємним було відкриття реконструйованої їдальні, де на заміну звичайним столам присутні побачили білі скатертини, а замість металевого – скляний та керамічний посуд.
Урочисті заходи розпочалися на плацу Академії пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля. Почесні гості та керівництво навчального закладу вшанували пам’ять Героїв Радянського Союзу випускників навчального закладу Володимира Правика, Віктора Кібенка, 350-ти випускників, які брали участь у ліквідації аварії на ЧАЕС та всіх вогнеборців-чорнобильців покладанням квітів до монументу на їх честь.
На знак глибокої поваги покладено квіти до місць поховань колишніх очільників навчального закладу полковників Олега Стояновича та Володимира Лободи.
Випускники 1976 року Черкаського пожежно-технічного училища під час виконання Державного Гімну України з гордістю підняли Державний прапор України.
Присутні, пригадавши історію створення закладу, могли побачити прапори Черкаського пожежно-технічного училища імені Урицького, Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля та Академії пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля.
Анатолій Івашкевич у вітальному слові відмітив, що в Україні всього чотири подібних заклади й один з них у нас на Черкащині.
– В житті ви обрали одну з найблагородніших професій – захищати й рятувати людей,– наголосив Анатолій Григорович. Ця професія по праву належить до найвідповідальніших, адже вона пов’язана з безпекою життя та охороною здоров’я людей. Щодня, щогодини й щомиті ви готові прийти на допомогу тим, хто потрапив у біду. Роль навчального закладу неоціненна, як для Черкащини, так і для всієї України. 14 тисяч випускників, яких виховав заклад за сорок років існування, спасли та постійно оберігають сотні й тисячі життів громадян.
Анатолій Івашкевич побажав усім міцного здоров'я, життєвих благ і якомога менше тривожних викликів. Нехай мир і злагода панують у ваших домівках.
Також присутніх привітали: тимчасово виконуючий обов’язки ректора Академії пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля генерал-майор служби цивільного захисту Василь Андрієнко, Валерій Черняк, Віктор Білоусов, ректор Черкаського національного університету Анатолій Кузьмінський, Високопреосвященніший Митрополит Черкаський та Канівський Владика Софроній та інші.
Під час заходу найкращих представників з особового складу академії відзначено грамотами та пам’ятними подарунками.
Завершились урочистості маршем у супроводі духового оркестру.
Опісля відбувся підхід до преси за участю першого заступника голови ДСНС України Сергія Данилюка, першого заступника голови облдержадміністрації Анатолія Івашкевича, голови обласної ради Валерія Черняка та тимчасово виконуючого обов’язки ректора генерал-майора служби цивільного захисту Василя Андрієнка.
Анатолій Івашкевич у своєму коментарі відмітив:
– Випускники закладу постійно ризикуючи своїм життям рятують життя інших людей. Пригадаємо, коли у 1986 році сталася аварія на Чорнобильській станції, саме випускники нашої академії були одними з тих, хто першими кинувся спасати людство від цієї катастрофи. Володимир Правик, уродженець Черкащини, та Віктор Кібенок з Київщини є випускниками нашої академії й Героями Радянського Союзу. Вони віддали свої життя, щоб ми з вами могли сьогодні просто жити. Переоцінити важливість цього закладу для нас усіх неможливо. Нинішні урочистості показали, що черкащани відносяться з глибокою повагою до колективу, до курсантів академії, – зауважив Анатолій Григорович. – Курсантам бажаємо стати справжніми професіоналами, а педагогічному викладацькому колективу – продовжувати працювати, як вони робили це протягом сорока років.
У рамках заходу центральною вулицею міста святковою ходою пройшла колона, яку очолювали прапороносці зі стягами ЧПТУ, ЧІПБ, АПБ, духовий оркестр навчального закладу, пожежна техніка та представники з особового складу академії. Під час ходи покладено квіти до пам’ятників Тарасу Шевченку та Богдану Хмельницькому.
Продовжились урочистості в Палаці культури «Дружба народів», де присутніх вітали делегації з Росії, Білорусії, Грузії, випускники та очільники - генерали. Тимчасово виконуючий обов’язки ректора генерал-майор служби цивільного захисту Василь Андрієнко отримав для академії численні подарунки для поліпшення умов навчання та побуту курсантів.
Нагородами відзначено батьків Героя Радянського Союзу випускника навчального закладу Володимира Правика – Павла Опанасовича і Наталію Іванівну та інших.
На завершення присутні переглянули святковий концерт за участю місцевих творчих колективів, представників академії та гостей свята.
Академія пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля є одним з провідних вищих навчальних закладів України з підготовки фахівців пожежної безпеки, де готують сильних, мужніх, безстрашних – справжніх професіоналів. Вітаємо з 40-річчям!
Валентина Дука
Управління інформаційної політики та зв’язків зі ЗМІ обласної державної адміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "40 років - від навчання до героїзму."